Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Yager - letecká esa budoucnosti

  12:00aktualizováno  26. února 11:51
Skvělá grafika, divoké letecké akce a strhující příběh. To vše by měl nabídnout tento futuristický simulátor. Usedněme do kokpitů těch nejbáječnějších létajících strojů a vydejme se vydělávat nějaké ty penízky. Ono to ale ve světě plném vzdušných pirátů nebude nic lehkého. Kdo se však bojí nesmí do vzduchu, a vy ostatní - startujte.

Yager

Magnus Tide měl dobrou práci. Pět let létal pro firmu Proteus, jednu z nejprogresivnějších megakorporací. Specializoval se na extrémně nebezpečně a velice dobře placené mise. Minulé léto však vzal jednu malou prácičku. Nic vážného. Doručit nějaký balíček. Když ale plaval ke břehu a jeho letoun se za jeho zády potápěl do vln, říkal jsi už něco jiného. Zatracení piráti! Avšak tím jeho trable neskončily. "Nemůžeme zaměstnávat lidi, kteří se paktují s bandity", oznámil mu jeho šéf. Během několika vteřin měl rozbitý nos a Magnus neměl práci. Štěstěna se od něho ale úplně neodvrátila. Vedení firmy se vyměnilo a nový boss se rozhodl dát Magnusovi poslední šanci. Je to přeci jen dobrý pilot. Ten prodal všechno co měl, vybral si veškerou hotovost a koupil novou loď. Teď všem ukáže co umí.

Tak začíná příběh futuristického simulátoru Yager. Všechny příznivce prvních proudových letounů však musíme hned v úvodu zklamat, tahle hra nemá se slavným Chuckem Yeagerem, prvním pokořitelem zvukové bariéry, nic společného. To ovšem neznamená, že by nebyla zajímavá. Její děj je situován na konec dvacátého prvního století. Svět té doby ovládají nezávislé megakorporace - obří a velice bohaté společnosti. Veškerá doprava se přesunula do vzduchu a mezi územími patřícím těmto firmám létají desítky vzdušných korábů až po okraj naplněné zbožím. Toho však využívají nejen šikovní piloti, kteří vědí, že na řízení těchto strojů se dá slušně vydělat, ale i piráti, jimž je jasné, že přepadením několika letounů si mohou poměrně snadno zajistit slušné živobytí.

Yager

Na základně firmy Proteus začíná být stále "hustší" vzduch. Jeden z jejich komunikačních satelitů shořel v atmosféře a vše naznačuje, že jej sestřelilo něco velmi podivného. Navíc některé transportní lodě firmy se z neznámých příčin zřítily, přičemž piloti hlásili pokaždé stejný problém - náhlou ztrátu kontroly na svými stroji. Ke všemu DST, společnost sídlící v severních ledových pustinách mající velmi pochybnou pověst, je již delší dobu zticha. Něco se děje, je nejvyšší čas začít jednat.

Právě tou dobou začíná opět létat hlavní hrdina této hry, Magnus Tide, tedy vaše maličkost. Váš cíl je jednoduchý - přežít a vydělat dost peněz. Stačí "málo", zvítězit v leteckých bojích s největšími esy, proniknout do těch nejuzavřenějších míst, závodit bez ohledu na zákony napříč oblohou v nejnadupanějších strojích a samozřejmě neustále likvidovat spousty nepřátel. Za tím účelem usedneme do kokpitů jednosedadlových strojů i obřích bitevních křižníků nebes. Veškeré boje se však budou odehrávat v té nejtěsnější blízkosti země a fyzikální model by se měl silně blížit realitě. Prostě nic pro ořezávátka, zvítězit mohou jen mistři, a těmi vy přeci jste.

Stroje s nimiž se bude v Yageru létat by měly mít zcela odlišné letové vlastnosti od těch současných. Dokonalá ovladatelnost z nich dělá smrtící zabijáky. Ovšem stejné letouny budou mít i vaši soupeři, kteří vám ve 25 misích dají pořádně zabrat. To jak úspěšní budete při plnění jednotlivých úkolů se promítne i na vašem vybavení. Různí lidé vám mohou darovat různé věci a za utržené peníze si též budete Yagermoci kupovat další doplňky k vaší lodi. Autoři si s příběhem chtějí opravdu vyhrát a průběh vašich akcí by rozhodně neměl být čistě lineární. V celé hře má být kladen velký důraz na vztahy mezi jednotlivými postavami a komunikaci mezi nimi. Některé problémy mají jít řešit několika způsoby a třeba love story Magnuse se Sarah, jednou z důstojnic komunikačních jednotek Proteusu, má mít tři různé konce.

Odfláknuté samozřejmě nebude ani technické zpracování hry. Vývojáři slibují skvělou grafiku, propracovaný model poškození a spoustu nejrůznějších spektakulárních efektů, obřích výbuchů i množství drobných pohyblivých drobností, které najdete všude kam se jen podíváte. Koneckonců se přesvědčete v této galerii, nebo v tomto traileru. Skvělé je, že Yager nevznikne jen pro Xbox, jak bylo původně ohlášeno, ale též pro písíčka, na nichž má být k dispozici i vymakaný multiplayer. Ovšem majitelé microsoftí konzole se hry dočkají o něco dříve, pro Xbox by měl být totiž Yager hotov již letos na jaře, kdežto pro PC až na podzim.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

OBRAZEM: V A Plague Tale zažijete opravdový středověk. Krysy, špínu a mor

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys...

Inkvizice, nemoci, hlad, chudoba a především nekonečná hejna vyhladovělých krys jsou hlavními rekvizitami chystané...

VIDEO: Sestavení autíčka či robotí oblek. Sledujte v akci Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vyzkoušeli jsme kreativní stavebnici Nintendo Labo, která pomocí konzole Switch oživuje různé kreace z papírového...

Místo střílení nácků v nové modifikaci Wolfensteina hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...Najdete na iDNES.cz