Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Silent Hill 4 - druhá část návodu

  12:00aktualizováno  12. listopadu 1:44
Slavná série Silent Hill je strhujícím mixem psychologického a fyzického hororu. Když Henry Townshend zůstane náhle uvězněn ve svém vlastním prokletém bytě, okamžitě vás zachvátí strach a panika. Jak z toho ven? Je tu návod!

Silent Hill 4: The Room - druhá část návodu

Důležité odkazy:
Herní karta
1. část návodu

8) Podchod podruhé
Ocitli jste se teď znovu v podchodu, pokračujte vpřed stále s Eileen, vlevo seberte svíčku a vejděte do pravých dveří. Pokračujte po točité rampě až dolů, vpravo projděte dveřmi do chodby. Dveře vlevo jsou zamčené, zastřelte tedy tři opice v chodbě, odbočte do chodby vpravo a zahněte doleva. Tady už to samozřejmě velice dobře znáte,, vejděte tudíž do dámské koupelny a prolezte dírou ve zdi. V garsonce si povšimněte, že po návratu sem vám ubývá zdraví, bliká místnost červeně a drnčí okna, v místnosti je totiž plno zlých duchů, před knihovnou zapalte svíčku z inventáře, tak se jich zbavíte. Z bedny si seberte disky pro vstup do Lynch Street Line Coin, přes díru v koupelně se vraťte na dámskou toaletu. Pokračujte doleva, potom pravou stranou vpřed (upozorňuji, že existují i jiné možnosti, ale doporučuji volit mnou popsanou trasu), v animaci narazíte na ducha (i tyto potvory lze alespoň na chvíli zastavit, či znehybnět pomocí svíčky, amuletu, nebo mečíku), pokračujte tedy rychle dál a vstupte přes turniket do Lynch Street Line Coin, sejděte dolů po schodech, zabijte dva psy, na konci uličky je lahvička se zdravím, mrtvoly mají u sebe tyč, no nebude vám k ničemu. Vraťte se zpět, odbočte doleva po schodech dolů, nastupte do vlaku a jděte ke krabici s hračkami, kterou otevřete malým klíčkem, seberte z ní zašlou minci.

Nyní se vraťte zpět na dámské toalety, vstupte do otvoru ve zdi a zašlou minci umyjte v garsonce ve výlevce, opět se zbavte známým způsobem znovu přítomných duchů, poté se vraťte na dámskou toaletu. Vydejte se zpět k vlaku a na nástupišti vhoďte očištěnou minci do automatu Silent Hill 4: The Room – návod , obdržíte klíč. Vejděte zpět do vlaku a známým vagónovým bludištěm přejděte na druhé nástupiště. Na schodech nahoře naleznete zdraví, vraťte se dolů, zabočte do protisměru, zlikvidujte dva psy, na lavičce seberte krabičku s náboji, projděte dveřmi a v červené místnosti vylezte po žebříku nahoru, pokud chcete, ale není to nutné, můžete prolézt dírou do vaší garsonky udělat tam pořádek, Eileen však dál s vámi po žebři nepůjde, tak si pamatujte, kde jste ji zanechali. Známou cestou se vydejte až k pohyblivému schodišti, vyjeďte po něm nahoru, opět pozor na bestie vylézající ze zdi, nahoře si vpravo otevřete klíčkem dveře od místnosti, kde jste našli mrtvou Cynthii, uvnitř seberte ze země páku od ovládacího systému vlaku. Vraťte se na chodbu, kde mezi ostatními krámy najděte a seberte permanentku Cynthie, tak si zkrátíte cestu a projděte ven přes druhý, tedy levý turniket. Potom známým vchodem Lynch Street Line Coin projděte dál, vyjděte po schodech, odbočte doleva, na konci projděte dveřmi a dojděte si pro Eileen. Přes schodiště a turnikety se vraťte zpět k vlaku, nastupte do lokomotivy a na panel použijte páku, tak jste si otevřeli za vámi vlevo nové dveře. Společně tedy vejděte přes ně do chodby, seberte u dalších dveří meč, projděte dveřmi, spustí se animace, po jejím skončení se zbavte dotírajícího chlapa (ten vám teď bude pěkně s dalšími potvorami ztrpčovat život), projděte dalšími dveřmi a po točité rampě sejděte po schodech až dolů, kde projděte dveřmi, ocitnete se na hřbitově.

