Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: falešné obrázky na Xbox

  12:00aktualizováno  11:38
Microsoft podvádí hráče a upravuje screenshoty z her pro Xbox. * Illusion Softworks chystají Chameleona. * Bohemia Interactive asi onemocněl webmaster. * U Simů doma se pořádá další párty. * Karty GeForce 2 MX mají konkurenci... Co všechno se v uplynulém týdnu odehrálo na herní scéně?

Vzhledem k tomu, že uplynulý týden byl na zprávy z herní scény hodně bohatý, nebudu se dlouze rozepisovat v úvodu článku a hned se vrhnu na trhák týdne, kterým nemůže být nic jiného než jedna z nejvýznamnějších herních událostí v roce…

Hry připravované Microsoftem pro PC

Trhák týdne - Microsoft GameStock
Tak jako vloni i v letošním roce se Microsoft rozhodl uspořádat svůj GameStock, který product marketing manažer Microsoftu Tomáš Koška popsal asi takto: „Gamestock je setkání předních vývojářů a odborné veřejnosti, na které již tradičně představujeme připravované herní tituly. Tento rok je připravena celá řada titulů jak pro PC, tak pro platformu X-box.“ A Tomáš Koška se vskutku nemýlil, v americkém Seattlu totiž byla stovce šťastných novinářů z celého světa prezentována věru slušná řádka her od Microsoftu a nutno říct, že některé tituly pro Xbox vskutku předčily mnohé hry připravované pro platformu PC. Ostatně z GameStocku jsme pro vás připravili dva souhrnné články s nejzajímavějšími představovanými hrami - v tom první šlo o hry pro PC, ve druhém jsme se mrkli na zoubek hrám pro Xbox.

GameStock byl však bohatý nejen na informace, ale i na screenshoty, kterých Microsoft uvolnil obrovskou spoustu a které jsme taky s radostí z jejich FTP tahali a poté celou noc ze čtvrtka na pátek usilovně zpracovávali a připravovali na naše stránky. No a tady máte seznam všech screenshotových článků, které jsme při příležitosti GameStocku zveřejnili: Zoo Tycoon, MS Train Simulator, MS Flight Simulator 2002, Sigma: The Adventures of Rex Chance, Dungeon Siege a MechCommander 2, Amped: Freestyle Snowboarding, Azurik: Rise of Perathia, Fuzion Frenzy, Gotham, Halo, Malice, NFL Fever 2002, Nightcaster a Oddworld: Munch's Oddysee.

Jak se sami můžete ze screenshotů přesvědčit, hry pro Xbox vypadají opravdu nádherně. Škoda jen, že v závěru minulého týdne vyplynula na povrch díky několika šťouralům pro Microsoft poměrně nepříliš šťastná aférka o tom, že minimálně jeden screenshot z her pro Xbox byl upravován ve Photoshopu, což je nečestné a nesportovní a Mirek Dušín by to nikdy neudělal. Microsoft však dotěrné novináře odbyl novou várkou screenshotů a prohlášením, že šlo o artwork omylem označený za screenshot. Nakolik je toto tvrzení upřímné, to nevíme, každopádně i další šestice obrázků, zaručeně vytípaných ze hry a neretušovaných, naznačila, že grafika her pro Xbox předčí kteroukoliv jinou herní konzoli a dokonce i PC s horšími grafickými kartami.

Three Kingdoms: Fate of the Dragon

Nové hry doma i ve světě
Ačkoliv by se podle oficiálních stránek Bohemia Interactive mohlo zdát, že u nás v uplynulém týdnu nevyšla žádná hra, není tomu tak, zřejmě jen onemocněl webmaster BI. Podle marketingového oddělení této firmy se totiž na pultech prodejen s počítačovými hrami objevily tituly Three Kingdoms: Fate of the Dragoon, F1 World Grand Prix 2000, Flanker 2,5 a sběratelská edice hry Baldur's Gate 2. Podle JRC Interactive by pak řadu nových her měl doplňovat ještě Delta Force: Land Warrior.

Hry vydané ve světě pak byly také zajímavé a doufejme, že se k nám dostanou co nejdříve. A o které tituly tedy jde? Star Wars: Battle of Naboo, Star Trek: Away Team, Kohan: Immortal Sovereigns, High Heat Basseball 2002, Fallout Tactics: BoS a u nás již vydaný Three Kingdoms: Fate of the Dragoon. Slušná řádka slušných her, co říkáte? A to ještě nevíte, co vyjde příští týden. Ale to se dozvíte až příští pondělí :o).

