Vietcong: Fist Alpha - návod

  12:00aktualizováno  27. února 9:53
Skvělý Vietcong od českých Pterodonů slavil nemalý úspěch po celém světě a tak není divu, že byl vydán datadisk s názvem Fist Alpha. Je sice poměrně krátký, ale pro ty, kterým se v něm povedlo zakysnout, přinášíme následující návod.

Skvělý Vietcong od českých Pterodonů slavil nemalý úspěch po celém světě, tak není divu, že byl vydán datadisk s názvem Fist Alpha. Je sice poměrně krátký, ale pro ty, kterým se v něm povedlo zakysnout, přinášíme následující návod.

popisek Bouře nad džunglí

V celkem lehké úvodní misi je váš hlavní úkol nalezení sestřeleného pilota. Od startovní pozice se vydejte po proudu řeky a držte se na jejím pravém břehu (pozor na několik nástrah v podobě granátů na šňůrce a bodáků). Po chvíli najdete hořící vrak letadla a kousek od něj také pilota, který se katapultoval. Krátce na to budete konfrontování malou skupinkou nepřátel, která ale nepředstavuje větší hrozbu. Rádiem požádejte velení o evakuaci a vydejte se na přistávací plochu (na druhém břehu řeky – když tak se podívejte do mapy). Tady budete muset odrazit několik vln nepřátel, takže pokud budete zraněni, běžte za Crockerem, ať vás vyléčí. Po chvíli dorazí vrtulník, do kterého promptně nastupte a nechte se odnést do bezpečí na základnu. Na základně můžete jít na střelnici a vyzkoušet si všechny zbraně. Ta zbraň, kterou použijete naposledy bude automaticky použita do další mise jako primární.

Operace Zlatý dar

V této misi musíte dojít do nedaleké vesnice a seznámit se s jejími obyvateli. Pochopitelně to nebude tak snadné, ale o těžkou misi se také nejedná. Poté, co vylezete z vrtulníku zavolejte na velitelství a oznamte se jim. Pokračujte jedinou cestou až do vesnice. Obyvatel si nevšímejte a projděte až na její konec, kde se seznámíte se stařešinou a anglicky (česky) mluvícím Limem. Po rozhovoru bude vesnice napadena nepřítelem. Po zneškodnění malé první vlny vše oznamte velení a připravte se na další, tentokrát trochu větší, vlnu nepřátel. Až se jich zbavíte, opět si promluvte s Limem a stařešinou a následujte Lima do džungle (cestou narazíte na malý odpor v podobě několika vojáků na kládě nad cestou).

popisek Visutý můstek

Pokračujte s Limem ve vedení a cestou pobijte několik vojáků. Nakonec dojdete na malou planinu, kde Lim řekne, že most je nedaleko. Opravdu – kousek odtud je celkem dobře bráněný můstek přes propast. Až vyřídíte odpor na vaší straně, je nutné vyřídit i kulometná hnízda na straně druhé. Srdečný pozdrav v podobě několika dobře mířených granátů nemůže uškodit. Po likvidaci všech nepřátel informujte velení a nechte Bronsona rozmístit nálože. Poté se se všemi vojáky přesuňte na druhou stranu a dejte Bronsonovi rozkaz k odpálení. Poté opět informujte velení a pokračujte cestou dále. Kousek po cestě je na vás připravená past v podobě několika číhajících nepřátel (pozor na past v podobě granátu na šňůrce na konci rokle). Až je všechny zlikvidujte, dejte echo velení a jedinou cestou se vydejte na místo, kde má přistát vrtulník. Tady se rozlučte s Limem, počkejte na vrtulník a nastupte do něho.

Operace Pandořina skříňka

Po úvodní animaci se ocitnete za kulometem ve vrtulníku. Ze vzduchu postřílejte vše co se na zemi pohne (máte neomezeně munice). Až vrtulník dosedne, pobijte veškerý odpor, který jste z vrtulníku minuli. Vstupte do rozvalin chrámu a probijte se až ke vchodu do podzemí. Pozor, je tam nastražená past, zlikvidujte ji třeba granátem. Vstupte do podzemí, které není na rozdíl od původního VC příliš rozlehlé a skýtá pouze minimální odpor. Až najdete důležité dokumenty, ohlaste se rádiem a vyjděte z kláštera. Na místě vašeho přistání na vás čeká helikoptéra, do které nasedněte.

popisek Noční hlídka

V této minimisi si pouze promluvte s NGuyenem a dojděte ke kapitánovi, který je v hlavní budově (ta za heliportem). Ten vám poví, že máte v noci hlídku a že si máte dát pozor. Charlie chystá noční přepad a je dost možné, že to bude dnes v noci. Poté následujte NGuyena až na vaše hlídkové stanoviště.

Útok na Nui Pek

Co čert nechtěl, noční přepad opravdu vyšel :-). Nepřátel budou doslova tuny, takže si připravte pevné nervy a ostříží zrak. Doporučuju vybavit se odstřelovací puškou, ta vám výrazně ulehčí práci. Dávejte si také pozor na nepřátelské granáty a na nepřátele, kteří proniknou až do základny. Až zlikvidujete několik prvních vln nepřátel, zahájí Charlie minometný útok. Od kapitána dostanete rozkaz k ústupu, který promptně uposlechněte jděte za ním. Dá vám úkol minomety zničit, ale budete muset projít skrz vlastní minové pole. Naštěstí se k vám přidá Bronson, který miny pokládal a pole tak zná jak své boty. Projděte s ním skrz minové pole (stačí se ho držet a nesejít z cesty) a podejte hlášení kapitánovi. Jděte jedinou cestou dál a zastřelte vojáka, který zrovna přichystal na cestě past v podobě granátu na šňůrce, který zlikvidujte. Až dojdete k jezeru, držte se po pravé straně, kde jsou kousek od sebe tři minomety (samozřejmě s početným osazenstvem). Na minomety použijte C4 a odpalte je. Až tady skončíte, vyjděte nahoru směrem k základně a vybijte veškerý zbývající odpor.

popisek Operace Pěst Alfa

Váš úkol je dorazit tentokrát k nepřátelskému stanovišti. Nechte se vést Nhutem (náhrada za NGuyena, který padl při obraně základny). Až narazíte na nepřítele, připravte se na pořádnou bitku. Nepřátel je opravdu pěkná hromada, takže doporučuju držet se blízko Crockera, který vám bude dávat první pomoc. Až zlikvidujete nápor nepřátel, nechte se Nhutem vést dál.

Údolí smrti

V této misi máte za úkol zničit vysílačku a dva protiletadlové kanóny Howitzer. Ale hlavně nesmíte vyvolat alarm dokud nezničíte vysílačku! Vydejte se na východ a zprava obejděte první kanón. Tunelem projděte k vysílačce (pozor, cestou narazíte na několik vojáků, které zabijte pistolí s tlumičem). Projděte až k vysílačce, tiše zlikvidujte hlídky a použijte na vysílačku C4. Po výbuch už můžete v klidu zničit oba Howitzery, je jedno kterým začnete. Sice vám bude stát v cestě celkem početná skupina nepřátel, ale s tím si poradíte. Až se dostanete k dělu, dejte Bronsonovi rozkaz, ať se o něj postará. Až vybuchnou obě děla, přesuňte se na východ mapy, kde začne finální mise.

popisek Ohnivé peklo

Před námi je poslední mise datadisku, která je bez debat i nejtěžší. Nejen že musíte zničit obsluhu kulometných hnízd, ale navíc i získat důležité dokumenty, zastřelit velitele a vyhodit do vzduchu palivové nádrže. Když k tomu připočtu to, že nesmíte vyvolat alarm, jedná se skutečně o velký oříšek. Na začátku se podívejte na mapu. Červené křížky znamenají kulometná hnízda a hlídky – to je váš primární cíl. Podle šipek se také podívejte, kdo kam jde a postupně likvidujte nepřátele. Nezapomeňte, že nesmíte vyvolat jakýkoliv hluk, který by vedl ve vyvolání alarmu, takže si připravte pistoli s tlumičem. Až budete mít zlikvidovány všechny nepřátele u křížků na mapě, můžete se konečně pustit do nepřátel s pořádným kraválem. S ostatními členy týmu likvidujte postupně jednoho Charlieho z druhým a dostaňte se do budovy s velitelem, kterého zastřelte. Posbírejte veškeré dokumenty a na závěr položte C4 na nádrže s palivem. Z dostatečné vzdálenosti se podívejte na výbuch a vydejte se na místo, kde vás vyzvedne vrtulník. Ohlaste se velení. Až bude doutnat kouřový granát jako signál pro vrtulník, přepadne vás ještě jedna vlna nepřátel, ale to už nebude problém. Až přistane vrtulník, nastupte do něj a kochejte se nad závěrečnými titulky. Právě jste dotáhli do konce datadisk Fist Alpha.

Konec…
Autor:


Témata: bitka, Hluk

Nejčtenější

Nový přídavek k českému Kingdom Come je po všech stránkách trapný

Kingdom Come: Milostné dobrodružství bodrého rytíře Pana Jana Ptáčka

Nejlepší česká hra posledních let ani napodruhé nedostala takový přídavek, jaký by si zasloužila. Milostné...

Poslední Tomb Raider je ve slevě a autoři za to čelí vlně kritiky

Shadow of the Tomb Raider

Ani ne dva měsíce po vydání je hra Shadow of the Tomb Raider ve slevové akci. Někteří hráči nemohou unést fakt, že ji...Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...

Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

Call of Duty: Black Ops 4

Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

Další z rubriky

Firmu Nike bude propagovat profesionální hráč League of Legends

Jian ‘Uzi’ Zihao

Jeden z nejlepších hráčů populární počítačové hry League of Legends Jian ‘Uzi’ Zihao zahájil spolupráci s výrobcem...

RECENZE: Co říká na počítačové závody Dakar 18 skutečný závodník?

Počítačová hra Dakar 18

Tentokrát jsme ponechali recenzi na opravdových profesionálech. Co na ambiciózní simulátor Dakar 18 říká expert na...

Další obětí nezájmu hráčů je střílečka Dirty Bomb, její vývoj končí

Dirty Bomb

Free 2 play střílečka Dirty Bomb už se žádného nového obsahu nedočká. Pro vývojáře je totiž ztrátová a tak svou...Najdete na iDNES.cz