Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009

aktualizováno 
Hrát karetní hru bez karet? S Nintendem DS to není žádný problém.
85

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009

Platforma: DS
Výrobce: Konami

  • Jedna z nejlepších Yu-Gi-Oh! her.
  • Přehledný tutorial dokaže vysvětlit hru každému.
  • Dokonalý multiplayer.
  • Až na pár motivů nezajímavá hudba.
  • Celkem krátký singleplayer.
  • Nemožnost profilování a uložení více pozic.

Jedna z nejlepších Yu-Gi-Oh! her všech dob. Nezáleží na tom jestli jste začátečník, přiležitostný anebo profesionální hráč. Každý si najde to své.

Herní karta

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Název hry zní bombasticky a slibuje hodně. Pokud ale nejste fanoušky karetní hry Yu-Gi-Oh!, tak vám určitě nebude jasné, o co se jedná. Jestli jste o něčem podobném nikdy neslyšeli, tak zkuste začít naším nedávným článkem, kde jsme se o Yu-Gi-Oh! rozepisovali dopodrobna.

Zjednodušeně řečeno, Yu-Gi-Oh! TCG je největší a nejpopulárnější sběratelskou karetní hrou na světě, která je založená na manga sérii od legendárního Kazuki Takahashiho. Její úspěch je tak velký, že během zhruba třinácti let vznikly čtyři generace anime a spousta dalších adaptací včetně her. Yu-Gi-Oh! Stardust Accelerator je hra na Nintendo DS, která je založena na poslední generaci anime, Yu-Gi-Oh! 5D’s. A teď už tedy k samotné hře.

Nacházíme se v roce 2021 ve městě Neo-Domino City.

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Po zapnutí na vás vyběhne staré logo Konami a klasické "press start" menu. Na výběr máte zde dvou módů a to World Championship anebo Story Mode. Story Mode je klasickým sigleplayerem, který je postaven na již zmíněné poslední generaci anime, Yu-Gi-Oh! 5D’s. Hra je dokonce s anime tak provázaná, že se vás sama zeptá, jestli jste anime viděli, nebo ne, a podle toho se částečně přizpůsobí i úplným nováčkům. Pro účely recenze Vám přiblížíme alespoň část příběhu Yu-Gi-Oh! 5D’s.

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Nacházíme se v roce 2021 a ve městě Neo-Domino City. Jedná se o technologickou metropoli plnou "šťastných" lidí, sídlí zde místní vláda, je tu Duel Stadium, karetní škola apod. Žije se zde celkem poklidným životem a případné konflikty se vždycky řeší přes karty, většinou duelem. Duel Stadium je monumentálním stadionem, ve kterém probíhají oficiální zápasy, ale ne ty klasické hráč vs. Hráč.

Yu-Gi-Oh! 5D’s přineslo jednu inovaci a tou jsou tzv. D-Wheelers. Jedná se o speciálně upravené motorky pro boj. Vedle města se nechází něco jako odpadní stoka s názvem Satellite. Je to místo, kde přebývají všichni "nepřátelé režimu" - rebelové, chudé rodiny s dětmi a část vězňů. Anime se rozvíjí okolo hlavního hrdiny, Fudou Yuuseie (Jusei Fudo v anglické verzi). Jusei se za pomocí svých karet snaží chránit své přátele a jeho prvním cílem je dostat se ze Satellite do Neo-Domino City. Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Děj je celkem spletitý a bohužel vám ho neprozradíme, protože bychom prozradili podstatnou část hry.

Ve Stardust Acceleratoru začínáte tím, že se probudíte kdesi v Satellite se ztrátou paměti. Jediné, co máte u sebe, je váš základní balíček karet, duel disk a vaše schopnost hrát. Postupně potkáváte všechny známé z anime, jako třeba Rally s Juseiem, kteří si všimnou vašich schopností. No a od této chvíle je to na vás.

Pokud jste anime viděli, tak je to celkem příjemné osvěžení, protože celý děj se točí okolo vás. Po jistých úsecích se vám vrací paměť, tak jak jsme to viděli už v mnoha hrách. Tudíž adaptace anime není nijak originální, ale děj jako takový je úžasný.

Pokud jste zkušeným nebo profesionálním hráčem, tak vám hra nebude dělat žádné Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 problémy, protože je z 90 % složena z duelů. Pokud jste úplný nováček, tak budete nuceni zapojit mozek a přizpůsobit se všemožným bojům a herním situacím. Jednu věc ale budete muset udělat stejně, a to vylepšit si časem svůj herní balík.

Ovládání hry je skvělé a pravděpodobně by nemohlo být lepší.

Za "duelování" dostáváte body (tvz. Duel Points). Po celém herním světě jsou k nalezení obchody s kartami, kde si za ony body můžete koupit nějaké zajímavé karty k obohacení vašeho balíčku. Kromě čistého boje si tady ale užijete také hromady logických hříček a také soubojů na motorkách.

Jak již bylo řečeno, série 5D’s přišla s novým systémem duelů s D-Wheelery. Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Časem získáte také svoji vlastní motorku (která lze mimochodem značně upravit), na které budete muset také bojovat nebo třeba i utíkat před policií. Na rozdíl od starších Yu-Gi-Oh! her je Stardust Accelerator i celkem akční a ne tak statický jako loňský World Championship 2008. D-Wheelery jsou dost příjemným osvěžením, které Yu-Gi-Oh! potřebovalo jako sůl a podařilo se na výbornou.

Druhým herním módem, který se nijak netýká příběhu je World Championship. Jedná se už o pátou hru v řadě, která má zabudován tento mód (původně se Stardust Accelerator měl jmenovat World Championship 2009). Zde máte dvě možnosti, jak hrát. Můžete vyzvat někoho z počítačových oponentů, které postupně odemykáte podle toho, jak postupujete ve hře. Jejich obtížnost se samozřejmě neustále zvyšuje.

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Druhou a lepší volbou je ovšem možnost vyzvat živé hráče v multiplayeru a to samozřejmě i on-line. Pokud ale připojení není k dispozici, můžete fyzicky spojit dvě NDS a vyzvat oponenta na vedlejší židli. Skvělé je, že zde máte velkou variabilitu herních módů, a tak můžete soupeře vyzvat na klasický duel, structure duel (hra s předkonstruovanými balíky), turbo duel (zápas na D-Wheeleru), anebo Tag Duel. K Tag Duelu můžete přizvat ještě další dva hráče a hrát střídavým systémem 2v2.

Hodně příjemný je fakt, že za každý duel získáváte také "duel points", které můžete použít ve Story módu. Pokud tedy potřebujete nasbírat body na lepší karty, není lepší varianta než si zahrát pár her s kamarády. Multiplayer je tedy téměř dokonalý a rozhodně se jedná o část, která zde rozhodně není jen do počtu.

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Ovládání hry je skvělé a pravděpodobně by nemohlo být lepší. Konzole DS je totiž pro Yu-Gi-Oh! hry jako stvořená. Vřele doporučuji používat stylus, díky kterému budete mít na aktivním spodním displayi daleko lepší přehled. Tlačítek je totiž na obrazovce duelu celkem dost a překlikávat mezi nimi by trvalo dlouho. Na závody D-Wheelerů je ale zase daleko lepší D-Pad, protože závody jsou dost rychlé a budete potřebovat tlačítka na používání bonusů, jako např. Nitro.

Grafika není nijak extrémně dobrá, ale NDS by toho při zdejším 3D zobrazení asi o moc více stejně nezvládlo. Řekněme, že na dva malé displaye NDS je grafika dobrá a přehledná. Na druhou stranu, alespoň obrázky karet by přeci jen mohly být o kousek hezčí.

Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 Hudba nepatří k nejlepším, ale neurazí. Jsou tu dva motivy, které zaujaly (Deck Building a D-Wheeler Racing), ale zbytek je průměrný. Škoda, že se autorům nepodařilo implementovat hudbu přímo z anime, která je jednak úžasná a jednak by přinejmenším fanouškům rozhodně udělala radost.

Asi jediným opravdovým negativem je nemožnost profilování. Pokud je v domácnosti více hráčů Yu-Gi-Oh! a pokud by chtěl začít hrát někdo další od začátku, tak by smazal kompletně celou předešlou pozici. Doufejme, že v další verzi bude profilování už implentováno a dostaneme k dispozici více ukládacích pozic. Je to hodně základní věc, která by tady neměla chybět.

Závěrem tedy nemůže chybět doporučení této hry každém Yu-Gi-Oh! Fanouškovi, co ji ještě nemá. Je to jedna z mála her, kvůli kterým může nejeden nadšený duelista Yu-Gi-Oh! 5D's Stardust Accelerator: World Championship 2009 zauvažovat i o koupi NDS. Pokud jste nováček a zajímá vás Yu-Gi-Oh! tak je to také skvělá cesta jak začít (redaktoři BonusWebu vědí své :-)).

A navíc a rozhodně ne v poslední řadě - v balení se hrou získáte také tři speciální karty, které se jinak získat nedají, a pokud budete chtít začít hrát Yu-Gi-Oh! i v reálu, tak vám mohou dost pomoci.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Témata: Vězni


Nejčtenější

Middle-earth: Shadow of War
RECENZE:Tolkienův svět utopený v krvi. Shadow of War hraje na jistotu

Pokračování výborné řežby na motivy Tolkienova Pána prstenů se drží při zdi a příliš změn nepřineslo. To však neznamená, že by nebylo zábavnou hrou.  celý článek

Tekken 7
Lidé chtějí tutoriály, ale pak je ani nehrají, říká producent Tekkena

Jak donutit hráče, aby se vaši hru opravdu naučili, když se jim nechce trénovat? Nejlépe speciálním příběhovým módem, myslí si Katsuhiro Harada, producent...  celý článek

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

Cuphead
RECENZE: Nesnesete pomyšlení na to, že prohráváte? Cuphead není pro vás

Kdyby ve 30. letech existovaly videohry, určitě by byly dvourozměrné a zatraceně těžké. Stejně jako Cuphead.  celý článek

Naughty Dog
Herní vývojář nařkl svého zaměstnavatele ze sexuálního obtěžování

Ani videoherní průmysl není osvobozen od kauz sexuálního obtěžování. Vývojář David Ballard zveřejnil nařčení, že byl v prestižním studiu Naughty Dog vystaven...  celý článek

Další z rubriky

Inner Chains
Lidé prohráli boj s technologií i přírodou. Recenze hororu Inner Chains

Dystopický svět může mít mnoho podob. Svoji vlastní verzi pokřiveného obrazu Země servíruje i nová nezávislá hororová střílečka Inner Chains z Polska.  celý článek

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Hellblade je dokonalá simulace šílenství, kde vítězí forma nad obsahem

Netrpělivě očekávaná hra Hellblade klame tělem. Místo akční a brutální hratelnosti přináší spíše přemýšlivou návštěvu do hlavy člověka postiženého duševní...  celý článek

StarCraft: Remastered
Strategická legenda baví i po 19 letech. Recenze StarCraft: Remastered

Blizzard ohlásil něco, co snad každého hráče z devadesátých let muselo zahřát na duši. Remaster nejproslulejších her, na kterých už se, buďme upřímní, zub času...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.