Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GameEkonom téměř detektivní

  12:00aktualizováno  5. dubna 9:56
Hry v krabici od lupínků ohrožují děti *** Cen, až vás bolí uši *** Sony nabídne novou PS2 a zruší regionální omezení pro PSP *** Návrat počítačové detektivky s Hercule Poirotem

Hry v krabici od lupínků ohrožují děti
O hračkách v balení nejrůznějších pochoutek se toho napsalo už hodně. Nejen o způsobu marketingu, ale také o možných újmách na zdraví nebohých dítek, jenž si spletou postavičku Mickey Mouse s kukuřičnou vločkou a pak jim musí hodní páni doktoři v lepším případě vypumpovat žaludek a v horším případě nezbednou a nestravitelnou figurku chirurgicky vyjmout.
O počítačové hře se však ve spojení se zdravou stravou a dětmi snad ještě nepsalo, natož o možné újmě na jejich zdraví. A stalo se. Ne, že by si malí Australánci cpali do pusinek dévédéčka a pořezali si své růžové jazýčky, v ohrožení je jejich psychické zdraví. Hra dodávaná spolu s krmivem Nutri-Grain společnosti Kellogg's totiž obsahuje hru, která děti pošle po chvilce hraní do amerického online kasina. Pak je v ohrožení nejen jejich morální profil, ale také kreditní karta nebohých rodičů, takto dbajících o zdravou stravu pro svého miláčka.
Popravdě, nabízet jako součást dětského pamlsku hru s odkazem na online kasino je více než zvrácená. Ještě zvrácenější je ale přístup společnosti, která za to všechno může. Nespokojení rodiče mohou hru poslat do centrály a výměnou dostanou peníze utracené za krmivo, ale jinak se s celou věcí Kellogg's nehodlá zabývat, přitom o tom, že propojení hry pro děti v jejich produktech a online herny existuje, vědí už téměř rok. Omluvou je prý fakt, že odkaz nefunguje, což ovšem evidentně není pravda. Aby byla celá záležitost ještě pikantnější, nesmí v Austrálii, kde celá kauza probíhá, nikdo poskytovat služby online kasina. Celým případem se tak začaly zabývat příslušné útvary a pánům z Kellogg's možná lupínky zhořknou v ústech.
Zdroj: News interactive

Cen, až vás bolí uši
Výroční ceny skoro čehokoliv jsou vyhlašovány od začátku do přibližně jedné čtvrtiny každého nového roku. Máme ceny filmové, máme ceny hudební a máme samozřejmě i ceny herní, a nejen jedny, ale mnoho. Aby se v cenách dostalo na každého, nechybí ani ceny za nejlepší audio, které uděluje GANG, nikoliv GANG pouliční, ale Game Audio Network Guild. Členové této obskurní organizace rozdali celkem neuvěřitelných 31 cen v kategoriích zahrnujících snad i nejlepší smrtelné chroptění.
Nejvíce ocenění získal jeden z největších propadáků loňského roku nazvaný Indiana Jones & The Emperor's Tomb –popravdě oprávněně, protože nebýt kvalitní hudby a zvuků, tuhle hru by asi nikdo vůbec nehrál. Za nejlepší originální skladbu získal ocenění třeba Max Payne 2, nejlepší audio celkově měla hra Call of Duty. Kompletní seznam cen, ocenění a nominovaných najdete na webových stránkách GANGu.
Zdroj: DGD

Sony nabídne novou PS2 a zruší regionální omezení pro PSP
Už za měsíc se Sony nanejvýš pravděpodobně pochlubí na výstavě E3 rozšířením nabídky herního hardware. Nejvíce zájmu vzbuzuje plán představit přepracovanou PlayStation 2 a samozřejmě více konkrétních informací o PSP a PSX.
Nová verze PS2 má být ve vztahu k té původní jako Playstation a PSone – tedy menší, hezčí balení, ale stejné specifikace a samozřejmě ještě nižší cena. Zmenšení PlayStation 2 by neměl být takový problém, když už se Sony v podstatě povedlo nacpat PS2 do kapesních rozměrů PSP.
Playstation 3 přijde na přetřes určitě také, dokonce ne pouze v jedné úvodní verzi, ale hned v několika podle svého vybavení a schopností. Minimálně by měla být k dispozici veze "Home Server" s funkcemi podobnými PSX, tedy se zálohováním videa z televize na pevný disk a řadou dalších vychytávek, a verze "Play" pro ty, kdo chtějí pouze hrát hry.
Ceny by se měly pohybovat od 200 € do 700 €, i když zatím jde jen o předběžné odhady. S verzí Home Server by mohl být spojen i systém pro digitální distribuci obsahu, tedy filmů a hudby z bohaté nabídky firem spojených pod značkou Sony.
Je ale možné, že jako vždycky, smetanu slíznou pouze Japonci, protože pro dokonalé využití plánuje Sony nejméně 2Mbit přípojku k internetu a protože by se Sony PlayStation 3 měla objevit na trhu už za dva roky, těžko bude něco takového běžně rozšířené.
Další zprávy se týkají handheldu PSP, který bude mít celkem 30 MB paměti a hry navíc nebudou omezeny podle regionů, takže hráčům nebude nic bránit v objednávání her ze Spojených států nebo Japonska, podle svých možností a jazykových znalostí.
Zdroj: GI

Návrat počítačové detektivky s Hercule Poirotem
Žánr počítačové detektivky, nejlépe ve filmovém hávu, zaznamenal boom s Under a Killing Moon, ale v dnešních dnech spolu se soumrakem epických adventur chybí i zajímavé detektivní příběhy. Informace o tom, že vnuk první dámy detektivky, paní Agathy Christie, souhlasil s vývojem pěti počítačových her na motivy jejích knih, je potom pro hladového adventuristu stejně dobrá zpráva, jako pro Špidlu zvýšení výtěžnosti daní.
Z dostupných informací není zřejmé, kdo práva na zpracování detektivek získal, ví se pouze, že hráč se dostane do role detektiva a že půjde pravděpodobně o záležitost s 3D grafikou. Není ani zřejmé, které tituly ze 79 novel Agathy Christie dostanou podobu počítačových her. Tato otázka je složitá, protože ztvárnění známých knih by ubralo na napětí a tajemství, ale méně známé tituly by nemusely být tak úspěšné z marketingového hlediska. Za týden budeme snad mít více informací.
Zdroj: BBC

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz