Základní deska pro Duron od Gigabyte

  12:00aktualizováno  21. října 12:29
Společnost Actebis Computer, autorizovaný distributor základních desek Gigabyte, oznamuje první dodávky základních desek pro procesory Duron. Konečně tedy i mezi motherboardy pro tyto ""low-end"" procesory od AMD vznikne alespoň nějaké konkurenční prostředí.
Základní deska GA-7ZX od Gigabyte

Praha 29.8.2000 - Společnost Actebis Computer, autorizovaný distributor základních desek Gigabyte, oznamuje první dodávky základních desek pro procesory Duron.

Závislost procesoru na použité základní desce počítače je neoddiskutovatelná. Právě proto je s prvními dodávkami procesorů AMD Duron nerozlučně spjata otázka výběru vhodné základní desky pro tuto platformu. Společnost Gigabyte, která se řadí mezi největší dodavatele základních desek na světový trh a která dlouhodobě spolupracuje při vývoji svých produktů přímo se společností AMD, dodává prostřednictvím svého distributora - společnosti Actebis - na český trh jedny z prvních desek se soketem A určeným pro procesory Athlon a Duron. Jedná se o desky s označením GA-7ZX-1 a GA-7ZM.

Oba produkty jsou postaveny na čipsetu VIA KT133 a IDE řadiče na nich použité podporují pevné disky s rozhraním Ultra ATA 33/66 a použití až čtyř portů USB. Desky disponují jedním slotem AGP 4x pro grafickou kartu a třemi DIMM sloty pro operační paměť typu DRAM, přičemž její maximální možná kapacita je 1,5 GB. Nechybí ani AMR slot a technologie Suspend To RAM, která zásadním způsobem urychluje proces probuzení počítače ze stavu spánku.

Základní deska GA-7ZX-1 navíc umožňuje probuzení PC prostřednictvím podnětů ze zařízení připojených na port USB, je osazena pěti PCI sloty a dodává se v provedení ATX. O možnost rozšíření o další hardware se u typu GA-7ZM starají 3 PCI sloty a tato deska je vyráběna ve velikosti Micro ATX.

O společnosti: Actebis Holding GmbH. byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 13 evropských zemích a s plánovaným obratem přes 7 miliard DEM pro rok 2000, desítkami distribučních smluv a více než 2300 zaměstnanci patří k malé skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer s.r.o., založena v září 98. V současné době je distributorem firem Creative Labs, Edimax, Fujitsu, Gigabyte, Hewlett-Packard, Chaintech, IBM (disky), IOMega, Lite-On, Logitech, Matrox, Memorex, Mustek, Quantum, Seagate a vlastní značky Targa.

O společnosti: Gigabyte Technology Co., Ltd. se od svého založení v roce 1986 věnuje výrobě kvalitních základních desek a vysloužila si již řadu ocenění za inovace a kvalitu. Výzkum a vývoj se ve firmě dělí s kvalitou o první příčky důležitosti. Již od roku 1995 spolupracuje Gigabyte se společností Intel, což pokračuje dosud. V minulém roce firma prodala 6,6 milionů základních desek a dosáhla obratu 530 mil. USD. Gigabyte udržuje pevné a blízké vztahy se svými zákazníky, bez ohledu na to, zda jsou velcí či malí.

Pro další informace kontaktujte prosím:
Actebis Computer s.r.o.
Zličín Business Centre
Na Radosti 399
155 00 Praha 5
František Dvořák
Email: fdvorak@actebis-sro.cz
Tel: 02-33091 640
Fax: 02-33091 619
Více informací naleznete též na: www.actebis-sro.cz.

Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

OBRAZEM: Prahu navštívil Agent 47 z Hitmana. Kdo je cíl, nevíme

Hitman 2 cosplay

V souvislosti s aktuálním zahájením prodejů akce Hitman 2, která přináší šest kreativních úrovní pro plánování vražd,...

Najdete na iDNES.cz