Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letem světem BonusWebem - díl 7. - GTA: San Andreas

  12:00aktualizováno  8. července 5:17
Po dlouhé době vám opět přinášíme článek do rubriky Letem světem BonusWebem. Tentokrát jsme navštívili jedny z nejnovějších našich stránek, GTA: San Andreas.

Nedávno se náš už vcelku rozmanitý seznam hostovaných fanstránek rozšířil o jednu novou. Novou fanstránku, která je zasvěcena snad nejočekávanější hře historie, Grand Theft Auto: San Andreas. Každý fanoušek série Grand Theft Auto jistě zná nejúspěšnější, nejnavštěvovanější a hlavně nejobsáhlejší fanstránku o GTA: Vice City, http://vicecity.bonusweb.cz. A právě část autorů této fasntránky, která je mimochodem přes dva roky stará, před necelým měsícem založila www.GTAPlanet.cz.

Shrnutí


Založeno: 2005
Čtennost: 3 400 lidí denně
Autoři: redakce

Paradoxně BonusWeb přišel s fanstránkou o GTA: San Andreas jako první a také jako skoro poslední.

Každý si jistě položil otázku, zda to má vůbec cenu, zakládat fanouškovskou stránku o GTA: San Andreas, když už v ČR existuje několik hojně navštěvovaných a oblíbených webů o této hře. Paradoxně BonusWeb přišel s fanstránkou o GTA: San Andreas jako první a také jako skoro poslední. Ptáte se jak je to možné? Na BonusWebu se fanstránka o GTA: San Andreas objevila již v září 2003 - podotýkám, že to bylo v době, kdy se ani stoprocentně nevědělo, zda nový díl ponese název GTA: San Andreas. Po problémech s hostingem (když odešel šéfredaktor BonusWebu Zdeněk Polách), se fanstránka přestěhovala jinam, ač na BonusWebu stejní autoři vytvářeli http://vicecity.bonusweb.cz. Asi rok poté, co fanstránka GTA: San Andreas sídlila stále na jiném hostingu, se tým autorů dohodl vrátit zpět na BonusWeb a to hned pod redakční systém Genesis 2 a s novým designem. Potom však přišly neshody v redakci, které nakonec vyvrcholily ke zrušení připravované fanstránky o GTA: San Andreas, tehdy se psal měsíc září a rok 2004. Redakční tým se rozpadl, část zůstala na BonusWebu spolu s http://vicecity.bonusweb.cz a část druhá zůstala pracovat na fasntránce o GTA: San Andreas, která s BonusWebem neměla téměř nic společného.

To je však minulost. Přišel rok 2005 a přípravy nového webu o GTA: San Andreas, který měl hostovat u BonusWebu, měl využívat jeho redakční systém Genesis 2. I když se spuštění fansajty docela protáhlo, v červnu tohoto roku se všichni dočkali. I když fanstránka v některých, hlavně obsahových, ohledech za konkurencí zaostává, snaží se přinášet hlavně materiály, které jiné fanstránky nepřináší. Fanstránce je teprve měsíc a už se může pochlubit návštěvností, která někdy dosahuje i 4 000 unikátních čtenářů za den, což je číslo, kterým se nemůže pochlubit po měsíce fungování snad žádná fanouškovská stránka v ČR. Samozřejmě GTA: San Andreas je nesmírně populární hra, fanstránky zasvěcené této hře lámou návštěvnostní rekordy.

Staré designy GTA: Vice City a GTA: San Andreas fanstránek

I když stránky jsou vlastně v provozu pouhý necelý měsíc, již teď nabízí hodně informačních sekcí a úctyhodnou řadu downloadů. Na stránkách však najdete i obsáhlou galerii screenshotů, artworků nebo wallpaperů. Nabízejí i několik exkluzivních vlastních in-game videí. I v článcích najdete několik zajímavých kousků, ať už jde o obžalování Rockstar Games od Haiťanů, informace o plavání i posilování a podobně, hodně se zde dozvíte. Novinková část na webu patří také k tomu lepšímu. Téměř každý den přináší jednu, dvě nebo více informací ze světa GTA. Ani samotná sekce game-info není nijak ochuzena, naleznete zde informace od příběhu hry, hlavních postav, přes gangy, vozidla až po samotné sprejování tagů, sbírání podkov nebo ústřic.

Ani samotná sekce game-info není nijak ochuzena, naleznete zde informace od příběhu hry, hlavních postav, přes gangy, vozidla až po samotné sprejování tagů, sbírání podkov nebo ústřic.

GTA: San Andreas GTA: San Andreas GTA: San Andreas

GTAPlanet.cz chce v brzké budoucnosti přinášet co nejvíce downloadů, protože to je právě to, co vás, čtenáře zajímá. Fanstránka chce pokračovat v podobném stylu jako http://vicecity.bonusweb.cz, kde těch downloadů najdete skoro 3 000, přičemž downloady zabírají asi 2 500 MB. Zanedlouho budou do San Andreas vycházet desítky modelů aut, modifikací a dalších programů a utilit - to všechno chce www.GTAPlanet.cz pravidelně přinášet. Jeden z autorů fanstránek chystá i svou modifikaci New Age 3: Cool City. Třetí pokračování veleúspěšné modifikace, která vyhrála v modařské soutěži časopisu GameStar, bude ke stažení zřejmě jen na zde na BonusWeb Planet a přirozeně i GTAPlanet.cz. Doufejme tedy, že o naší fanstránce www.GTAPlanet.cz ještě uslyšíte, že si ji oblíbíte a budete ji pravidelně navštěvovat.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

Zvláštní kombinace. Ve Final Fantasy XV bude ikonické brnění z Half-Lifu

Half-Life v Final Fantasy XV

V chystané PC verzi japonské RPG Final Fantasy XV se po herním světě budete moci procházet jako Gordon Freeman. Téměř.

KOMENTÁŘ: Nejde jen o ty nervy. Dark Souls si užijí i strašpytlové

Dark Souls

Hry jako Dark Souls bývají často charakterizovány jako extrémně obtížné tituly, na které si troufnou jen ti...

Jaký způsob ukládání her vám vyhovuje nejvíc?

Resident Evil 7 Biohazard – Banned Footage vol. 1

V další víkendové anketě se ptáme, který způsob ukládání vám ve hrách vyhovuje nejvíc. Na vaše zkušenosti a postřehy se...

Najdete na iDNES.cz