Pondělí - The Sims: House party hotovo
Ano, po fenomenálním úspěchu budovatelské strategie The Sims a datadisku Livin’ It Up se v Electronic Arts rozhodli, že z virtuálního simulátoru reálného života je potřeba vytřískat co nejvíce a počátkem minulého týdne oznámili dokončení druhého datadisku k The Sims s podtitulem House Party. Opět si tedy budeme moci aktivně prožít příhody lidí z televizních seriálů na TV Nova, aneb jak napsal v úvodu své recenze Andrej Čírtek: „Jane miluje Jacka, ale on o tom ještě neví. Proto, i když ho Jane silně přitahuje, bisexuální Jack si to raději rozdává s Johnem. Michael se v práci konečně dočkal povýšení a napadá ho, že k nové funkci by mohl přidat i novou milenku. Bude to Jane? Anebo raději zůstane navždy věrný své ženě Cynthii? To ještě chudák Michael neví, že Cynthie mu zahýbá s Jane. Jejich lesbický vztah začal jednoho dne, když se Cynthia snažila utěšit Jane nešťastně zamilovanou do Jacka.”

Nové levné grafické karty s čipem Kyro 2

Dobrou zprávu jsme pak v pondělí přinesli všem zájemcům o levné grafické karty a to v podobě kvalitní konkurence pro grafické karty GeForce 2 MX. Tou jsou grafické čipy Kyro 2, za nimiž stojí PowerVR Technologies a STMicroelectronics. A jak se zatím čipy jeví odborníkům? Podle prvních testů je Kyro 2 rychlejší než GeForce 2 MX a to až o 50% (v závislosti na herním titulu). Ostatně mrkněte se na Kyro 2 podrobněji, myslím si, že za vaši pozornost tyto čipy rozhodně stojí.

A co zajímavého ještě nám pondělí přineslo? Bezesporu to byla informace o tom, že Sony si konečně uvědomilo kvality Xboxu a oznámilo spolupráci s Toshibou, která se týká výroby čipů pro PS2 založených na 0,13 mikronové technologii. Je tedy dost možné, že se za rok, za dva objevi PS2 verze 2.0 osazené právě těmito chipy. No a kromě toho se nám pod ruku dostaly první dva obrázky z Nocturne 2, potom také informace a screenshoty z Warhammer Online a aby toho nebylo málo, vývojáři z Netaminu vypustili dvacítku screenshotů ze svého připravovaného online RPG Fallen Age.

Úterý - Illusion Softworks a Chameleon
BonusWeb jako první na světě zveřejnil informace o připravované 3rd person akční střílečce Chameleón, na které již déle než rok pracuje bratislavský tým Illusion Softworks. Ačkoliv hra ještě nebyla oznámena, jejím publisherem bude opět Také 2 Interactive a tento by ji měl představit v květnu na mezinárodním herním veletrhu E3 v Los Angeles. No a pokud vás zajímá, jak bude tato 3rd person střílečka ve stylu Hitmana vypadat, přečtěte si naši novinku.

Gore

No a aby těch stříleček nebylo málo, na úterý jsme si pro vás připravili i preview na neuvěřitelně brutální a krvavou 1st person akční hru Gore od společnosti 4D Rulers, která by se měla na pultech obchodů objevit v průběhu května letošního roku. Ovšem než se tak stane, je možné si od nás stáhnout ještě hratelné demo a pokud nevíte, proč byste tak měli učinit, stačí se mrknout na první či druhou sadu pořádně krvavých screenshotů.

V průběhu úterý se na internetu objevila také řada zajímavých screenshotů, které jsme pro vás pochopitelně okamžitě zpracovali a zveřejnili na našich stránkách. Konkrétně jde o sady obrázků ke hrám Grand Theft Auto 3, adventuře Atlantis 3, RPGčku Divine Divinity a 3rd person akci Alone in the Dark 4: The New Nigthmare.

Středa - vydání 3D RPG Summoner se blíží
Nebude to již dlouho trvat a i v České republice si budeme moci koupit nejprve PS2 a poté i PC verzi 3D RPG titulu Summoner od Volitionu. Protože jde o hru, která by neměla uniknout vaší pozornosti a také proto, že se na internetu nedávno objevilo i její hratelné demo, připravili jsme pro vás ve středu obsáhlé preview srhnující naše zážitky z onoho dema a zároveň nejnovější informace, které nám poskytli vývojáři. Preview je tedy k dispozici zde, pokud vás zajímá vizuální podoba hry, máme pro vás sadu screenshotů a šťastlivci neomezovaní Telecomem si mohou stáhnout hratelné demo.

Summoner

Poměrně zajímavý článek o hororové sérii Resident Evil si pro vás na středu připravil Martin Kaller při příležitosti vydání naší recenze na hru Resident Evil: Code Veronica od Capcomu. Jak už asi víte, hry ze série Resident Evil byly primárně vyvíjeny pro herní konzole, ale pro svůj obrovský úspěch na nich se dočkali i příznivci PC. Ostatně ohlédnutí se za minulostí i výhledy do budoucnosti této populární série najdete v tomto článku.

Kromě toho Team Soho (ze mě bude asi básník :o)) oznámil, že připravuje hru The Getaway, která bude konkurentem třetího pokračování série Grand Theft Auto. A první screenshoty dokazují, že GTA3 to nebude mít vůbec jednoduché. Ve středu jsme pro vás navíc připravili spoustu obrázků z European Wars a první várku GameStockových screenshotů ze Zoo Tycoona a MS Train Simulatoru.

Čtvrtek - GameStock hýbe BonusWebem
Na čtvrtek jsme si pro vás připravili první souhrnný článek z letošního GameStocku, ve kterém jsme se věnovali sedmi nejzajímavějším herním titulům pro PC, které Microsoft pro nadcházející rok připravuje. Tyto jsme pak pochopitelně doplnili spoustou screenshotů, takže ve čtvrtek jste se dočkali sérií obrázků z her MS Flight Simulator 2002, Sigma: The Adventures of Rex Chance, Dungeon Siege a MechCommander 2. Kromě toho jsme mimo rámec GameStocku připravili nové obrázky z 3D akce X-com: Enforcer.

Legendární RPG Baldur’s Gate zná asi každý z vás, stejně tak jako jeho datadisk Tales of the Sword Coast či druhý díl Shadows of Amn. O další části s podtitulem Dark Alliance, která by měla vyjít koncem letošního roku, však zatím slyšel jen málokdo. No a my jsme se vám delší novinkou či chcete-li kratším preview snažili poskytnout o tomto mnoha hráči očekávaném herním titulu co možná nejvíce dostupných informací.

Malice

Kromě toho jsme krátce po půlnoci potěšili všechny příznivce akční gamesky Half-life, konkrétně Counter-Strike, neboť jsme krátce po půlnoci nabídli ke stažení upgrade hry na verzi 1.1 a potřebné soubory jsme umístili přímo na náš rychlý server.

Pátek - nadvláda GameStocku pokračuje
Celou noc ze čtvrtka na pátek jsme pro vás spolu s Čočíkem připravovali další informace a screenshoty z letošního GameStocku, čehož výsledkem byl souhrnný článek o devíti nejzajímavějších hrách pro Xbox a pochopitelně také téměř dvě stovky screenshotů z her Amped: Freestyle Snowboarding, Azurik: Rise of Perathia, Fuzion Frenzy, Gotham, Halo, Malice, NFL Fever 2002, Nightcaster a Oddworld: Munch's Oddysee.

Upoutat na sebe pozornost se v pátek snažil i Westwood a nutno podotknout, že se mu to také dařilo díky novým screenshotům jednotek ze hry Emperor: Battle for Dune. Nutno říct, že nové stroje rodů Atreidů v této hře vypadají opravdu sexy, ostatně mrkněte se sami a nebudete litovat. No a kromě toho se objevily i nové screenshoty ze hry Battle Realms od Liquid Entertainment.

V závěru dne k nám pak dorazila smutná zpráva o úmrtí Isao Okawy, šéfa společnosti Sega Enterprises Limited, která má na svědomí herní konzole Megadrive či Dreamcast a mimo nich také obrovskou spoustu špičkových her.

Sobota a neděle - víkend plný screenshotů
Adventure Pinball: Forgotten Island V sobotu se u nás čas od času objevuje zajímavý článek psaný formou úvahy, kterého se tentokráte zhostil Čočík a zpracoval téma mýty a pověry kolem Xboxu. Na noc ze čtvrtka na pátek se prostě nedalo jen tak zapomenout a Čočík toho využil po svém. Kromě toho jsme vám v sobotu přinesli informace o tom, jaké hry si budeme moci pořídit za 199,- Kč v rámci edice Game4U a vězte, že se můžeme těšit na opravdu špičkové herní tituly za babku.

Kdo by čekal, že si v sobotu a v neděli herní novináři oddychnou, velice by se mýlil. Vývojáři již vědí, že hráči tráví nejvíce času na herních serverech o víkendech a proto pro nás i na tento víkend připravili obrovskou spoustu souborů ke stažení. Ačkoliv demo vyšlo pouze jedno, bylo o to lákavější jednak proto, že mělo pouhých 17 MB a jednak proto, že bylo na zajímavě vypadající Adventure Pinball od Digital Extremes. A pokud jste si ho nestáhli, rozhodně tak učiňte, nejlépe přímo z našeho serveru.

No a pak už to šlo ráz naráz. Z těch zajímavějších zpráv se objevila ještě zprávička o tom, že božská strategie Black and White byla dokončena a závěr týdne se nesl ve znamení screenshotů z her Unreal 2, Hidden & Dangerous 2, Gore, RedMoon a Skittles: Darkened Sky. Poslední tečkou za uplynulým týdnem byla aférka Microsoftu týkající se retušování screenshotů her na Xbox, kterou však Microsoft vzápětí vysvětlil.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Deset slibných her, které zapadly na herním svátku E3 2018

Satisfactory

Letošní E3 se nesla ve znamení velkých her, což se podepsalo na nedostatku pozornosti věnované menším projektům. Ori a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz