Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatý kalich - návod

  12:00aktualizováno  14. prosince 2:39
Zlatý kalich je vítězná hra nedávno skončené soutěže Becherovka Game 2001. To je asi nejlepším důkazem kvalit této výtečné freewarové humorné adventury, u které se pobaví nejen příznivci bylinkového moku, ale všichni, komu tento žánr něco říká. A pokud byste náhodou v této hře narazili na nějaké problémy, pomůže vám náš návod.

Zlatý kalich Zlatý kalich, který si můžete stáhnout i od nás z Plných her, je freewarou adventurou týmu Enteron, která vyhrála soutěž Becherovka Game 2001. Proto jsem se rozhodl si ji vyzkoušet a po několika hodinách ji pro vás dohrál a napsal kompletní návod. Ještě než se pustíte do čtení, jedna poznámka: když píšu „promluvte si s někým“, znamená to vyzkoušet všechny možnosti, byť to může být velmi únavné. A teď už hurá do hry.

Cílem veškerého vašeho snažení bude uzavřít smlouvy na prodej Becherovky ve třech městech: Dallasu, Moskvě a Tokušimě. Posledním úkolem bude nalezení úkrytu padoucha Hovmaze, abyste tak mohli zabránit jeho plánům na ovládnutí trhu levnými břečkami, které jsou nazývány buď Becherovka False nebo Hovmazovy slzy.

Na Karlově mostě si nejprve promluvte se sprejerkou a násilím z ní vymlaťte sprej. Pokračujte o obrazovku dále a nechte si od akademické malířky udělat portrét. Dále si promluvte s obchodníkem napravo od ní a dostaňte z něj prase z pozinkované hověziny a certifikát protřelého obchodníka. Opusťte Karlův most a vydejte se na Národní třídu. Tam nejprve ve hře oberte cikána o všechny peníze, načež si promluvte s prostitutkou Ylčou. Za tisíc korun českých si s ní za červeně cenzurovanou oponou užijte a vyčkejte příchodu Zlatý kalich pasáka. Vyměňte s ním obraz z mostu za pár kilo Semtexu a pokračujte do metra. Promluvte si se žebrákem – dostanete notový zápis pro fagot a lesní roh. Dále prozkoumejte třikrát po sobě popelnici a vytáhněte z ní páčidlo. Pokračujte pryč směrem na Malou stranu. Promluvte si s židovským dědulou sedícím na lavičce a pokračujte na ruzyňské letiště. Kupte si letenku a předejte ji letušce. Halu opusťte dveřmi po její pravici.

Pokračujte do USA. Vejděte do kasina a zruinujte krupiéra. Neberte peníze, ale ID kartu, která vám pomůže infiltrovat mafii. Promluvte si s neschopným agentem a zruinovaným obchodníkem s alkoholem – bude zde třeba odhalit Mexikánce a jejich nekalé rejdy. Pokračujte do vetešnictví, kde si promluvte s Židem a dokažte mu, že znáte jeho bratra – dostanete pro něj balíček a můžete si vzít knihu US Army Secrets. Ještě si pokecejte s prodejcem hotdogů, který vám o Mexikáncích poví něco víc. Vraťte se do Prahy a předejte Židovi na Malé straně balíček od bratra – pustí vás do svého domu. Pokuste se otevřít bednu a následně si nechte poradit, jak na to. Otevřete ji a vezměte si české korunovační klenoty. Opusťte Českou republiku a zamiřte do Ruska. Generálovi předejte US Army Secrets, vezme vás do tajné základny KGB. Bohatýrovi u vchodu ukažte identifikační kartu KGB a vejděte dovnitř. Projděte o obrazovku dále a otevřete páčidlem bednu, kde se nachází Hovmazovy Zlatý kalich slzy. Dále prozkoumejte temné místo – získáte rozbušku. Použijte na ni Semtex – získáte výbušné zařízení.

Pokračujte do Japonska. Promluvte si s turistou čtoucím japonské porno a vejděte do obchodu. Nechte si přinést elektronový mikroskop a ukradněte fotoaparát. Vyjděte nahoru k buddhistickému chrámu a promluvte si s mnichem – získáte sošku Buddhy. Vraťte se do města a dvakrát prozkoumejte koš – získáte Playboy. Promluvte si s Gejšou. Pak jí dejte notový zápis, sjedná vám schůzku se svým manželem – obchodníkem Suna-Kašim. Pokračujte do přístaviště, seberte lano a promluvte si se Suna-Kašim. Bodyguardovi dejte certifikát protřelého obchodníka – teprve teď s ním můžete jednat. Pokuste se s ním uzavřít kontrakt na Becherovku – bude nejprve potřeba mu dát korunovační klenoty a sošku Buddhy. Pak je ale město Tokušima vaše.

Vraťte se do Dallasu. Vyfoťte Mexikánce v akci i s lístky marihuany a předejte důkazy tajnému agentovi v kasinu. Následně už stačí jen promluvit si se zkrachovalým obchodníkem a doporučit mu Becherovku – další město je pod naší ekonomickou kontrolou.

Zlatý kalich Pokračujte do Moskvy, posledního odolávajícího města. Je třeba odstranit vodkovar, takže se nejprve odstraňte strážce pomocí Playboye. Pak pokračujte do ministerstva Stakanu a seberte ze stolu klíče. Musíte se nejprve dát ministrovi poznat jako inspektor. Otevřete si vodkovar a promluvte si s ochlatou uvnitř. Vraťte se na ministerstvo Stakanu a dejte jej odstranit. Jste-li mírumilovní, pak stačí dočasně. Následně na stroj na výrobu vodky přidělejte detonační zařízení a vyjděte z vodkovaru ven. Po výbuchu už vám nebude dělat velké problémy přesvědčit ministra Stakanu, aby přešel na Becherovku.

Čeká nás finální fáze hry – likvidace padoucha Hovmaze i s jeho levnými břečkami. Jeďte tedy do bunkru a projděte dveřmi, u kterých hlídající voják, který vás předtím nechtěl pustit, usnul. Ocitnete se přímo v Hovmazově kanceláři. Nejprve si s ním promluvte, načež ho postříkejte sprejem. Pokračujte tím, že ho přivážete k židli. Konečné zúčtování bude opravdu symbolické: nalijte do něj jeho vlastní patok – potřetí už to nevydrží a přizná, že Becherovka je lepší a vzdá se svých nekalých obchodů – a to je přesně to, čeho jste chtěli dosáhnout! Užijte si tedy závěrečnou animaci, těšte se na případná pokračování a samozřejmě: pijte Becherovku! U návodu na další podobně povedenou českou freeware adventuru se těší…

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

VIDEO: Sestavení autíčka či robotí oblek. Sledujte v akci Nintendo Labo

Nintendo Labo

Vyzkoušeli jsme kreativní stavebnici Nintendo Labo, která pomocí konzole Switch oživuje různé kreace z papírového...

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz