Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ze vzpomínek slavného Garta

  12:00aktualizováno  5. května 11:43
Opět se vám hlásíme se vzpomínkami na dávné hrdinské činy, jež vyprávějí o odvaze, cti a obětování. Tentokrát budou obyvatelé Britanie čelit nebezpečí, které hrozí rozvrátit celou jejich zem. Řady nájezdníků jsou zdánlivě nekonečné, obránců je málo a síly jim již docházejí...

Ze vzpomínek slavného Garta Byl krásný den, který jsme trávili já a mí společníci příjemnou konverzací v guildě, když se k nám donesla ta strašná novina. Nový kočovný kmen zvlášť silných bojovníků zaútočil na Britain a mínil si podmanit její obyvatele. To jsme samozřejmě nemohli nechat jen tak. Rozběhli jsme se tedy po kraji a hledali nájezdníky. Finmall, slovutný to mág, objevil první skupinku nájezdníků poblíž přístavního města Vesper. I vydali jsme se potrestat vetřelce a zahnat je z našeho území. Rozběhli jsme se na ně, já, Finmall, paladin Geralt a nekromancer Nero, záhy jsme zjistili, že jsme na tomto místě první. Rozběhli jsme se přímo k nim, zamýšlejíce hrozivý frontální útok, který by je zastrašil, nicméně po shlédnutí toho ohromného davu jsme se rozhodli pro partyzánskou taktiku: jednoho vylákat od ostatních a pak jej rozsekat, případně usmažit blesky mágů. Takto jsme v poklidu likvidovali jednoho po druhém, ovšem vypadalo to, že je jich tam velice mnoho a neubývá jich. Najednou se na nás vyřítil obávaný bojovník v černé masce. Poté, co mne jednou udeřil, jsem usoudil, že to není ten pravý protivník pro mne a začal jsem kličkovat mezi stromy ve snaze ho setřást. Zavládla panika, jakoby nestačil on sám, hned si Lord Olin vyvolal na pomoc Liche. Po smrti Nera a Geralta jsme se konečně s Finmallem uklidnili a nakonec vražedníka zneškodnili. První trofej byla na světě.

Dále jsme v poklidu eliminovali další a další útočníky, pak se však přiřítili další dobrodruzi ve snaze získat si slávu v boji s těmito netvory. Neznalí naší taktiky, vřítili se na nájezdníky, ovšem se zlou se potázali, neboť Lord Olin je rozehnal. Rozhodli jsme se, že Ze vzpomínek slavného Garta nebudeme působit ještě větší zmatek než tam byl a zaútočili na nepřátele z jiné strany. To se k nám již přidal i Logan, další mág z Templářů. Rozhodli jsme se, že Lord Olin ve skutečnosti zas tak drsný není a zaútočili přímo na něj. Rozběhl se na nás a my před ním utíkali. Tentokrát to dopadlo lépe, zemřel jsem pouze já, když snažíc se utéci z dosahu smrtících pěstí Lorda jsem se potkal s ohňovým sloupem jím vytvořeným. Ovšem tento test dokázal, že námi vytvořená strategie byla úspěšná. Lord Olin se stále navracel a my jej vždy okamžitě poslali zpět, tam odkud přišel - do pekel. Znenadání se do bojů vložila snad celá guilda Bratrstva, za cenu několika ztrát se jim podařilo rozsekat celé vojsko na maděru. A pak zavládl chaos, najednou se odevšad sbíhali hrdinové a posily nájezdníků padaly, sotva se objevily... ještě jednou se objevil Lord Olin, aby byl doslova usmažen asi desíti mágy. Poté se zřejmě Šaman rozhodl, že toto území je ztraceno, zkusil tam ještě vyslat jednoho draka, ale ten zde již byl spíše na okrasu.

Finmall se však rozhodl, že tímto to rozhodně končit nesmí a rozjel se hledat další nájezdníky. V té době se k nám dostala zpráva o Tribal Šamanovi, jenž se prý ukrývá někde na moři ve svém hradě. I koupil jsem si lodičku a vyplul na moře hledat. Doplul jsem na první ostrov a dostal jsem zprávu od Finmalla. Nalezl další nájezdníky, tentokrát u Trinsicu. Naše guilda se opět zmobilizovala a vydala se ztrestat zpupné útočníky, jimž jediná lekce nestačila. Již natrénovaní z minulých soubojů a posílení o rangera Tuláka a mága Artena, začali jsme likvidovat nájezdníky obrovskou rychlostí. Ani Lord Brishan, muž s černou maskou, nám již Ze vzpomínek slavného Garta nečinil potíže. Po paterém skonu se již neobjevil a další místo bylo zachráněno.

Ten den jsme našli ještě jednu skupinku, ovšem zde již žádná "Černá maska" nebyla a nejspíše již tady byli jiní hrdinové, kteří zlo vymýtili. Později jsme se doslechli, že se tam opravdu velká výprava vedla.

Já jsme se opět vydal na moře a se mnou i Finmall stále dychtící bitev a také další z Templářů se přidali, ovšem několik dní na lodi skoro všechny odradilo. Za několik dní se objevila další novinka. Byla nalezena další skupina nájezdníků, na ostrově poblíž Trinsicu. Toto byla zřejmě poslední výspa nájezdníků. Tito byli schováni v podzemí domu, odkud na nás stříleli své proklaté šípy. Malá skupinka postávala venku... ta byla hned zlikvidována... Dostat se dovnitř domu bylo mnohem těžší. Přestože jsme byli pouze čtyři - já, Finmall, Logan a lučištník Tulák, rozhodli jsme se, že zloduchové nemají právo žít (a navíc jsme toužili po trofeji, černé masce velmi ceněné na dvoře Lorda Britishe). Po několika neúspěšných útocích, při kterých naštěstí nikdo nepřišel o život, pouze já s Tulákem jako hlavní experimentátoři jsme několikrát utekli krvácejíce se šípy svištícími kolem uší, nás však napadla zajímavá strategie a hned jsme se ji jali realizovat. Finmall vyvolal z hlubin pekel Démona, kterého mi věnoval, a pak již se stačilo rozletět po schodech dolů... Lučištníci, kteří spatřili obrovského Démona a nevšimli si malinkého upíra, který se prosmýknul po schodech dolů, do něj začali mohutně pálit, až vypadal jako jehelníček. Můj hlavní úkol byl vylákat Lorda Colea z podzemí, a ano, podařilo se. Kouzlo mnou vypálené Lorda rozzuřilo, že se za Ze vzpomínek slavného Garta mnou rozehnal a já, pamatujíc na jeho sílu, už jsem se řítil po schodech nahoru. Démon již stejně dlouho nepřežil a já jsem v patách s Colem unikal za kulometné palby lučištníků a modlil, se ať se do mne ten poslední šíp, který by mne nejspíše zabil, netrefil. Vyvázl jsem jen tak tak, ale úkol byl splněn. Lord Cole byl vylákán a bylo již dílem okamžiku, než zemřel... Zkusili jsme tuto taktiku ještě jednou, ovšem byli jsme obelháni zrádným Šamanem, který na ono místo poslal pouze dvojníka Lorda Colea již bez masky. Později jsme se dozvěděli, že Lord Cole byl nahrazen jiným Lordem, který se schoval v tajném úkrytu, do nějž vedl teleport z podzemí, jenž tam tehdy nebyl, byl strážen hordou mágů a zabit ve slavné bitvě Bratrstvem.

Já jsem opět vyrazil na moře. Nejdříve jsem křižoval jen tak, ale pak jsem dostal radu starého námořního kapitána a rozhodl se moře systematicky prohledávat. Po několika dnech osamělé plavby pouze s kormidelníkem a mou věrnou klisnou, kdy jsem při pobřeží zastavoval jen abych načerpal čerstvých zásob, jsem narazil na podivnou stavbu. Byl to hrad s malým přístavištěm a všude na jeho cimbuří byly vidět stráže skládající se převážně z lučištníků. Všude se snášel opar a zlo viselo ve vzduchu. Toto musel být strašný hrad Tribal Šamana! Vydal jsem se tedy k pobřeží najít hrdiny své guildy, protože jsem si byl vědom, že sám proti nim nic nezmůžu. Cestou jsem bohužel zabloudil v bouři, a tak až o mnoho dní později jsem se dostal do guildy a se svým přítelem Finmallem jsme se jali uspořádat výpravu.

Nejprve jsme tam šli v sestavě já, Finmall, Nero, Arten a necromancer ABBANDON. Jelikož byla základna Šamana velice dobře magicky chráněna, nepřipadal magický transport v Ze vzpomínek slavného Garta úvahu. Nasedli jsme tedy na loď a vypluli. Po krátké plavbě jsme dopluli k hradu, zakotvili zde a vydali se na počáteční průzkum. Najednou se světem rozlehla zpráva: Cove byl napaden nepřáteli! Po krátké poradě jsme usoudili, že snad to jiní hrdinové zvládnou a rozhodli se učinit tomuto teroru přítrž jednou provždy. Naše taktika vylákání jednoho, zabití atd. se zde ukázala nepoužitelná, neboť hrad se skládal z mnoha uliček a někteří protivníci nás odmítli pronásledovat. Navíc si Tribalové vytvořili odporné techniky, kterými nás ničili, do okamžiku než jsme se je naučili též a obrátili je proti nim :). No, co vám budu vyprávět... Řež to byla strašná, všude spousta krve, usekaných končetin a pach spáleného masa od flamestriků nepřátel i blesků našich kouzelníků, výkřiky mrtvých i smrtelně zraněných... Sem tam byly oběti i na našich stranách, nicméně jsme se stále probíjeli dál a dále. Na chvíli nás zastavily zamčené dveře, leč všímavý Finmall nás upozornil na páku, kterou zahlédl oknem v jedné místnosti. Nedbaje nebezpečí, proletěl jsem do místnosti za páku, zatáhl a uletěl před smrští šípů a kouzel, jimiž jsem byl zasypán. Dveře se otevřely a nás čekala další horda nepřátel na cimbuří. Prosekali jsme se jimi a stanuli před schody, které vedly k samotnému Šamanovi. První krok na schody znamenal jistou smrt, neboť Šaman a jeho suita se velice dobře bránili a nenechali nikoho, aby se k nim přiblížil. Přemýšleli jsme nad tím, jak Šamana zabít, když tu připluly ohroženému hradu na pomoc posily. Zprávy vyzvědačů o tříhodinové cestě posil na hrad byly bohužel mylné... Jelikož jsme nebyli na tuto přesilu připraveni, většina nás zemřela a jen Artenovi se podařilo proniknout magickou bariérou a teleportovat se do bezpečí. Naše Ze vzpomínek slavného Garta skupina se rozpadla. Arten byl již notně unaven a byl nucen odejít domů, by nepodlehl smrtelnému vyčerpání, a ABBANDON musel provést nějaké temné rituály, které nám objasnit nechtěl. Ale boje v Cove se chýlily ke konci, takže se k nám přidal náš druh ve zbrani, ranger Tulák. Vydali jsme se na hrad znovu. Opět nastala řež veliká a kam oko pohlédlo, ležely mrtvoly našich nepřátel. Než jsme se však dostali až k Šamanovi, přijely další posily. Byli jsme nuceni ustoupit a znovu se probíjet. Naše schopnosti se bojem rapidně zvyšovaly a už jsme pracovali jako sehraný tým. Bleskurychle jsme hrad vyčistili, bohužel, posily se najednou objevily podstatně rychleji. Stihli jsme pouze odpravit pár obránců Šamana a již jsme opět ustupovali. S ještě větší vervou jsme se však pustili do nových posil a tentokrát se vrhli přímo na Šamana. Bojovali jsme udatně a Šamanovo brnění bylo rozpáleno doběla blesky Finmalla a Nera. Poslední blesk a byl mrtev. Padl do kaluže své krve, nicméně naše radost nebyla dlouhá. Právě se vylodily další posily. Nehledě na ochránce Šamana, rozběhl jsem se k jeho mrtvole a strhl z ní mytherilovou masku, znak zla. S připálenými křídly a šípy nezřídka nalézajícími svůj cíl jsem jen tak tak uletěl a rozletěl se k lodi. Všem zúčastněným se naštěstí podařilo odteleportovat do bezpečí a já jsem se vydal na loď a zpět k pobřeží.

Za hluboké noci jsme se konečně sešli u banky v Minocu a úlevně si vydechli. Zabili jsme toho netvora! Jistě bychom začali slavit, až by se lid v celé Britanii divil, který že to svátek Lord British na tento den vyhlásil, ale byli jsme notně unaveni, zmoženi bitvou a na tělech popáleni, posekáni a poškrábáni, šli jsme spát. :)

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Ani tahové strategie nebo hry pro děti nejsou v bezpečí před pornem

Titan Quest

Vytváření erotických modifikací není doménou jen těch nejoblíbenějších her, ale týká se i okrajových žánrů. Ani náročné...

KOMENTÁŘ: Umělá inteligence ve hrách. Patří jí budoucnost?

Shodan

O pokroku v herním průmyslu jsme si zvykli uvažovat s ohledem na celkovou úroveň grafiky, množství detailů a velikost...Najdete na iDNES.cz