Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z: Steel Soldiers – 3. díl průvodce hrou

  12:00aktualizováno  5. října 7:17
Dnes vám přinášíme třetí a závěrečnou část našeho kompletního průvodce realtimovou strategií Z: Steel Soldiers. Ačkoliv je hra nabita až po střechu samotnou akcí, jistě se vám budou hodit rady, jak bezpečně projít závěrečnou patnáctku misí, které pro nás tvůrci této hry připravili.

Stejně jako minule, i v tomto díle návodu na realtimovou strategii Z: Steel Soldiers se zaměříme na plnění samotných misí - konkrétně závěrečných patnácti.

Kapitola IV – ledové pláně

Z: Steel Soldiers Mission 16 – Peek-A-Boo
Cíle: Najít a infiltrovat Intelligence Facility.
Taktika: Ze začátku zaberte především území na východ od vaší základny, důležitá jsou obzvláště (1) a (2), neboť obsahují továrny na vehikly a letadla. Pokud se vám nechce stavět radar, což by bylo dosti příhodné, můžete ho zabrat, ale nachází se až pěkně daleko od vás, na území (3). Každopádně co nejrychleji zaberte svou stranu řeky a pusťte se do pomalého dobývání soupeřovy poloviny území za územím. Vždy mějte spravený jen jeden most, používejte kombinované týmy pozemní + letecké jednotky a nezanedbávejte protileteckou obranu základny. Až se probojujete dále, zjistíte, že má soupeř všechny důležité budovy rozložené na náhorní plošině. Dá se na ni dostat buď přes dva mosty z vašeho ostrova, nebo přes dva mosty ze soupeřovy strany (4), ovšem úplně nejjednodušší je cesta po rampě, která se nachází v bodu (5). Tou se dostanete rovnou ke Command Centre, takže tam nelezte s méně než třiceti jednotkami. V úplném severozápadním rohu plošiny (6) pak naleznete kýženou Intelligence Facility, kterou samozřejmě neničte, ale zaberte pomocí technika.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 17 – Get Carver!
Cíle: Zavraždit Carvera.
Najít kufřík a dopravit ho na přistávací plošinu.
Taktika: Když se na začátku nebudete flákat, můžete zadarmo získat tři elementární budovy – radar (1), továrnu na vozidla (2) a továrnu na roboty (3). Důležité jsou samozřejmě opět mosty, a to konkrétně (4), (5) a (6), které si pečlivě hlídejte (nejlepší je co nejdříve je zničit a vyjít teprve až VY budete chtít, to znamená ve chvíli, kdy už budete mít první krůčky za sebou a budete jen hromadit armády). Územím, které se snažte zabrat za každou cenu, je (7), neboť má hodnotu 4 a ještě je na něm přistávací plošina, kterou budete později potřebovat. Důležité je ovládnout jej beze zbytku, neboť se může stát, že ovládáte vlajku, ale ve vzdálené části vaše jednotky kosí těžká věž, což je velmi nemilé. Velice se též doporučuje před započetím vražedného procesu s Carverem zničit nepřátelskou základnu (8), protože po jeho zabití budete muset odnést v časovém limitu kufřík na přistávací plošinu (7) a není nic horšího, než když se vaši panáci zapomenou a začnou bojovat s nepřítelem, nebo dokonce padnou. Teprve až budete ovládat celý zbytek mapy, vydejte se na bod (9), kde se nachází Carver i s kufříkem. Doporučuje se vést útok zároveň ze severu a ze západu, mějte po ruce i nějakou rychlejší jednotku (nejlepší je asi Laser), která vezme kufřík a odnese ho na přistávací plošinu. Transportní helikoptéra přiletí až po vypršení času, takže musíte kufřík pečlivě chránit i ve chvíli, kdy již stojíte na správném místě.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 18 – Full Metal Blanket
Cíle: Infiltrovat Lassarem nepřátelské TechCentrum a zajmout technika.
Dovést technika do vlastní základny.
Taktika: Dosti divoká mise, připravte se na náročný boj na více frontách. Lassara naleznete v opevnění v bodě (1), kde ho také nechte vězet, dokud nebude bitva vyhrána. Velmi se doporučuje postavit u klíčových budov protileteckou obranu, na lodě se můžete v podstatě vykašlat, neboť všechny řeky jsou pečlivě přemostěny. Vůbec mosty vedoucí do nepřátelské základny na ostrově - (2), (3) a (4) je potřeba si velmi hlídat. Nejjednodušší je je zbořit a zabrat nejprve všechny oblasti okolo, než se vrhnete do centra TransGlobalské defenzívy. Nemusím snad ani připomínat, že je nutné okamžitě ve všech továrnách zahájit výrobu, dokonce se vyplatí si pár továren na roboty přistavět. Na pozici (5) se nezapomeňte zmocnit Heavy Tanku – značně silného vozítka, které ještě nemůžete vyrábět. Nepřátelská základna je poměrně silně bráněna, a to i proti letectvu, doporučuji tedy naspořit opravdu velké množství jednotek a následně vést útok ze tří stran, a to po zemi i vzduchem (kdo chce, může si vyrobit i několik Destroyerů jako námořní podporu, ovšem nutné to není). Nesmíte samozřejmě zničit cíl mise – samotné TechCentre, které se nachází za poměrně rozsáhlými hradbami a je vybaveno čtyřmi protileteckými věžemi. Až bude o tyto „zbytečnosti“ okleštěno, teprve vyšlete Lassara s jeho eskortou a budovu překonvertujte. Až do ní vejdete, přibude vám jedna jednotka – zajatý technik. Doveďte jej do svého Command Centra a máte vyhráno.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 19 – Pass The Parcel
Cíle: Přenést Omega Device na přistávací plošinu.
Taktika: Na začátku opět rozešlete vojáky do nejbližších i vzdálenějších teritorií. Dosti zásadním je zabrání (1), kde se nachází radar (na předchozím pak rafinérie). Určitě se vám bude hodit i (2), kde pro změnu naleznete továrnu na vozidla. Naložte také několik robotů do APCčka a přes vodu zaberte území (3), najdete tam výrobnu letadel a hlavně se tam nepřítel ještě pěknou chvíli nedostane. Dalším klíčovým územím je (4), kde zničte druhý most a dopřejte si tak chvilku klidu. Samozřejmě, že zničený nevydrží dlouho – jen do té doby, než pořádně rozjedete výrobu! Na jihu za Command Centrem je ideální prostor pro továrnu na roboty, výzkumné centrum a další budovy dle libosti, tak ho využijte! Až se budete snažit probojovat dál, používejte hojně APCčka, protože cesty po zemi a po mostech jsou leckdy až neuvěřitelně zdlouhavé. Až se vrhnete do útoku, doporučuji zničit nejprve nepřátelskou základnu, která se nachází v bodě (5). Přeci jen, ztráta radaru, továrny na roboty a vozidla a dokonce i Command Centra už je poměrně citelná. Nejseverněji pak najdete i továrnu na letadla, kterou promptně zbavte života také. Tím by se vám mělo poněkud ulehčit, a tak započněte co možná nejrychlejší výrobu a udělejte si několik transportních helikoptér, v této misi jsou k nezaplacení. Soustřeďte své síly na zabrání severozápadního rohu, až už bude modrému patřit jen prostor za řekou. V tuto chvíli už máte v podstatě vyhráno, jen naspořte pár desítek Toughů a Attack Helicopter a vyšlete je přes libovolný z mostů. Modrý tam má již jen továrnu na letadla, ale bez sil a základny si beztak žádná nevyrobí, a nějaké ty střílny. Teprve až bude okolo bodu (6) dokonale bezpečno, vyšlete tam jednotku s kufříkem, ve kterém se Omega Device schovává.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 20 – Ice Spy
Cíle: Infiltrovat s Clarkem archív.
Taktika: Co se prvních území týče, zaberte co nejrychleji (1), kde se nachází radar, (2), kde najdete továrnu na vozidla (konečně můžete vyrábět i silné těžké tanky) a (3), kde vás čeká Air Hangar. Nezapomeňte ani na (4), kde naleznete jednu Robot Factory, druhou si ovšem co nejrychleji postavte. Časem byste se měli dostat na solidní počet čtyř, vynikající prostor pro jejich stavbu je o jedno pole severně od základny, nezapomeňte ovšem na solidní protileteckou obranu. Chvilku potrvá, než se vzmůžete ke kloudnému útočení, pak se ale doporučuje vést nápor z jihovýchodního rohu severně až k bodu (5), kde naleznete nepřátelské Command Centre. Po zničení této základny bude vaše převaha již jasná, takže naspořte co možná nejvíce robotů a tanků a vrhněte se kaňonem na (6), kde se kromě několika sekundárních budov (Air Hangar, protiraketová obrana…) nachází i archív. Než do něj pošlete Clarka, je potřeba jej překonvertovat technikem.
Nové jednotky: Explosives Expert, Wasp, Battle Cruiser, Heavy Tank, Mobile Missile Launcher

Kapitola V – ostrovní říše

Z: Steel Soldiers Mission 21 – Pier Pressure
Cíle: Zajmout nepřátelský Advanced Shipyard.
Zajmout nepřátelský Advanced Air Hangar.
Taktika: Začneme jako obvykle s rozpínáním se, obzvláště důkladně zaberte pole (1) a (2), na prvním z nich je radar (po tolika misích už byste měli být o jeho nezbytnosti přesvědčeni…), druhé vám pak dá továrnu na vozidla, která se bude taktéž velice hodit. Na jihovýchodním ostrůvku (3) se pak nachází výrobna robotů, minimálně jednu další si ale ihned přistavte. Od nepřítele vás dělí tři mosty: (4), (5) a (6). Jak asi tušíte, jsou opět klíčem k vítězství. Nejprve je všechny zničte, pak až si naspoříte něco jednotek, vyberte si jeden, přes který povedete svůj útok (snažit se útočit synchronně nedopadá dobře, všechny mosty jsou totiž silně chráněny). Já zvolil (6), ale jinak je to celkem jedno, snad jen by mohlo roli hrát to, že od (6) je to blíže k základně nepřítele (7), ovšem rozhodně to neznamená, že by šlo o jedinou možnost. Určitě také nezapomeňte řádně využít špiona, kterého jste dostali do začátků (vyrábět je bohužel ještě nemůžete). Budete-li rychlí, můžete v kombinaci s APCčkem ukrást soupeři docela dost území na severu. Po zničení základny doporučuji nasulcovat několik desítek jednotek a útočný svaz rozdělit na dvě poloviny, z nichž každá přejde jiný most vedoucí na poslední odolávající ostrov. Abyste netápali, ještě doplním lokaci inkriminovaných budov – přístaviště se nachází v bodě (8) a továrnu na letadla naleznete přibližně tam, kde na naší minimapce svítí žlutá (9).
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 22 – Hawai Psy-cho
Cíle: Osvobodit generála Horowitze.
Dostat Horowitze na přistávací plošinu.
Taktika: V této misi je mostů minimum, takže se opravdu vyplatí posílat rakeťáky pomocí APCček na vzdálené ostrovy a letectvo a loďstvo hraje nezanedbatelnou roli. Na začátku naložte do připravených APCček a helikoptéry své vojáky a vyražte na sever, kde se pokuste zabrat co nejvíce území. MUSÍTE jich zabrat více než soupeř, neboť později se získávají jen velmi obtížně. Každopádně si velmi rychle zaberte (1), kde se nachází radar, a začněte stavět, neboť ve vaší úplné blízkosti se klíčové budovy nenacházejí. Velice důležitý je ostrov (2), kde najdete Robot Factory, okamžitě zahajte výrobu Toughů. Jednu továrnu byste si ale stejně měli přistavět poblíž základny. Vzhledem k ostrovnímu charakteru si dejte obzvláštní pozor na nepřátelská APCčka. Oponent je chytrý a umí vyhmátnout slabá místa ve vaší obraně – tak se jejich tvorbě vyvarujte. Zaměřte se na území na úrovni 4, která vám přinesou dvakrát tolik kreditů, což je značná výhoda. Až budete útočit, nejprve se zbavte vpravdě dotěrného nepřátelského přístavu na (3), uvidíte, že se vám hned bude dýchat volněji, neb žádný další už na mapě není. Doporučuji s útokem postupovat z jihovýchodu na sever, a to přes území (4) s přistávací plošinou až po (5), kde se nachází nepřátelská základna a kousek odtud severně i Horowitz. Musíte nejprve vyrobit Explosives Experta a deaktivovat miny, které jsou okolo něj bohatě rozloženy, což by neměl být problém. Až s tím budete hotovi, použijte APC a dovezte jej na přistávací plošinu (4).
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 23 – Phone-A-Friend
Cíle: Dostat Horowitze do komunikační věže, aby mohl zavolat Keetonovi.
V průběhu mise: Najít a zničit nepřátelskou základnu.
Taktika: Tato mise je zase o něco plošší a méně rozostrůvkovaná, takže si lodiček mnoho neužijeme. Každopádně urychleně zaberte území (1) s radarem a továrnou na vozidla a (2), kde se nachází Air Hangar. Vůbec tuto severozápadní oblast byste hned na začátku měli dostat pod kontrolu, stejně jako tu jihovýchodní. Velké boje se povedou o střední čtverec (3), takže se ho snažte též zabrat už na začátku. Až se tedy trošku vzmůžete, dejte se do útoku směrem k poli (4), kde se nachází cílová komunikační věž. Zajistit ji a okolní čtverce by nemělo být nic těžkého, neboť její obrana není vůbec silná (dvě věže – jedna protiletecká a druhá protitanková). Překonvertujte ji technikem a následně do ní bezpečně dostaňte Horowitze (samozřejmě opět nesmí zemřít, jinak se objeví nelichotivý nápis MISSION FAILED…), který si zavolá kamarádovi Keetonovi. Dostanete další úkol, a to velmi „originální“ – srovnat nepřátelské Command Centre se zemí. To se nachází v bodě (5) a v zásadě se k němu můžete dostat dvěma způsoby – z jihu, kdy se budete muset probít přes několik dobře chráněných území, nebo ze západu, kdy v úplném severozápadním rohu shromáždíte jednotky a přes most (6) je přímou cestou vedete k cílové budově. Netřeba asi říkat, která z nich je lepší…
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 24 – Shore Thing
Cíle: Zničit Command Centre na ostrově Viper.
Taktika: Na začátku zaberte území (1) s továrnou na letadla a postavte si tak dvě až tři na roboty. Zaberte celý svůj ostrov a co nejvíce ostrůvků s hodnotu 4 (2)(8) pomocí APCček naložených vojáky. Na každém ostrově nechte jako ostrahu čtyři Toughy a dále se o jejich ochranu v podstatě nemusíte starat. Následně vyrobte smrtící armádu Toughů a doplňte je několika Waspy. S touto kapesní armádou byste měli snadno zničit nepřátelské pozice na jihozápadním ostrově. Až se tak stane, soustřeďte se na výrobu Waspů (já měl 4 Air Hangary), Toughů (3 továrny na roboty) a nezapomeňte na tři až čtyři Transport Helicoptery. Pomocí Waspů nejprve zničte těžké věže na pobřeží Viper Islandu, načež proveďte výsadek třiceti až čtyřiceti Toughů a jako leteckou podporu si pořiďte cca deset až dvacet dalších Waspů. Máte ekonomickou převahu, takže by to nemělo být obtížné, pokud vám vadí nepřátelské letectvo, pořiďte si několik Cruiserů a rozestavte je okolo exponovaných míst. Samotná základna se nachází v úplném centru nepřátelských sil (9), avšak s armádou ve zmiňovaném složení by cesta k ní a následná destrukce neměla být vážnějším problémem.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 25 – Storm in a Teacup
Cíle: Dostat Zoda do Viperské báze.
Taktika: Na začátku samozřejmě zaberte nejbližší území s radarem (1) a snažte se dalších teritorií nabrat co nejvíce (pokud možno více než soupeř, však už to znáte). Důležité jsou ostrovy s hodnotou 5 (2) a (3), spoustu území si můžete rychle přivlastnit pomocí špionů. Každopádně si přistavte tři nebo čtyři továrny na roboty a začněte masivní produkci rakeťáků. K tomu přidejte jednu továrnu na těžká vozidla a vyrábějte těžké tanky nebo raketometná vozidla. Námořnictvem se v této misi nemusíte vůbec zatěžovat, volba je ale na vás. Postupujte důkladně vpřed směrem na sever, po chvíli byste se měli dostat na dosah viperské základny (4). Přednostně ničte pomocí Waspů otravné obranné věže a roboty hlavní budovy. Postupně byste měli najít přístav, továrnu na vozidla, Command Centre a továrnu na letadla. Cílová budova se nachází v bodě (5) a je docela silně chráněna (asi 10 Toughů, dvě těžké věže a jedna Gun Platfrom), tak s tím počítejte a připravte si odpovídající útočný svaz. Až budete s obranou hotovi, pozvěte Techniciana a překovertujte ji na svou stranu. Pak už jen stačí nechat Zoda, aby do ní zalezl a odměnou vám bude nápis MISSION ACCOMPLISHED.
Nové jednotky: Spy, Stealth Bomber, Missile Boat, Disrupter, Shockwave

Kapitola VI – zdivočelá země

Z: Steel Soldiers Mission 26 – A To Zed
Cíle: Infiltrovat výzkumný komplex.
Dostat se do Intelligence Facility a získat bojové plány.
Dostat plány do své základny.
Taktika: Mnoho budov tentokrát zajmout nemůžete, tak si alespoň zajistěte teritorium, kde lze postavit přístav (1), a území, na kterém naleznete rafinérii. Ke své jedné továrně na roboty a na vozidla si přistavte minimálně jednu další na roboty a jeden Air Hangar. Tentokrát má cenu vyrábět i těžkou techniku, neboť do nepřátelské základny, kterou máte inflitrovat, je přístup i po souši, po dvou mostech (3) a (4). Co nejdříve dostaňte pod svoji kontrolu moře a zaberte okolní ostrovy (5) a (6) (a samozřejmě celý zbytek pevniny). Tím získáte poměrně velkou územní převahu a budete moci nepřítele převálcovat. Nezapomínejte na leteckou obranu, neboť počítač své útočné helikoptéry a Waspy poměrně dovedně využívá. Obzvláště zranitelné jsou pak některé tanky, takže je doplňte buď raketometníky, nebo těžkou raketovou technikou. Pokud se ptáte, po kterém mostě vést útok, doporučujeme ten jižní, neboť ten severní hlídají dvě proklatě silné Gun Platformy. Pokud mermomocí chcete útočit tudy, použijte rozhodně letadel! Než se ovšem vydáte na ostrov, vyrobte si alespoň dva techniky. Jakmile na něj totiž vstoupíte, čeká vás nepříjemné překvapení: začne odpočítávání a vy do pěti minut musíte vše stihnout, pak ostrov vyletí do povětří!!! Není to jednoduché, ale s našimi tipy byste to měli zvládnout. Vyrobte si armádu alespoň třiceti Toughů, deseti Heavy Tanků a deseti Waspů. S tou přejděte jeden z mostů a jděte přímou cestou k bodu (7), kde se Intelligence Facility nachází. Vždy u každé skupinky nepřátel či budovy část armády nechte, oni už si poradí. Až odpočítávání dospěje k času 4:30, vyšlete technika přímou cestou ve stopách útočného svazu. Překonvertování budovy mu bude trvat necelých půl minuty, když připočítáme cestu, měl by do základny dorazit tak minutu, spíše třičtvrtě minuty před vypršením časového limitu. Nemusím snad zdůrazňovat, že je třeba jej za všech okolností chránit, aby mu plány nikdo nesebral či jej nezabil (vhodné je přidružit k němu čtyři Lasery, Toughové se jej totiž nedokáží udržet rychlostně, a tak by jejich ochrana byla vcelku zbytečná).
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 27 – Bomb Voyage
Cíle: Zničit všechny TransGlobalské Manufacturing Facilities.
Taktika: Hned na začátku se vrhněte na zabírání území, obzvláště výhodné je rozdělit čtveřici rychlých Laserů, které dostanete do začátku, a poslat každého jiným směrem. V závěsu posílejte rakeťáky, jejichž výrobu okamžitě rozjeďte v továrně na roboty v bodě (2). V bodu (1) se pak nachází veledůležitý radar, který vám usnadní přehled nad misí. Snažte se též zajistit si kontrolu nad teritoriem (3), kde najdete užitečný teleport. Dále výše (a rychleji) se nepouštějte, zajistěte si spíše postupně kontrolu nad jižními územími na západní straně velké řeky. Lodě v této misi hrají víceméně vedlejší roli a používat je ani nemusíte, to se ovšem netýká letadel, která se proti nepříjemným těžkým věžím občas velmi hodí. Klidně své věže stavte u zabraných vlajek, leckdy to dost slušně pomůže. Nezapomínejte na protileteckou obranu, nepřítel v této misi není žádné ořezávátko. Samotné komplexy budov, které máte zničit, se nacházejí v bodech (4)(7), pořadí je na vás, ale rozhodně doporučuji útočit na ně postupně a ne najednou na čtyřech frontách, neboť jejich obrana není zrovna z nejslabších (dvě Gun Platformy si poradí s většinou vaší armády, než byste řekli švec). Ačkoli to není v plánu, docela se doporučuje zničit i nepřátelskou základnu (8), abyste si tak ulehčili práci při destrukci továren samotných.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 28 – Double Bubble
Cíle: Zničit TransGlobalské letecké základny.
Zničit TransGlobalské přístavy.
Zničit TransGlobalské Command Centre.
Taktika: Na začátku se objevíte na samostatném poloostrově, který od zbytku mapy oddělují mosty (1) a (2). Všechna území zde zaberte, byť tím žádné budovy nezískáte (s výjimkou rafinérie). Dobře se zde opevněte, ale poměrně rychle vyražte ven, neboť by tak nepřítel mohl získat nepříjemnou územní převahu. Ačkoli na svém poloostrově naleznete místo pro přístav, jeho stavba není vůbec nutná, obejdete se v klidu i bez lodí. Zato Air Hangar si chraňte jako oko v hlavě. Jako směr první expanze vám mohu vřele doporučit most na jihu, neboť se za ním na několika územích nenachází žádá nepřátelská budova s výjimkou občasných věží, tudíž bude pro vás mnohem lehčí získat územní převahu. Co se cílů mise týče, je to na vás, ale já nejdříve zaútočil na přístaviště, neboť jsem si na něj vybojoval přístup ze dvou mostů (4) a (5). Protiletecká ochrana je silná, takže Waspy zbytečně neobětujte, dokud si tam rakeťáky trochu „neuklidíte“. Samotná budova přístavu se nachází přesně v bodě (3). Dále pokračujeme destrukcí letecké základny, kde se nacházejí tři hangáry přesně v bodě (6). Jsou obklíčeny značně dlouhou zdí a chrání je tři těžké a tři protiletecké věže, jedna Gun Platforma a tři bunkry, tak tomu přizpůsobte svůj útočný svaz. Po zničení už nezbývá než obsadit i tento druhý ostrov a sbírat síly na zdolání nepřátelské základny, která se nachází v bodě (7) chráněna několika Gun Platformami a slušnou zásobou jednotek. S takovou územní převahou, jakou však již v tuto chvíli disponujete, by to neměl být problém.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 29 – Home Improvements
Cíle: Lokalizovat a posílit obranu základny.
Ochránit Command Centre před útoky do doby příchodu posil.
Zničit TransGlobalské Command Centre.
Taktika: Až se vylodíte, zamiřte okamžitě svými tanky na jihovýchod k bodu (1), kde získáte základnu. Snažte se, aby přežilo co nejvíce vašich tanků, budou se vám velice hodit. Jakmile ji zajmete, rozešlete konstrukční roboty, kterých máte hafo a jako obránci jsou celkem k ničemu, aby zabrali co nejvíce okolních teritorií a vy tak stihli vyrobit alespoň jednoho dalšího robota, možná i tank. Pak na vás bohužel zaútočí Omega Virus, což je pěkná sviňárna, neboť nebudete moci vyrábět a věže nebudou fungovat. Dvacet minut budete muset vydržet, určitě rozjeďte výrobu v zabraných továrnách, neboť k nim dosah Omega viru nesahá. Vyrábějte lehké tanky, jednak jde jejich výroba rychleji a jednak se umí bránit proti leteckým jednotkám. V továrně na roboty pak samozřejmě nasaďte Toughy. Všechny útoky nepřítele přicházejí ze severu, takže tomu přizpůsobte obranu. Můžete klidně vytáhnout rakeťáky z poškozených bunkrů, kde vám budou celkem k ničemu, zato před Command Centrem kus práce udělají. Můžete také zkusit prodat továrnu na vozidla a postavit místo ní dvě na roboty. Měli byste pomocí přidělených a vyrobených robotů obsadit co nejvíce území, byť i na kratší dobu. Později, asi tak deset minut před příchodem posil, byste měli vlastnit alespoň šest, sedm území a vyrábět ve třech továrnách, díky čemuž budete moci přežít velký nápor nepřítele okolo osmé a páté minuty. Mně se ještě před příchodem posil podařilo zabrat bezmála polovinu území celkově, klíčoví jsou opět rakeťáci ve velkých počtech, neboť tankem vlajku nepřebarvíte. Až vám konečně přijde tolik očekávaná bojová síla, vrhněte se do ničení nepřátelských budov. Předně se zbavte Teleportu v bodě (2), chcete-li, můžete modrého zbavit i zdrojů v podobě Rafinérie (3). Zbytek mise je již krystalicky čistou akcí, kdy bez nějakých problémů v podobě terénu či vody postupujete směrem na sever až k bodu (4), kde se nachází poslední cíl mise: nepřátelská základna. Věřím, že zadostiučinění, se kterým ji zničíte, bude nejméně tak velké, jako bylo to moje, když jsem dokončil tuto záludnou a dost možná úplně nejtěžší misi Z: Steel Soldiers.
Nové jednotky: nejsou

Z: Steel Soldiers Mission 30 – War and Pieces
Cíle: Zničit TransGlobalský senát.
Taktika: Poslední mise sice není úplně nejtužší (v porovnání s tou předchozí jde dokonce o pohodovou záležitost), přesto se vám pár tipů jistě bude hodit. Jako první území zaberte (1) s radarem, důležité je i (2), kde se nachází továrna na vozidla. Na (3) se pak nachází továrna na roboty. Snažte se co nejdříve dobýt všechny rohy mapy, rozumí se samo sebou, že senát, který máte zničit, najdete v opačném rohu mapy po úhlopříčce. V bodě (4) se doporučuje postavit přístav a úplně kdekoli továrnu na letadla, neboť design mise je takový, že se vám skutečně budou hodit všechny typy jednotek. Vyšlete též APCčka narvaná Toughy na tři ostrovy uprostřed, takticky jde o velice výhodná území. Důležitou taktickou pozicí je ostrov (5), ze kterého vedou hned čtyři mosty. Ten se snažte taktéž dobýt co nejdříve, ovšem že to nebude nic jednoduchého, asi ani říkat nemusím. A zbytek mise je již duchaprostou řežbou v tradičním zetkovém stylu, po těch dvaceti devíti misích už byste měli být natolik vytrénovaní, abyste se postupným dobýváním území, stavbou věží (čímž samozřejmě myslím Gun Platform) a špionskými rychlými akcemi propracovali až k nepřátelskému Command Centru (6) a konečně i na ostrov, kde se nachází poslední cíl poslední mise vůbec, TransGlobalský senát (7). Po jeho zničení se vám dostane odměny v podobě výsměchu generálu Horowitzovi (že je to zrádce jste mohli tušit už někdy od začátku poslední třetiny hry) a triumfálního opuštění trosek chlouby TransGlobalské megakorporace. Připojuji se tímto k tvůrcům a stejně jako oni v Credits vám i já gratuluji k dohrání jedné z nejlepších realtimových strategií, které jsme měli tu čest tento rok hrát. Nashledanou!
Nové jednotky: nejsou

Autor:


Témata: Loď, Radar, Robot, Virus

Nejčtenější

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Nintendo prodalo k letošku přes sedm set milionů konzolí

Vlevo Gameboy (1989), vpravo Switch s odepnutými Joy-Cony

Nejúspěšnější konzolí Nintenda je handheld DS s prodeji přes 150 milionů kusů. Celkově se prodalo za dobu existence...

RECENZE: Herní seriál Walking Dead nabral v poslední sezóně nový dech

The Walking Dead: The Final Season – Episode 1

Po pěti letech ždímání úspěšného konceptu se v Telltale konečně odhodlali k radikálním změnám. Vedle tradičně skvělého...Najdete na iDNES.cz