Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operation Flashpoint - Resistance

  12:00aktualizováno  25. února 11:29
Úspěšnou Operaci Flashpoint jistě není třeba blíže představovat. Tato taktická akce má obrovské množství příznivců a vznikají pro ni desítky nejrůznějších neoficiálních addonů. Nyní se ale připravuje druhý oficiální datadisk, který slibuje jen to nejlepší. Kromě nové kampaně, techniky a zbraní, přinese totiž i zcela nový ostrov.

Operation Flashpoint - Resistance

Rok 1985, Maldenské ostrovy. Klid a nudu panující ve výcvikovém táboře americké armády jako úder meče přerušuje invaze neznámých, rusky mluvících vojsk. Studená válka hrozí přerůst v ozbrojený konflikt. O osudu celého světa se rozhoduje na malém souostroví - Američané proti Sovětům, demokracie proto despotismu. Bitva s mocí posedlým generálem Gubou začala. Kdo s koho. Po mnoha dnech urputných bojů, spoustě záškodnických i partyzánských akcích Spojené státy vítězí, poslední raketa s atomovou hlavicí, již měl šílený Guba ve své moci, je zničena a na Malden se vrátil těžce vykoupený klid a mír. Něco vám to asi připomíná, že. Ano, tak probíhala Operace Flashpoint ve stejnojmenné, superúspěšné české takticko akční hře. Na ono horké souostroví jsme se pak mohli vrátit ještě jednou v datadisku Red Hammer. Tentokrát na straně Sovětů, bojujících za nastolení, v jejich očích, světlých zítřků se Sovětským svazem na věčné časy.

Co ale předcházelo těmto událostem? Spravovalo ostrovy vždycky jen NATO? Asi ne, alespoň to tak podle prvních informací o druhém datadisku k Flashpointu vypadá. Jeho název, Resistance, tedy odpor, mnohé naznačuje. Podíváme se v něm na nový 100 kilometrů čtverečních velký ostrov Nogova, jenž se nachází v blízkosti nám již dobře známých ostrovů. Tento kousek země byl po dlouhá léta pod Operation Flashpoint - Resistance "pečlivou" správou SSSR a také to tam podle toho vypadá. "Krášlí" jej paneláky, opuštěné továrny a jiné výdobytky socialismu, avšak Sověti zde již nejsou. Ostrov opustili po mocných nepokojích, jež začaly obrovskými demonstracemi v roce 1974. Nyní se obyvatelé Nogovy snaží vrátit zpět k demokracii. Avšak ideály o volnosti, rovnosti a bratrství jsou ty tam. Zemičku, jenž žije jen z exportu surových materiálů a turistů, které láká místy nedotčená příroda, pomalu začíná ovládat korupce spolu s prospěchářstvím a někteří lidé začínají volat po "starých dobrých časech."

Mezi ně ovšem v žádném případě nepatří Victor Troska, člověk, který z Nogovy emigroval jako mladík a téměř celý svůj dosavadní život strávil jako člen zvláštních jednotek a tajných služeb. Na svůj ostrov se vrátil v roce 1974 a stal se legendou v boji za svobodu. Do současného dění se však již nemíchá, chce mít klid a věnovat se svým zálibám. Tento postoj s ním ale nesdílí plukovník Alexej Guba, ano "ten" Guba. Pět let velel sibiřským gulagům, kde si vysloužil děsivou přezdívku "zubař" a teď velí útoku na Nogovu. Rudá vlajka se srpem a kladivem má opět zavlát nad ostrovem. Hnutí odporu musí znovu povstat a v jeho čele může stát jen jeden muž - Victor Troska.

Operation Flashpoint - Resistance

Právě do jeho role se v tomto datadisku vžijeme. Styl hry by měl být podle informací trochu jiný než v původním Flashpointu a Red Hammeru. Za zády nebudete mít žádné strýčka Sama ani báťušku Stalina, který by vám dodával nejmodernější techniku. Vše si musíte zařídit sami, získat vybavení i najmout nové bojovníky. K dispozici však budou zcela nové zbraně i vozidla, ty ale bohužel nejsou v prvních screenshotech vidět. Mise v Resistance by měly být spojeny těsněji, než v předchozích dvou kampaních a některé úkoly se mají vinout celou hrou. Zřejmě se dočkáme i bojů ve větších městech, protože budovy na obrázcích jsou o pár pater vyšší než ty, které stojí na ostatních ostrovech.

Změn se dočká i grafický engine a všechny textury budou velice detailní, snad se ale příliš nezvýší, už tak dost velká, hardwarová náročnost hry. Autoři též slibují celkovou modernizaci síťového kódu a nové multiplayerové mapy. Zárukou kvality Resistance je i to, že jej vyvíjí přímo Bohemia Interactive Studio, tedy firma jenž stojí za celým Flashpointem a ještě lepší je, že připravuje kompletní českou lokalizaci, která by měla být provedena na úrovni původní hry. Musíme však doufat v trochu lepší dabing. A ještě jedna dobrá zpráva nakonec, datadisk má být hotov již 21. června. Připravme se tedy na další strhující boj.

 Operation Flashpoint - Resistance  Operation Flashpoint - Resistance  Operation Flashpoint - Resistance

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...

Streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš má na Twitchi týdenní zákaz za slovo negr

Pavel "Herdyn" Mikeš

Pavel Mikeš, bývalý profesionální hráč League of Legends, aktuálně komentátor a herní streamer, kterého fandové znají...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...Najdete na iDNES.cz