Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fahrenheit - vraždy na pokračování

  12:00aktualizováno  12:42
Patříte-li mezi příznivce hororových her, museli jste v poslední době zaregistrovat značný nárůst zájmu o tuto oblast, a to napříč všemi možnými žánry. Mezi nejčerstvější přírůstky do rodiny počítačových hororů bude brzy patřit Fahrenheit, v němž se ujmete role vraždícího maniaka a následně i vyšetřovatele.

Fahrenheit

Patříte-li do skupiny takzvaných hororomilců (pozor, neplést s horomilci!), museli jste v počítačovém průmyslu poslední dobou zaregistrovat značný nárůst zájmu o tuto oblast, a to napříč všemi možnými žánry. Stačí vzpomenout na akční adventure Alone in the Dark 4, 3D akci Clive Barker's Undying či čistokrevné adventure Dracula: Ressurection nebo Necronomicon. Ani v blízké budoucnosti to nevypadá na dramatický pokles počtu her z tohoto soudku - ať už se podíváme například na survival horor The Thing, českou 3D akční Bloodline, akční adventure Call of Cthulhu nebo třeba 3D akci Necrocide.

Mezi nejčerstvější přírůstky do hororového šuplíku patří kromě nedávno ohlášeného Hitchcocka a Lochnessky právě dnes probíraný titul Fahrenheit. Jak sami za chvíli zjistíte, nepůjde ani zdaleka o adventure v tradičním slova smyslu, protože to, co vás čeká v této hře, jste asi ještě nikdy neviděli a nezažili (pokud tedy nejste schizofrenik v pokročilém stadiu choroby, což si brzo vysvětlíme).

Prvním náznakem netradičních přístupů je už to, že Fahrenheit bude vycházet na pokračování, řečeno terminologií autorů bude rozkouskován na jednotlivé epizody. Každý měsíc Fahrenheit vyjde jedna a každý měsíc se tedy opět vrátíte do světa, který budete postupně důvěrně poznávat. Protože byl celý první odstavec tohoto článku věnován hororům, je očividné, že Fahrenheit bude spadat přesně do této kategorie, konkrétně do podskupiny paranormálních thrillerů.

Spojovacím článkem všech epizod bude kromě některých postav i příběh. Ten pochopitelně nebude ve všech epizodách stejný, ale bude obsahovat shodné prvky. V kostce půjde o vyšetřování série nevysvětlitelných vražd v New Yorku, které páchají celkem obyčejní lidé. Zvláštního je na tom především to, že ačkoliv se tito pachatelé navzájem neznají, jsou všechny jejich vraždy provedené stejným rituálním způsobem. Stejně jako v jiných detektivních adventure bude i tady vaším nejpřednějším úkolem hovořit s mnoha svědky i podezřelými, sbírat důkazy, ale například i bojovat s temnými silami.

Nikoho asi nepřekvapí, že hlavním hrdinou všech epizod budete vy, ovšem autoři se rozhodli obohatit váš zážitek dokonce natolik, že budete hrdinou několikanásobným. Tím se zároveň dostáváme k oné na začátku zmiňované schizofrenii, která se teď konečně dostává ke slovu. Představte si totiž, že v případu bestiální vraždy se nejprve aktivně ujmete role Fahrenheit vraha a poté je pro vás připravena postava policejního vyšetřovatele, které se ujmete též. Osobně si nedovedu představit, jaké to bude hraní, když nejdřív někoho zavraždíte a necháte po sobě spoustu nenápadných stop, a o chvíli později se převtělíte do detektiva a tytéž stopy budete odkrývat. Po pravdě řečeno mi to připadá jako dost velká divnota, ale netroufám si odhadnout, jestli to ve výsledku bude spíš úplná bomba nebo totální propadák. Těžko říct, kde má v tomto konceptu místo kouzlo postupného odhalování a kombinace zjištěných skutečností, ale snad autoři vědí, co dělají.

Závěrem už stojí za to se zmínit jen o informaci, která říká, že se Fahrenheit připravuje nejen pro PC, ale i pro nějaké ty konzole, ovšem pro které přesně, to se ještě neví.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.Najdete na iDNES.cz