9) V lese podruhé
Tak jste se tedy ocitli na hřbitově, přibližte se k rakvi, pobijte sršně. Otevřete si mapu a zjistíte, že v této části hry je celkem 17 lokací, které musíte postupně projít. V místě, které je na mapě označeno černou šipkou, sedí na vozíčku jakási mumie, kterou musíte oživit, což provedete tak, že musíte najít hlavu a čtyři údy panenky a do této mrtvolky je vložit. Ve hře je zde plno temných míst, všechny části hledané panenky jsou vesměs ve studních, ale objevíte je pouze tehdy, pokud najdete vyhaslou pochodeň, kterou doma v garsonce ponoříte v koupelně do kanystru s olejem, dojdete potom vždy k místu, kde plápolá ohýnek, louč si o něj zapálíte a nahlédnete do studny, jedině tak můžete všechny části panenky posbírat. Tak tedy, v levém koutě hřbitova seberte vyhaslou pochodeň, budete se nadále pohybovat v temné části a tak byste některé potřebné předměty nenašli. Ochraňujte i nadále Eileen, sami se vraťte zpět dírou ve zdi do garsonky, kde si do bedny odložte nepotřebné předměty a tak si uvolněte inventář. V koupelně si namočte vyhaslou pochodeň do kanystru s olejem, pod vchodovými dveřmi seberte další lístek, přečtěte si ho a vraťte se přes díru v koupelně zpět k Eileen. Pokračujte dál přes dvojité dveře, pozor na chlápka s holí, zabijte psy. Vraťte se zpět na hřbitov a pochodeň si zapalte a dvojitými dveřmi pokračujte dál.

Nechejte si od Eileen přečíst všechny krvavé nápisy na hrobních kamenech (to dělejte v každé další lokaci, nebudu už na to dále upozorňovat), přejděte dveřmi dál, zabijte dva psy, u studně naleznete hlavu panenky, pod svítilnou je lahvička se zdravím. Pokračujte vpřed, zabijte dalšího psa, dojdete ke zborcenému domu, kde se nachází již mnou zmíněný vozík s mrtvolkou. Ze země seberte lístek, který si přečtěte, o kousek dál je svíčka, prohlédněte si vozík, použijte na něj hlavu panenky, Eileen tak získá řetěz, který bude její zbraní, takže od teď v ní máte vydatného pomocníky pro likvidaci příšer. Z kovové konstrukce můžete sebrat i jakýsi škrtící drát, ale je to zbytečné, jen si zaplníte inventář, pokračujte dál bránou vpravo od modrého barelu. Zabijte dvě dvouhlavé potvory, jděte ke dveřím, vlevo je lahvička se zdravím, za dveřmi je další lahvička a krumpáč, seberte ho. Jděte dál, odbočte na konci vlevo, spustí se animace, ve které si promluvíte se známým malým hošíkem, po jejím skončení seberte z náhrobního kamene svatý amulet, vpravo jsou na zemi náboje do koltu. Zapalte si pochodeň, vracejte se zpět, pozor na několik duchů, ze studny seberte pravou nohu panenky a vraťte se až zpět k rozbořenému domu, pokračujte přes nádvoří dál protějšími dveřmi. Za nimi zabijte dvouhlavou příšeru, pokračujte dál, napadne vás ohnivé strašidlo, to musíte nejdříve oslabit a jakmile se položí na zem, probodněte ho mečem spravedlnosti, meč nechejte zapíchnutý v něm, máte od něj pokoj. Zapalte pochodeň, dojdete k další studni, z ní vyberte ruku panenky. Ze země seberte medailon a pokračujte dál. Narazíte na sršně, opět pozor na duchy, v další lokaci je opět zdraví, poté dojdete do konečné lokace, kde je svíčka a zdraví. Zapalte pochodeň, ze studny seberte pravou ruku panenky, na zpáteční cestě narazíte na čtyři opice, pokračujte stále dopředu, až dojdete zpět k rozbořenému domu. Vejděte do dveří na jihovýchodě, narazíte na sršně, o kousek dál je zdraví, ze studny seberte další úd panenky, v další lokaci za známými kořeny je stříbrná kulka, za dalšími dveřmi najdete poslední, tedy i s hlavou pátou část panenky. Nyní se vraťte zpět ke zbořenému domu, jděte k vozíku a všechny díly panenky z inventáře použijte na mrtvolku ve vozíčku. Spustí se animace, vozík s oživnuvší mumií uvolní otvor v podlaze, sestoupejte tedy po schodech dolů, přečtěte si knihu, na dveře použijte medailon z náhrobku u jezerní oblasti, tak projdete na známé točité schodiště, můžete se vydat dírou do garsonky a hru si uložit. Po návratu potom pokračujte dolů a projděte dveřmi do vězení.

10) Vězení podruhé
Ocitli jste se na vrcholu výtahu, vstupte dovnitř válce, v animaci sjedete společně dolů. Projděte dveřmi, ocitnete se v nejvyšším patře vězení, obtěžovat vás bude, tentokrát ale velice tvrdě opět známý chlápek. Rychle projděte ven protějšími dveřmi, po spirálové rampě se vydejte doleva níž, chlápek vás bude pronásledovat, takže pozor na něj, vydá se totiž za vámi, projděte dveřmi vpravo a vstupte do vězeňského patra. Doporučuji vám nejdříve projít celou kruhovou chodbu a zlikvidovat příšerná dvojčata a slimáky, pak opět známým způsobem začněte procházet jednotlivé cely. V první je díra v podlaze, v druhé si přečtěte lístek, ve vedlejší si prohlédněte šaty na podlaze, vlevo seberte krabičku s náboji, hned vedle v kobce je po zemi spousta rozházených knih, ale nic zde nenaděláte. V další místnosti je opět díra v podlaze, v další cele zase díra v podlaze a zakrvácené lůžko. V kobce za prasklou rourou s protékající vodou naleznete svatou svíčku, vlevo si přečtěte lístek, ve vedlejší místnosti je spousta známých hnusných housenek. Jakmile to takto vše proberete, proskočte dírou v podlaze se zakrváceným lůžkem dolů, tak se ocitnete v suterénu, Eileen však s vámi dále nepůjde, zapamatujte si tudíž, kde jste ji zanechali. Dole pobijte housenky, projděte dveřmi, vymlaťte další housenky a seberte ze země vězeňskou košili. Vraťte se, projděte druhými dveřmi, seberte lahvičku se zdravím a na jedné z lavic svatý medailónek. Dalšími dveřmi projděte do chodby, zlikvidujte housenky, po řebříku vylezte až úplně nahoru, kde najdete na zemi karabáč, je to velice účinná zbraň pro Eileen, později jí ho předáte.

Nyní bude nutné, abyste namočili vězeňskou košili ve vaší garsonce v koupelně do vany s krví, vraťte se tedy k nejbližší díře ve zdi, ta nejbližší je z chodby ven a po žebříku až na konec, projděte jí do garsonky, nejdříve se zbavte všech duchů zapálením svaté svíčky, pak v koupelně použijte z inventáře vězeňskou košili do zakrvácené vany, tím jste tento úkol splnili. Přečtěte si komentář, nezapomeňte ještě u vchodových dveří sebrat červený lístek a přečíst si ho, pak se dírou v koupelně vraťte zpět na kruhovou rampu. Z komentáře jste určitě zjistili, že vaším cílem nyní je druhé poschodí, známou cestou se tam proto vraťte. Opět vám doporučuji nejdříve zbavit kruhovou chodbu všech příšer a slimáků, teprve potom se dejte do prohlížení jednotlivých cel. V první cele není nic zvláštního, druhá je zamčená, rovněž tak třetí, v další je dvojhlavá bestie a na zemi svatá svíčka, na stěně si přečtěte plakát. Vedlejší kobky je opět uzamčena, stejně tak další a vedlejší, v poslední cele je pod lavicí vpravo ukrytý meč spravedlnosti, Silent Hill 4: The Room – návod ten musíte najít a sebrat, tím jste v tomto poschodí skončili. Po spirálové rampě sejděte o poschodí níž, pobijte dvojhlavé potvory, prohledejte všechny kobky, najdete pár drobností, ale nic veledůležitého. Takže se vraťte až do chodby s dírou ve zdi a nyní se vydejte vpřed druhými dveřmi. Spustí se animace, po jejím skončení pokračujte vpřed, narazíte na ducha, kterého musíte nejdříve srazit na zem (nejlépe stříbrnou kulkou) a jakmile se položí, vrazte do něj meč spravedlnosti a nechejte ho v něm zapíchnutý, z rukou mu seberte klíč. Nastal čas vrátit se pro Eileen, doufám že si pamatujete, kde jste ji zanechali (mělo by to být v jedné z kobek ve druhém poschodí), předejte ji nejdříve novou velice účinnou zbraň, tedy karabáč a po spirálové rampě se vracejte zpět dolů (po žebřících vám Eileen nepoleze), pozor na útočící sršně a drzého útočícího chlápka, vraťte se zpět až na křižovatku chodeb. Nejdříve se přes díru ve zdi vraťte do garsonky, zbavte se pomocí svíčky duchů, hru si uložte, odlehčete si inventář a přes koupelnu se vraťte zpět k Eileen, vedle díry ve zdi seberte ozdravnou lahvičku. Nyní se společně vydejte chodbou k zemi přišpendlenému duchovi, seberte z něj váš meč a pokračujte až na konec chodby, klíč máte, tak projděte dveřmi, pozor na ducha, pokračujte vpřed a projděte dveřmi vlevo ke generátoru. Jděte dopředu, zlikvidujte šest dvouhlavých bestií a na konci projděte dveřmi. Pře s díru ve zdi se vraťte do garsonky, opět se nejdříve pomocí zapálené svíčky zbavte duchů, proberte si inventář a hru si samozřejmě i uložte. Vraťte se zpět k Eileen, společně sejděte vlevo dolů po kruhové rampě ke dveřím, do kterých vstupte, tak se ocitnete podruhé ve skladišti.

