Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Yetisports Arctic Adventures

  12:01aktualizováno  18. září 4:03
Po necelém roce je tu další dobrodružství ledového muže a tučňáků! Jakých disciplín se dočkáte tentokrát? A povedl se druhý díl lépe než předchozí? To vše se dočtete v naší recenzi.
40

Yetisports Arctic Adventures

Platforma: PC
Výrobce: JoWooD

Herní karta

Kdo by dnes, v době internetu, neznal tučňáky létající do dály na všechny možné způsoby. Původem flashové minihry si velmi rychle získaly přízeň mnoha lidí po celém světě. Není se proto čemu divit, když se po čase objevila na pultech obchodů i krabicová hra s názvem Yeti Sports Deluxe (25%). Ovšem málokdo by čekal, že po tolika skvělých hrách, bude tato takovým zklamáním, ba dokonce propadákem. Neuplynul ani rok, a je tu hra zcela nová, Yetisports Arctic Adventures nebo-li zimní radovánky Yetiho. Vývoje se opět ujala společnost JoWood, ovšem je tu nějaký pokrok oproti minulé hře? To si povíme v následujících řádcích.

Yetisports Baseball
Už z názvu je každému jasné, o co v téhle disciplíně půjde. Yeti v podobě pálkaře má za úkol odpálit tučňáka co nejdál. Můžete si vybrat, kterým směrem ho chcete poslat, ovšem musíte se po odpalu převtělit z kůže Yetiho do tučňáka a sbírat body. Body máte za projetí branky, sbírání různých předmětů. Tučňákovi můžete pomoci dostat se dál skákáním, jediné co nesmíte dopustit je, aby se tučňák dostal do vody, protože pak vám odplave a vy získáte rovnou nulu bodů a ztratíte tak jeden z pokusů. Ty v tomto kole máte celkem tři, a body ze všech kol se sčítají. Při nadhozu nezapomeňte podržet šipku nahoru na klávesnici, Yeti se daleko víc napřahuje a rána pak stojí za to.

Yetisports Yetisports Yetisports

Na každou disciplínu máte tři úrovně obtížnosti, které se vám postupně otevírají podle toho, kolika bodů dosáhnete.

Disciplín je opět jako šafránu, sice oproti minulému dílu jedna přibyla, ale co si budeme povídat, není to mnoho. Na začátku hry si můžete vytvořit vlastní profil, kde toho ovšem moc nezmůžete, kromě jména totiž není možné nic nastavovat. Profily se pak hodí zejména k multiplayeru, který se ale hraje pouze na jednom počítači a hráči se tak u něj střídají. Na každou disciplínu máte tři úrovně obtížnosti, které se vám postupně otevírají podle toho, kolika bodů dosáhnete. Pokud už budete dostatečně zkušení, můžete své skóre uploadnout na internet na oficiální stránky hry, kde se můžete srovnat s hráči celého světa. Na začátku si ještě můžete vybrat, zda si chcete jednotlivé disciplíny dát samostatně, nebo podstoupit tzv. „challenge“, kde všechny disciplíny následují za sebou a skóre se sčítá.

yetisports Free Flight
V této disciplíně se nesetkáte ani s Yetim, ani tučňákem. Tentokrát budete ovládat ptáka albatrosa a za úkol budete mít porazit ostatní dva ptáky v závodě. Musíte prolétávat kruhy, za které získáváte čas a tradičně sbírat body, prolétávat brankami, sbírat peříčka, která vám na chvilku dají větší rychlost. Musíte si dát pozor, aby vám čas neklesl na nulu, protože pak by váš let skončil. Můžete i nabourat či spadnout, vrátí vás to o kousek zpět, nesmíte se však zřítit do vody. V této disciplíně je pouze jeden pokus, tak se musíte pořádně snažit, abyste překonali hráče v žebříčcích na internetu. Čím větší obtížnost si zvolíte, tím jsou ostatní rychlejší a trať delší.

Yetisports Yetisports Yetisports

Disciplín je opět jako šafránu, sice oproti minulému dílu jedna přibyla, ale co si budeme povídat, není to mnoho.

Yetisports Snowboarding
Yeti se tentokrát postaví na prkno a za úkol nebude nic jiného, než projet trať do cíle a sesbírat při tom co nejvíce bodů a tučňáků, kterými v cílové rovince budete házet po ledových sochách zvířátek a proměňovat vaše hody za body, které získáte, pokud sochu trefíte a rozbijete. Čím více tučňáků sesbíráte, tím víc pokusů při závěrečných hodech budete mít. Ovšem ne vždy to bude jednoduché, do cesty se vám postaví stěny a ze stráně se budou kutálet sněhové koule, které nesmí vašeho Yetiho smést ze sjezdovky. Počet pokusů je zde stanoven na tři. Během sjezdu můžete mezerníkem zrychlit na větší rychlost, čímž snížíte hrozbu pádu a nárazu koulí, ovšem daleko hůře se takto sbírají zmiňovaní tučňáci.

Yetisports Yetisports Yetisports

Pokud už budete dostatečně zkušení, můžete své skóre uploadnout na internet na oficiální stránky hry, kde se můžete srovnat s hráči celého světa.

yetisports Half Pipe Racing
Na začátku musíte svého Yetiho co nejvíce roztočit a pustit tučňáka ve vhodný okamžik. Cesta pak už připomíná bobovou dráhu, a hlavní roli hraje opět tučňák. Sníh vaši rychlost zpomaluje, led naopak přidává. Musíte ale cestou sbírat nejenom body, ale i hodiny, které vám přidávají čas, který kdyby uplynul, hra skončí. Pokus máte pouze jeden, ale trať se jede na dvě kola. Pokud seberete mašli, dodáte tučňákovi na chvilku velkou rychlost. I zde platí, že se nesmíte vybourat či vyjet mimo trať. V druhém kole už tučňák jede opravdu rychle a je docela obtížné jej na trati udržet, ale věřím že po pár pokusech získáte cvik a trať pro vás žádný oříšek představovat nebude.

Yetisports Yetisports Yetisports

Že se vám to na plnou hru zdá málo? Čekáte co ještě přidám za disciplíny? Čekat můžete dál, protože to je opravdu vše, co tato hra obsahuje.

Yetisports Pingu Flight
Na začátku musíte pomocí Yetiho vymrštit tučňáka do výšky tak, aby si jej vzal do drápků některý z prolétajících albatrosů, kterého od té chvíle ovládáte. Možná to už bude znít stereotypně, ale opět je úkolem sesbírat co nejvíc bodů a různých bonusů, které se vám postaví do cesty, respektive spíše do vzduchu. Tučňáka můžete i pustit a sbírat s ním body na zemi, dokud je v pohybu, nebo se trefit do jednoho z terčů, které jsou umístěny na zemi. Cestu vám budou znepříjemňovat lední medvědi, kteří po vás budou házet sněhové koule, které vás ochromí a většinou se po zásahu zřítíte do vody. Celkem máte tři pokusy, přičemž pokud se zřítíte a tučňák spadne do vody, nezískáte nic.

Yetisports Yetisports Yetisports

Grafika a zvuky
Po grafické stránce se sice hře dostalo hezčího kabátku než u verze minulé, ale že byste se z ní posadili na zadek také nehrozí. Rozlišení si můžete dát až na 1280x1024, ale proto, aby se změna projevila, musíte provést restart hry. Ovšem žádné zázraky nečekejte, grafika u hry zůstane stejně průměrná. Zvuky a hudba ve hře vám ze začátku přijdou roztomilé, ale pokud chvilku u této hry vydržíte, začne vás opravdu štvát. Dokola se opakující to samé prostě nejde moc dlouho vydržet, takže já hru dohrávala bez zvuků.
Klady a zápory

Plus Updatovaní výsledků na web
Plus Roztomilé animace postav

Mínus Stereotypní až nudné
Mínus Málo disciplín a možností
Mínus Zvuková kulisa

Že se vám to na plnou hru zdá málo? Čekáte co ještě přidám za disciplíny? Čekat můžete dál, protože to je opravdu vše, co tato hra obsahuje. Xboxová a PS2 verze obsahují disciplín více, bohužel však v PC verzi se musíte spokojit s tím, co jsem popsala výše. Grafika je vcelku ucházející, zvuky a disciplíny stereotypní až nudné. Snad jen opravdoví fanoušci těchto flashových her zajásají, ale i o tom dost pochybuji. Stejně jako u prvního dílu je to vyhození peněz do vzduchu za něco, co zcela určitě neodpovídá jejich hodnotě.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

40 %

Čtenáři

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Témata: Medvědi, Socha

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: Agony měl šokovat zpracováním pekla, ale je to nudné béčko

Agony

Výlet do pekla by nechtěl asi zažít na vlastní kůži nikdo, ale taková virtuální exkurze ve hře, to je jiná. Madmind...

RECENZE: Adventura Forgotton Anne pod krásnou grafikou skrývá jen nudu

Forgotton Anne

Máte rádi filmy studia Ghibli? Tak se na nějaký běžte znovu podívat a nenechte se zlákat hrou Forgotton Anne, která...

Z velkých království trosky. Recenze Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War se tentokrát podívá na Britské souostroví roku 878 našeho letopočtu na konflikt mezi Vikingy a ostrovany....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz