Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zero-G Marines - vesmírní mariňáci

  12:00aktualizováno  2. října 7:34
V roce 2353 už to tady může vypadat všelijak. Můžeme být všichni mrtví (což minimálně my, kdo tohle čteme, už budeme tak jako tak), můžeme tu mít čilý intergalaktický cestovní ruch, a nebo si můžeme vyrážet na výlety jenom po naší sluneční soustavě. Jak si naši budoucnost malují ve Strategy First, to si radši nepřejte vědět.

Zero-G Marines

Píše se rok 2353. Lidstvo už kolonizovalo celou sluneční soustavu, do které, jak známo, patří i Jupiter, kolem jehož měsíců se teď prohánějí orbitální stanice. Ty představují bránu do světa nerostného bohatství a úžasných vědeckých experimentů, provozovaných v prostředí nulové gravitace. Jednoho dne se však první ze stanic odmlčí a v následujícím půlroce zmlknou jedna po druhé i ostatní stanice. Důvodem je to, že se kolem Jupitera dostala k moci malá skupina povstalců v čele s tajemným vůdcem jménem Nihilo, která se všech stanic zmocnila pomocí výsledků přísně utajovaného vojenského výzkumu. Teď si povstalci vyrábějí nebezpečný virus, kterým infikují každého, kdo jim přijde pod ruku… Výsledkem je stále se rozrůstající armáda slepě oddaných a nemyslících bytostí - takzvaných zealotů (alias redaktorů :o) - pozn. mondy). A protože začínají představovat reálnou hrozbu i pro Zemi, rozhodne se lidstvo vyslat do vesmíru svoji odpověď na tuto situaci. Tou je speciální jednotka vesmírných mariňáků vycvičených pro boj ve stavu beztíže, jejíž misí je nejen zjištění konkrétní situace, ale i opětovné převzetí moci nad stanicemi.

Zero-G Marines

Pomineme-li prazvláštní volbu letopočtu, který se mi jeví jako těžko zapamatovatelný a jen s obtížemi hledám důvody, proč si autoři vybrali právě tento rok, nevypadá zápletka zas tak nejhůř. Nehledě na to, že bojování ve stavu beztíže jsme tu snad ještě neměli, nebo si na něj alespoň nevzpomínám. Motivaci tedy máte jako hrom - jste totiž posledním obranným valem před nájezdem zealotů na matičku Zemi, a tak byste se měli zatraceně snažit, abyste to zvládli.

Vaši mariňáci budou mít jako hlavní zbraň svůj superoblek, který ovšem zdaleka neplní jen jednoúčelovou funkci. Jeho výbava se totiž skládá z toho nejlepšího, co je na Zemi v oblasti zbraní k dispozici. Před každou misí si vyberete jeden ze tří typů obleků (scout, medium nebo heavy), navolíte si vhodné zbraně i speciální podpůrné systémy a můžete vyrazit. Jak sami vidíte, nebude Zero-G Marines pouhopouhou akční střílečkou, protože její hraní bude od vás vyžadovat i strategické přemýšlení a taktické manévry (což se koneckonců vyskytuje i v dobrých FPS). Vzhledem k tomu, že tady však budete ovládat celý tým mariňáků, Zero-G Marines bude vhodné si předem rozmyslet bojovou taktiku aspoň v hrubých rysech, abyste pak ve vesmíru nepanikařili.

Prostředí, v němž se budete pohybovat, je tedy jasně ohraničené - vesmírné stanice a jejich blízké okolím tvořené pochopitelně vesmírem. To, co bude na Zero-G Marines zvláštního, je pochopitelně absolutní volnost pohybu. Útoky nepřátel už nelze očekávat pouze zepředu, zezadu či ze stran, ale do úvahy je třeba přibrat i směr shora a zdola. Abyste se po obrovských vesmírných vzdálenostech mohli pohybovat rychleji, pro vaše pohodlí budou připraveny i dva typy dopravních prostředků - jeden malý a rychlý modul a druhá těžce ozbrojená a pomalu letící loď.

Protože snad žádná hra dnešní doby by se nedočkala úspěchu bez multiplayeru, nezapomněli na něj ani autoři Zero-G Marines. Těšit se můžete na klasický deathmatch, CTF a pár dalších módů, jejichž podstata ještě nebyla odkryta. S datem vydání to podle posledních informací nevypadá moc příznivě - finální verze se dočkáme snad až v polovině roku 2002.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Navzdory vysokým hodnocením se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

Wolfenstein II: New Colossus

Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Nathan Fillion natočil krátký film na motivy Uncharted. A je skvělý

Nathan Fillion jako Nathan Drake

Populární herec Nathan Fillion si zahrál v patnáctiminutovém fanouškovském filmu na motivy série videoher Uncharted....Najdete na iDNES.cz