11) Skladový komplex podruhé
Nejdříve si prohlédněte animaci, ze země seberte deník, který si přečtěte v inventáři, pozor na dotírajícího ducha, můžete ho mečem připíchnout k zemi a společně si nastupte s Eileen vpravo do výtahu, v jeho kabině vyjeďte až úplně nahoru. Vystupte z výtahu, odbočte doprava, pokračujte po rampě, zabijte dva psy, u zamčených dveří seberte uzdravující lahvičku. Pokračujte po schodech nahoru, vstupte do dveří, nyní se nalézáte ve skladu sportovních potřeb. Ze země seberte 3-dřevo, z pultu si vezměte dortové svíčky. Všimněte si koše s míči, evidentně jeden chybí, pamatujte si to. Pokračujte dál dveřmi vedle díry ve zdi, vpravo ze země si můžete vzít svatou svíci, pokračujte dál protějšími dveřmi. Z chodby vstupte do dveří vpravo, napadne vás duch, moc se s ním nepárejte, zabijte několik slimáků a vyjděte po schodech až úplně nahoru, kde projděte dál dveřmi. Zde opět pozor na potvoru drzého ducha, zneškodněte ho alespoň na chvíli, pak na dort na stole vložte z inventáře dortové svíčky Silent Hill 4: The Room – návod a u dveří seberte vycpanou kočku. Vstupte do chodby, na jejím konci projděte dveřmi, venku zabijte další dva psy, vyjděte po schodech nahoru, opět zlikvidujte dva hafany. V boční chodbičce na zemi je lahvička se zdravím, seberte ji a pokračujte po schodech výš. Kousek od auta je svatá svíčka, na kapotě auta leží náboje do koltu. Úzkou chodbičkou pokračujte dál, v dlouhé chodbě zabijte další dvě psiska, na konci chodby seberte golfovou hůl, vlevo přes díru ve zdi se můžete dostat zpět do vaší garsonky, zbavit se duchů, uvolnit si inventář a hru si uložit. Pod vchodovými dveřmi seberte dopis, přečtěte si ho, pak se vraťte přes díru ve zdi zpět k Eileen. Znovu vám důrazně připomínám, že Eileen je třeba co nejvíce chránit, dělit se s ní o zdraví, jinak na konci spláčete nad výdělkem. Již dobře známou cestou se vraťte společně zpět do skladu sportovních potřeb, protějšími dveřmi vyjděte ke schodům a po nich sejděte dolů do skladu. Nejdříve paralyzujte duchy, pak najděte klec, do které vložte vycpanou kočku, posbírejte náboje a dalšími dveřmi pokračujte dál, za nimi potom po schodech dolů a vstupte do dveří. Ocitnete se v místnosti, kde budete vzhůru nohama, zabijte čtyři sršně a seberte krabičku nábojů, vraťte se zpět na chodbu a známou cestou pokračujte až k výtahu, nastupte si do kabiny a nyní sjeďte až úplně dolů. Pokud projdete druhými výtahovými dveřmi, naleznete krabičku nábojů a svatou svíčku, vraťte se zpět do kabiny a slezte dolů po žebříku, Eileen ale jako obvykle po žebřících neleze a tak zůstane v kabině.

Protějšího žebříku si nevšímejte, ale zabočte do chodby, pobijte housenky a na konci chodby seberte kulečníkovou kouli, vylezte nahoru po řebříku. Zabijte sršně a jděte až na konec chodby, spustí se animace, po jejím skončení vyřaďte z provozu duchy a seberte lékárničku. Dveře jsou zamčené, takže pokračujte vpřed, na konci chodby mezi bednami seberte míč a vpravo ze země malý medailónek, poté projděte dveřmi a sestupte po schodech dolů. Zde se obratně vyhýbejte pohybujícím se pojíždějícím a zraňujícím křeslům, jsou zde troje dveře, ale jen jedněmi projdete dál. Za nimi opět sestoupejte po schodech dolů, projděte dveřmi, ocitli jste se v baru. Z barového pultu seberte lístek a samozřejmě si ho přečtěte, na kulečníkový stůl položte kouli z inventáře. Nyní se ale musíte vrátit pro Eileen, takže se vraťte zpět do skladu sportovních potřeb, do koše s míči vložte i ten váš z inventáře, uslyšíte bít hodiny. Vraťte se tedy společně do místnosti, kde jste byli před chvíli vzhůru hlavou, nyní jste již v normální poloze a přes dveře s hodinami projděte dál. Všechny dveře jsou zde ale uzamčené, takže sejděte po schodech až úplně dolů a dál projděte až posledními dveřmi. Za nimi zlikvidujte čtyři opice a dva psy, za rožkem je uzdravující lahvička, jděte až na konec, kde projděte dveřmi, ocitli jste se znovu v dobře známé hale.

Pokračujte až na konec, kde projděte dveřmi, sejděte ze schodů, šikovně prokličkujte mezi křesly, vstupte do dalších dveří, tak se dostanete zpět až do baru, kde zabijte další opici. Dírou ve zdi se vraťte zpět do vaší garsonky, zapalte svíčky, ať se zbavíte duchů, z okna si prohlédněte reklamní tabuli hotelu, spatříte číslo 555 3750. Toto číslo vytočte na vašem telefonu, ozve se vám hlas, který vám sdělí nové číslo, tedy 555 4890. Z tohoto čísla si zapamatujte poslední čtyřčíslí, tedy 4890, dírou ve zdi se vraťte k Eileen do baru. Na kódový zámek u dveří zadejte číslo 4890 a tak těmito dveřmi projdete, sestupujte po dlouhém lomeném schodišti až úplně dolů, pobíjejte otravující sršně, dole seberte lékárničku a projděte dveřmi, ocitnete se v místnosti s bestiemi. Musíte se dostat na druhou stranu ke dveřím, které jsou ale zamčené. Bestie jezdí na rámečcích nahoru a dolů, vy musíte zjistit, kdo je jejich kápo. Zde se hra pokaždé generuje jinak, takže kápo poznáte tak, že když do něj začnete střílet, počnou sebou škubat ve smrtelných křečích i všechny ostatní potvory, jakmile kápo zabijete, zdechnou i ostatní příšery a dveře před vámi se odemknou. Projděte tedy jimi, ocitnete se na známém kruhovém schodišti, sestupujte dolů a úplně dole seberte deník, poté projděte dveřmi číslo 302, ocitnete se opět v bytech.

12) Byty podruhé
Všimněte si, že jste se ocitli v prostorách, které jsou dokonalou kopií vaší garsonky. Seberte ze stolku obě knihy a přečtěte si je, v chodbičce si prohlédněte poškozenou zeď, vlevo je známá díra ve zdi, vedoucí do vaší garsonky, nelezte ale do ní. Vraťte se zpět do přední místnosti, spustí se animace, v níž vám hlava visící ze stropu podá další informace. Po jejím skončení jděte do chodbičky a z poškozeného místa ve zdi vytrhněte krompáč naděje. Potom teprve projděte dírou ve zdi do vaší skutečné garsonky, zbavte pomocí svíček místnosti duchů, uvolněte si inventář, hru si uložte. Pod vchodovými dveřmi seberte červený lístek, který si samozřejmě přečtěte, potom v chodbičce na poškozené stejné místo na zdi, z kterého jste v imaginární garsonce vytrhli krumpáč ho použijte i zde, vznikne tak otvor, do kterého vstupte, spustí se hororová animace a jakmile skončí, přistupte k mrtvole a seberte jí vše, co má v rukou, hlavně klíče od vchodových dveří, navíc se zde moc nezdržujte.

Prolezte dírou nazpátek, jděte k hlavnímu vchodu a na něj použijte klíče z inventáře, tak spadnou zámky i řetězy Silent Hill 4: The Room – návod , vy se potom v další animaci setkáte s Eileen a společně pokračujte chodbou doleva, vejděte do dveří číslo 301. Uvnitř v místnosti zabijte tři dvouhlavé bestie, v kulatém prostoru seberte ze země medailónek, sejděte dolů po schodech, ve stejném prostoru jako nahoře seberte lahvičku se zdravím. Dveřmi 201 projděte do chodby (číslo je vidět až z druhé strany z chodby), dejte se doprava, pozor na chlapíka, který na vás střílí zpoza mříží, vstupte do dveří 202, prohledejte všechny místnosti, ze země seberte meč poslušnosti. Přes díru ve zdi se dostanete do místnosti s dveřmi 203, pozor na ducha, projděte dveřmi do chodby a vstupte do dveří 204, v kuchyni na stole je lahvička se zdravím, vraťte se zpět do chodby, odbočte vlevo a projděte dvoudílnými dveřmi. Zlikvidujte pět zmutovaných ošetřovatelek, projděte dalšími dveřmi a vstupte do dveří 205, prohledejte opět všechny místnosti, najdete uzdravující lahvičku. Přes chodbu vstupte do dveří 206, tam naleznete svatou svíčku, projděte dírou ve zdi, ocitnete se v pokoji 207, kde najdete náboje. Poté projděte dveřmi do chodby, zabijte bestii a sejděte dolů po schodech, vstupte do dveří 107. Pomocí svíčky eliminujte ducha, i zde naleznete uzdravující lahvičku. Vraťte se na chodbu a vstupte do dveří 106, zde seberte lékárničku, v koupelně pak ampuli. Nyní se vydejte přes chodbu ke dveřím 105, ty jsou ale uzamčeny šesti řetězy, což něco napovídá. Projděte tudíž dvoudílnými dveřmi do dalšího traktu, Eileen zůstane v místnosti, sami vstupte do dveří 104. Tady zlikvidujte dvě bestie, ze země seberte lékárničku, v kulaté místnosti si prohlédněte oběšence, ten zmizí. Vraťte se na chodbu, prohlédněte si dalšího oběšence, zabijte dvě dvouhlavé bestie, vstupte do dveří 103, kde zamordujte dvě dvojhlavé potvory, seberte zdraví a třetího oběšence. Přes chodbu vstupte do dveří 102, zlikvidujte ducha, seberte uzdravující lahvičku a čtvrtého oběšence. Nato vstupte do dveří 101, seberte náboje a pátého sebevraha. Vraťte se zpět na chodbu a vlevo sundejte poslední, tedy šestou mrtvolu.

Nyní se vraťte zpět k Eileen, spatříte animaci, po ní se společně vydejte do dveří 105, neboť řetězy zmizely. V ložnici najdete zdraví, z poličky z knihami seberte červenou krabičku, spustí se opět animace. Po jejím skončení opusťte místnost, hned poté se spustí další animace, jakmile skončí, prohlédněte si kresbu na papírku na podlaze, vystoupejte po schodech nahoru, vstupte do dveří 207. Dírou ve zdi projděte do dveří 206 a vyjděte na chodbu. Zde zlikvidujte čtyři dvouhlavé bestie, za dveřmi 205 není nic podstatného, projděte proto na konci chodby dvoudílnými dveřmi, za nimi vystoupejte po schodech nahoru. Na zemi seberte krabičku nábojů, projděte dalšími dveřmi. O kousek dál vstupte do dveří 304, pobijte bestie lezoucí ze zdi a dvouhlavou potvoru, seberte lahvičku se zdravím, přes chodbu vstupte do dveří 303. Tady zabijte zmutovanou příšeru, ze stolku seberte náboje, vraťte se na chodbu. Přes dvojité dveře vejděte do chodby, sejděte dolů po schodech, přes místnosti 202 a 201 se dostanete do místnosti 301, vyjděte z ní na chodbu, zlikvidujte tři příšery, u dveří 302 spatříte malého chlapečka, ale opět vám zmizí. Vstupte tedy do těchto dveří, jste opět doma ve své garsonce. Nyní si uvolněte inventář, budete potřebovat sedm volných míst, vezměte si tedy pistoli a co nejvíce nábojů, ale také červenou krabičku a hru si rozhodně uložte.

13) Finálový souboj

Projděte znovu dírou ve zdi, pod mrtvolou vlezte dolů do černé díry, tak se v animaci dostanete níž do červené místnosti, kde vlezte do další díry v podlaze. Spustí se dlouhá, vše vysvětlující animace, po jejím skončení se dá Eileen na pochod do krvavé lázně. Rychle tedy na bestii vykukující ze zdi použijte obsah krabičky, chlapík na chvíli znehybní. Po stranách teď vidíte sochy, je jich sedm, každá z nich třímá v ruce kopí. Po celou dobu se vám bude chvilkami zobrazovat Eileen, přibližující se k lázni, což je poněkud znervózňující, ale nenechejte se rozhodit a neztrácejte nervy. Uhýbejte ranám holí a střelbě tohoto zvrhlíka, jinak vám garantuji, že rychle zemřete. Musíte jednat rychle, tedy sebrat první kopí a vrazit je do bestie, chlap opět na chvíli znehybní, honem tedy pro další kopí a to vše opakujte stále dokola, dokud do bestie nezarazíte všechna kopí od všech soch. Teprve potom bude mukl zranitelný, takže do něj střílejte tak dlouho, dokud nenatáhne paprče Silent Hill 4: The Room – návod . Poté se spustí závěrečná animace, ale musím vás upozornit, že hra má několik konců, tedy rozdílných ukončení, závisejících nejen na vaši rychlosti v tomto posledním souboji, ale na vašem předchozím počínání. Pochod smrti Eileen do krvavé lázně totiž není stejně rychlý, ale odvisí na tom, kolik jí zbylo ještě sil. Jestliže je plně zdravá, postupuje vpřed velice pomalu, pokud jste ji totiž ale dostatečně neochraňovali v předcházejícím ději, tato sestupuje mnohem rychleji, takže vám zemře, tudíž zde v plném rozsahu platí ono příslovečné: „pozdě bycha honiti“.

Závěry hry jsou tedy takové:

 • Podaří-li se vám zabít padoucha dříve, než Eillen sestoupí do krvavé lázně, potom se tato v animaci setká se svým synáčkem, což je onen tolik známý chlapeček.


 • Jestliže však Eillen vstoupí do krvavé lázně dřív, než darebáka zabijete, pak v závěrečné animaci zachráníte jen Eileeina synáčka, který bude maminku oplakávat.


 • Další možností je, že v souboji zahynete vy a pak se můžete pokoušet o štěstí znovu od posledního uložení.


 • Také se vám může stát, že nebudete mít v inventáři dosti místa pro všechna kopí ze soch, potom chlapíka nikdy nezastřelíte a můžete jeho útokům uhýbat do nekonečna, ale v tomto případě je lepší se nechat raději zabít, vrátit se k poslednímu uložení, inventář uvolnit a začít další závěrečný souboj.


 • Přeji vám mnoho štěstí a dobré herní pohody.

  Konec.
  Autor:
  • Nejčtenější

  Na Steamu vyšel simulátor masturbace

  Ve hře Wanking Simulator se stanete chorobným onanistou, který nedokáže svoji vášeň udržet na uzdě. Hraje se jako...

  Na nejtěžší obtížnost proběhl Doomem bez smrti, zabil ho poslední boss

  Elitní hráč s přezdívkou MoonMoon mohl být jedním z prvních hráčů na světě, kdo dohraje posledního Dooma na tu nejtěžší...

  Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v dubnu

  V dubnu se těšíme na návštěvu zombiemi zamořeného Raccoon City v remaku Resident Evil 3. Pokud by to na vás bylo moc,...

  Návrat slavného monstra v Predator: Hunting Grounds smrdí průšvihem

  Zajímavě vypadající multiplayerovou akci Predator: Hunting Grounds se slavným mimozemským lovcem bylo možné o uplynulém...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  KVÍZ: Poznáte nejslavnější postapokalyptické hry?

  Značku Fallout zná snad každý, ale her, které se odehrávají v katastrofou postižených světech, je nespočet. Poznáte...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

  Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  • Další z rubriky

  The Last of Us Part II se odkládá na neurčito, omrkněte nové obrázky

  Jedna z nejočekávanějších her letošního roku se opět odkládá. Důvodem tentokrát není zpoždění ve vývoji, ale omezená...

  Remake hororu Resident Evil 3 vyšel na PC, PlayStation 4 a Xbox One

  Remake hororu Resident Evil 3 je od pátku 3. dubna venku, nicméně přijetí oproti fantastické dvojce z loňska je o něco...

  RECENZE: Nové VR brýle od HTC sází na jistotu, cena je však stále překážkou

  Výrobce HTC uvedl na trh další model brýlí pro virtuální realitu, které rozhodně mají šanci zaujmout. Po trochu...

  RECENZE: Moc převíjet čas v taktickém RPG Iron Danger je opojná

  Čas je relativní, občas i smrt. Hlavní hrdinka Kipuna v novém taktickém RPG Iron Danger by mohla vyprávět. Hra totiž...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

  Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

  Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

  Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

  Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

  Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

  Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

  Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

  Vznikne generace superšetřílků? Koronavirus možná změní návyky lidí

  Pandemie COVID-19 by podle analytiků do budoucna mohla značně proměnit světovou ekonomiku. Lidé podle nich nejspíš...