Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operation Flashpoint: několik videí ze hry

  12:00aktualizováno  11:46
Po čtvrtečních prvních dojmech a včerejší obsáhlé recenzi vám přinášíme několik videí z akcí, které jsme zažili a natočili při recenzování Operace Flashpoint, nové české taktické strategie z období studené světové války. A věřte, že těch pár MB za stahování určitě stojí, vždyť jde o revoluční hru.

Po čtvrtečních prvních dojmech a včerejší obsáhlé recenzi ze hry Operation Flashpoint: Cold War Crisis (v České republice distribuováno pod jménem Operace Flashpoint) doplněné o rady do začátku vám přinášíme první tři videa z této hry natočené při jejím recenzování. Každé z nich znázorňuje určitou misi, naznačuje jak ji splnit a dokazuje revoluční volnost a rozsáhlost tohoto nového českého titulu, jehož vývoj trval déle než čtyři roky, ale stál za to.

Video první: hurá na důstojníky
V této misi je vaším úkolem zabít důstojníky přemisťující se válečným vozítkem plným dalších vojáků v plné polní. Je zde vidět nasednutí do jiného vozidla a přemístění se na místo určení, dále výhody i nevýhody maskování, samotná akce a tím pádem i znázornění inteligence nepřátel. Čočík zde navíc názorně demonstruje reálnou balistiku, neboť svými střelami pronásleduje jednoho z nepřátelských vojáků a ani za nic i při přesné mušce jej nemůže trefit - vše je způsobeno tím, že Čočík má kurzor snipperky zamířený přímo na vojáka, jenomže kulce chvíli trvá, než k němu doletí a tudíž by měl v tomto případě mířit drobet dopředu. Video je velké 7 MB a stáhnout si jej můžete odsud: mirror #1, mirror #2.

Video ze zneškodňování důstojnického vozítka

Video druhé: osvobodíme traktor i statek
V druhém případě jsme se rozhodli ukázat vám, kterak je důležité být ve hře pozorný, trpělivý a nenechat se unést přílišnou zbrklostí, která v Operaci Flashpoint obvykle končí smrtí. Čočík zde hraje opět za svého oblíbeného snippera a pokouší se dostat k na pohled nezaměnitelnému vesnickému statku, v jehož dvoře stojí reálně vypadající (ostatně jako všechno ve hře) červený Zetor. Být neustále ve střehu, sledovat dění kolem sebe a mít prst na spoušti, to jsou tři pravidla, na které by žádný virtuální voják neměl nikdy zapomenout. A ještě na jedno - „nikdy neříkej hop, dokud nepřeskočíš“. Nebo dopadnete jako Čočík, který už si myslel, že má cíl na dosah, bohužel jej měl pouze na dohled a tak sotva traktor uzřel, byl zmerčen nepřátelským vojákem a po zásluze zastřelen. Video má 12,1 MB a ke stažení je zde: mirror #1, mirror #2.

Video z osvobozování vesnického statku

Video třetí: nelehké dobývání kasáren
Kasárna jsou stavení, která pamatuje snad každý včetně dnešních pařanů. Není tomu tak dávno, co byli ruští vojáci a proslulé ruské kolony postrachem místních zábav, respektive komunikací. Vysokými betonovými zdmi obehnané komplexy budov, v nichž žili ruští vojáci - to byly kasárna. A teď si představte, jak složité bylo dostat se do nich. Ve třetím videu se o to nadvakrát pokouší kdo jiný než Čočík, v prvním případě je jeho pokus neúspěšný a dokazuje v něm, že nejen trpělivost, ale i přesná muška růže přináší, při druhém pokusu úspěšně pronikne dovnitř, i zde je však zakrátko spatřen a tak jediné, co stihne, je vyhodit do povětří tank a zabít i nepřátelského vojáka, bohužel jen díky dříve položené náloži po své smrti (což už mrtvý bojovník nevidí, vy na svém monitoru však ještě ano). 5,7 MB video najdete tady: mirror #1, mirror #2.

Video z útoku na opevněné kasárny

A to je prozatím vše. Obrazového materiálu máme sice více, jeho zpracování však přeci jen nějaký ten čas trvá, takže další trojici videí vám nabídneme hned po jeho zpracování. Nepůjde již však pouze o jednotlivé akce, ale o ukázky bojové techniky, herních prostředí, fyzikálních zákonů ve hře a námi kritizované nezničitelnosti budov.

Autor:


Témata: virtuální

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

The Boomsday Project je nová expanze Hearthstone, vyjde začátkem srpna

Hearthstone: The Boomsday Project

Motivem nové expanze kartiček Hearthstone jsou mechové a vědecké experimenty. Jmenuje se The Boomsday Project a vyjde...

S Far Cry 5 se vydáme 17. července na Mars zastavit invazi vetřelců

Far Cry 5: Lost on Mars

Zatímco v prvním placeném DLC ke střílečce Far Cry 5 jsme zažili válku ve Vietnamu, ve druhém se vydáme ještě dál....

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz