Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset nejočekávanějších her, které vycházejí v listopadu

aktualizováno 
Vybíráme deset her, které vycházejí během listopadu a na něž se opravdu těšíme. Listopad je bohatý na hry, které vznikají s obrovskými rozpočty, najedou se zde ovšem i nenápadnější, ale minimálně stejně zajímavé kousky. Vyberete si?

Fallout 4 | foto: Bethesda

3.listopad

Anno 2205 (PC)
Budovatelská strategie už i na Měsíci

Anno 2205
Anno 2205
Anno 2205

Anno 2205

Před čtyřmi lety se budovatelská strategické série Anno přesunula s dílem Anno 2070 do budoucnosti a letošní Anno 2205 tento koncept dále rozvíjí. Nejvýraznější novinkou je stavba kolonie na Měsíci. To však nepůjde hned, kolonizaci předchází výzkum a postavení raketoplánu. Hráč si tak nejprve piplá město pěkně na Zemi, kdy již postavené budovy lze dále funkčně rozšiřovat. Těžba surovin na Měsíci však změní i podobu měst na Zemi. Vývojáři také říkají, že plocha pro stavění města bude pětkrát větší než v předchozích dílech.

4.listopad

Hard West (PC)
Westernová strategie okořeněná okultismem

Hard West
Hard West
Hard West

Hard West

Z westernové taktické strategie Hard West by se mohlo vyklubat překvapení listopadu. Není to ovšem úplně tradiční western, řadu klasických nepřátel totiž rozšiřují démoni, oživlé mrtvoly a další havěť. Hráč ovládá až čtyři pistolníky, se kterými plní úkoly ve více než čtyřiceti misích. Bitvy probíhají na tahy, přičemž důležité nejsou jen zbraně, ale i kombinování dovedností. Funguje to tak, že hráč postupem hrou získává karty, z nichž pak vytváří nové dovednosti. To by mělo vést k prohloubení taktických možností.

Aktualizace: Kvůli závažné chybě bylo vydání hry posunuto na 18. listopadu.

5.listopad

Need for Speed (Xbox One, PlayStation 4)
Sociální závody s bohatými možnostmi tuningu

Need for Speed
Need for Speed
Need for Speed (2015)

Need for Speed (2015)

Ohledně závodů Need for Speed, v nichž se „přátelé stávají součástí vašeho zážitku“, nepanuje v redakci shoda. Zatímco já zatím nevidím jediný důvod, proč opouštět Forza Horizon 2 a Forza Motorsport 6, kolegu Andreje nadchly možnosti týkající se přizpůsobení vozu. Nevoli vzbudila také informace, že hra vyžaduje připojení k internetu. EA však později opatrně naznačilo, že by mohl vzniknout off-line patch. Letošní díl tak kromě bohatých možností úprav láká na noční závody městem. Na PC hra vyjde až příští rok.

6.listopad

Call of Duty: Black Ops 3 (PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PS3)
Moderní válčení v dystopickém světě

Call of Duty: Black Ops 3
Call of Duty: Black Ops 3
Call of Duty: Black Ops 3

Call of Duty: Black Ops 3

Válečná akce Call of Duty: Black Ops 3 je další hrou ze série, která vzniká v rámci tříletého vývojového cyklu (namísto původního dvouletého). Příběh se odehrává čtyřicet let po událostech celkem slušné dvojky a ukazuje, jak moderní technologie ohrožují osud lidské rasy. Lidé se zkrátka obávají, že mohou nadvládu nad světem převzít stroje. Kampaň přitom lze hrát až se třemi kamarády, což také znamená, že design úrovní by neměl být tak koridorový. Součástí je samozřejmě multiplayer a slibně zní zombie apokalypsa ze čtyřicátých let minulého století. A bacha na verzi pro staré konzole, neobsahuje kampaň!

10.listopad

Fallout 4 (PC, Xbox One, PlayStation 4)
Válka. Válka je pořád stejná

Fallout 4
Fallout 4
Fallout 4

Fallout 4

Post-apokalyptická hra na hrdiny Fallout 4 je zřejmě nejočekávanější listopadovou hrou. Odehrává se 200 let po jaderné válce v troskách Bostonu a jeho okolí. Vývojáři akcentují volnost. To, jakým způsobem chce hráč hrát, nechávají na něm. Lze se tak například připojit k některým frakcím, nebo brázdit nehostinnou krajinou jako vlk samotář. Počítá se s robustním systémem pro výrobu vlastních předmětů, volitelná je i stavba vlastní osady.

Základem rozvoje postavy je opět systém S.P.E.C.I.A.L., což jsou počáteční písmena klíčových atributů (strenght, perception, endurance, charisma, inteligence, agility, luck). Právě ty určí, jestli se světem po jaderné válce budete probíjet jako opancéřovaný voják, nebo se z řady situací zkrátka jen vykecáte.

StarCraft II: Legacy of the Void (PC, MAC)
Vesmírná sága se uzavírá

StarCraft II: Legacy of the Void
StarCraft II: Legacy of the Void
StarCraft II: Legacy of the Void

StarCraft II: Legacy of the Void

Po více než pěti letech se uzavře příběh real-time strategie StarCraft II, v listopadu totiž vychází třetí kapitola nazvaná Legacy of the Void. Kampaň se soustředí na vyspělou rasu Protossů a jejího vůdce Artanise. Cílem je získat zpět svůj domov, který obsadila rasa Zergů. Ta postupně sílí, protože asimilací ostatních ras vytváří nové genetické mutace. Osud celé galaxie však ohrožuje ještě starobylý nepřítel Amon. Artanis má ovšem k ruce vlajkovou loď flotily Spear of Adun, která vznikla ještě ve zlatých časech civilizace za jediným účelem: pomoci v době méně příznivé.

13.listopad

Rise of the Tomb Raider (Xbox One, Xbox 360)
Lara odhaluje tajemství nesmrtelnosti

Rise of the Tomb Raider
Rise of the Tomb Raider
Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider

Zatímco restartovaný Tomb Raider ukázal nejslavnější herní archeoložku Laru Croft v začátcích a jako ustrašenou mladou holku, v pokračování Rise of the Tomb Raider si už počíná jako chladná profesionálka. Herní svět bude větší, různorodější a vývojáři upraví soubojový systém tak, aby šlo situace řešit i skrytě a potichu. Střídající se den s nocí a proměnlivé počasí pak mají vliv i na chování lidí i zvířat. Příklad? Pokud si chce Lara vyrobit pořádný zimní kabát, musí si počíhat na vlka, který se objevuje jen v určitou část dne. Lara se také naučila plavat. A nutno říci, že herní videa vypadají přímo fantasticky. Letos si však užijí jen majitelé Xboxu.

17.listopad

Game of Thrones - šestá epizoda (PC, MAC, XB1, PS4, iOS, Android)
Finále klepe na dveře

Herní zpracování Hry o trůny sleduje osudy rodu Forresterů, kteří jsou loajální Starkům. První díl si můžete stáhnout zdarma, šestý, nazvaný The Ice Dragon, celý příběh zakončí. Tvůrci tvrdí, že se v něm promítnou všechna rozhodnutí z předcházejících dílů. Hra vychází z televizního zpracování a odehrává se v období mezi koncem třetí série a začátkem páté. Rod Forresterů se však objevil jen v knihách.

19.listopad

Star Wars: Battlefront (PC, Xbox One, PlayStation 4)
Hvězdné války jako on-line akce

Star Wars Battlefront
Star Wars Battlefront
Harrison Ford ztvárnil v prvních natočených dílech Hana Sola

Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront je připravovaná on-line akce ze světa Hvězdných válek, která kromě hraní za anonymní rebely a stormtroopery umožní stát se dočasně třeba Hanem Solem či Darth Vaderem. Herní mechanismy jsou mírně zjednodušené, tvůrci totiž chtějí nalákat nejen hráče, ale zkrátka všechny fandy filmů. První dojmy z hraní betaverze si na Bonuswebu přečtete zde.

20.listopad

Mario Tennis Ultra Smash (Wii U)
Tak trochu jiný tenis

Koncem listopadu by měli zbystřit majitelé konzole Wii U. Vychází totiž Mario Tennis Ultra Smash, což je dost svérázná podoba tradičního tenisu. Novinkou je technika (jumpshot) a schopnost pozřít obří houbu, která dočasně zvětší a posílí hráčovu postavu. Největší zábavou samozřejmě bude hraní ve více lidech u jedné televize (až ve čtyřech), byť hra nepodporuje pohybové ovládání.

Upozornění

Toto není kompletní seznam her, které v říjnu vycházejí. V seznamu se dokonce nemusejí objevit ani některé mediálně známé blockbustery. Vybíráme hry, které nám přijdou zajímavé, na které se sami těšíme, a to napříč celým herním spektrem od velkých jmen přes nezávislou scénu a experimentální hry po mobilní kousky. Na vaše tipy se samozřejmě těšíme v diskuzi.

Která z listopadových her vás nejvíce zaujala?

celkem hlasů: 3330

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 30. listopadu 2015. Anketa je uzavřena.

Fallout 4 1800
StarCraft II: Legacy of the Void 401
Rise of the Tomb Raider 263
Star Wars: Battlefront 242
Anno 2205 198
Call of Duty: Black Ops 3 100
- nezaujala mne žádná hra - 97
Hard West 88
Need for Speed 83
Game of Thrones - šestá epizoda 40
Mario Tennis Ultra Smash 18
Autor:
Nejčtenější

Uncharted: The Lost Legacy
VIDEO: Jsi to ty, Indy? Třináct minut hraní Uncharted: The Lost Legacy

Podívejte se, jak se hraje samostatně spustitelný přídavek Uncharted: The Lost Legacy k dobrodružné akci Uncharted 4. Lákadlem jsou nevšední spojení dvou...  celý článek

Ilustrační obrázek
Sraz fanoušků Pokémonů skončil trapasem, lidé vypískali pořadatele

Kvůli výpadku serveru se z největšího srazu fanoušků Pokémonů stala jen veliká ostuda, za kterou se pořadatelé budou muset ještě dlouho omlouvat.  celý článek

Postava Oduly z Shadow of War
Co by na to řekl Tolkien? Shadow of War udělá z obludy sexy krásku

Postava pavoučí Oduly v chystané fantasy rubačce Shadow of War bude mít na rozdíl od knihy humanoidní postavu. Hodně sexy humanoidní postavu nutno říct.  celý článek

S tímto trikem se na veřejnosti objevil jeden ze zaměstnanců společnosti Valve.
I kdyby Half-Life 3 vyšel, stejně by asi neměl konec, prozradil vývojář

Scénárista série Half-Life Marc Laidlaw prozradil, že slavná značka byla zamýšlena tak, aby se na ni vždy dalo navázat dalším dílem. Pokud se tedy někdy...  celý článek

Need for Speed Payback
VIDEO: Need for Speed Payback fanoušky tunningu určitě nezklame

Nově zveřejněný trailer pro Need for Speed Payback ukazuje široké možnosti úprav automobilů. Největší novinkou oproti předešlým dílům bude možnost kompletně...  celý článek

Další z rubriky

S tímto trikem se na veřejnosti objevil jeden ze zaměstnanců společnosti Valve.
I kdyby Half-Life 3 vyšel, stejně by asi neměl konec, prozradil vývojář

Scénárista série Half-Life Marc Laidlaw prozradil, že slavná značka byla zamýšlena tak, aby se na ni vždy dalo navázat dalším dílem. Pokud se tedy někdy...  celý článek

Film Tomb Raider
Zapomeňte na Angelinu Jolie, nová filmová Lara Croft bude daleko křehčí

Stejně jako se před pár lety restartovala herní série Tomb Raider, chystá se to samé i s její filmovou adaptací. Alicia Vikanderová nahradí Angelinu Jolie a...  celý článek

The Wolf Among Us (PS3)
Telltale připravují pokračování Wolf Among Us, Walking Dead a Batmana

Během letošního ročníku Comics Conu v San Diegu oznámila firma Telltale pokračování rovnou tří oblíbených titulů najednou. Radovat se mohou fanoušci Wolf Among...  celý článek

Letní úklid podle Marie Kondo
Letní úklid podle Marie Kondo

Nechte si věci, co dělají radost.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.