TÉMA: Pirátské hry od roku 1987 do roku 2013

Nepodíváme se na „pirátské hry“ ve smyslu jejich nelegálního šíření, ale na hry, ve kterých jste se zhostili role piráta, kradli, drancovali, přepadávali lodě a přístavy s vidinou obří kupy zlata.
Assassin's Creed 4: Black Flag

Assassin's Creed 4: Black Flag

A kde jinde začít než v roce 1987, kdy se objevila hra Pirates! od dnes již slavného vývojáře Sida Meiera. Šlo o mix hry na hrdiny, adventury a akce, kde jste měli za úkol nahrabat si co největší hromadu peněz přepadáváním lodí, měst a plněním úkolů. Na výběr bylo ze čtyř národností vašeho hrdiny, přičemž hra se odehrávala v šesti různých historických dobách. Právě Pirates! ukázala směr mnoha dalším hrám s pirátskou tématikou.

Pirates!

Ve stejném roce vyšel ještě titul Skull & Crossbones. Šlo hrát ve dvou, a to za piráty Jednoočka a Rudého psa. Cíl? Najít ukradený poklad. Hra měla sedm úrovní a jejich pořadí jste si mohli vybrat libovolně, tedy kromě poslední, a každá nabídla vlastního bosse.

Legenda Monkey Island

Posuneme se do roku 1990, kdy vyšla dnes už kultovní adventura The Secret of Monkey Island, neboli „Tajemství opičího ostrova“. Projekt má na svědomí známý herní designér Ron Gilbert, tehdy pracující ve studiu Lucas Arts, dříve ještě Lucasfilm Games.

V roli Guybrushe Threepwooda, mladíka, který se chce stát pirátem, se ocitnete na pirátském ostrově Melee. Záhy ovšem zjistíte, že se momentálně všichni piráti zdržují jen na ostrově a nepodnikají žádné námořní výpravy, a to kvůli nechvalně známému pirátovi z podsvětí LeChuckovi.

Guybrush se nevzdává a přijme od kapitánů tři úkoly, které když splní, stane se oficiálně pirátem. Šlo o klasickou, ale nesmírně zábavou a vtipnou adventuru. Ostatně je to dodnes jedna z nejlepších adventurních her, kterou si každý milovník pirátů musí zahrát.

Monkey Island II: LeChuck’s Revenge
Monkey Island II: LeChuck’s Revenge

Monkey Island II: LeChuck’s Revenge

Protože se první díl těšil velkému úspěchu, rok nato vznikl díl druhý, Monkey Island 2: Le Chuck’s Revenge. Jak už název napovídá, šlo o pomstu děsivého piráta LeChucka, kterého Guybrush v prvním dílu porazil. Teď se vrací v zombie podobě. Druhý díl přinesl opět velkou dávku humoru a zábavy. Po dokončení druhého dílu Ron Gilbert z Lucas Arts odešel, s Monkey Islandem jsme se tak museli na čas rozloučit.

Sid Meier se svými „Pirates!“ prorazil, v roce 1993 proto vyšla remake „Gold“ verze pro Windows, která obsahovala kromě upravené grafiky i několik dalších vylepšení. V roce 1994 se dočkala i nových zvukových stop.

Česká stopa

Další Monkey Island v nedohlednu, ale nevadí. V roce 1993 se na scéně objevila česká parodie prvního Monkey Islandu s názvem Tajemství oslího ostrova (retro, rozhovor po letech), kterou měl na svědomí tým Pterodon Software. A když parodie, tak pořádná. Hlavní hrdina se jmenoval doslova „Gajbraš“ a protivníkem nemohl být nikdo jiný než bratr zlého piráta LeChucka LeGek, který se chce pomstít za vraždu svého bratra. Zajímavostí je, že jde o vůbec první českou PC hru, která se prodávala v obchodech.

Tajemství Oslího ostrova

Úspěch Pirátů Sida Meiera nalákal spousty vývojářů ke tvorbě podobných her, jedni z nich byli i Ocean Software se hrou Sea Legends. V ní hráč převezme roli kapitána Richarda Greye, britského námořníka, který chce využít své znalosti a plnit námořní mise se svojí fregatou. Ve hře bylo možné odchýlit se od hlavní linky a stát se pirátem, prozkoumávat moře, města, rabovat lodě a podobně. Toto odchýlení ovšem nebylo tvůrci plánováno, po čase tak hra přestala správně fungovat.

Silný rok 1997

A konečně, v roce 1997 přišel na svět třetí díl populárního Monkey Islandu. The Curse of Monkey Island překvapil krásnou komiksovou grafikou a návratem na známý Opičí ostrov.

The Curse of Monkey Island

Hlavní hrdina Guybrush požádal svoji milovanou Elaine o ruku a ona souhlasila. Bohužel prsten, který jí Guybrush nasadil, byl prokletý a Elaine se změnila ve zlatou sochu. Na scénu se opět vrací starý známý LeChuck, se kterým se rozhodl Guybrush skoncovat jednou provždy.

Rok 1997 se nesl ve znamení zkřížených hnátů, protože spolu s Monkey Islandem vyšly ještě tři další pirátské hry. Jednou z nich je strategie Gloriana od německých tvůrců Ascaron, kde jste si mohli vybrat buď cestu počestného obchodníka, nebo právě piráta. Mohli jste mít vlastní pirátskou základnu a plundrovat ostatní lodě a města. Grafika byla kreslená podobně jako u třetího Monkey Islandu a místy vsadila i na humor.

Následuje další variace na známé Pirates!, a to projekt Bucaneer, který vsadil na 3D zpracování. Žánrově šlo o mix strategie a hry na hrdiny. Na hráče čekalo šest kampaní a hromada rozličných úkolů, například hledání pokladu či záchrana přátel. Za zmínku stojí velmi dobře zpracované námořní bitvy.

Rok 1997 zakončíme nevážnou hrou Overboard!. Chopíte se kormidla malé loďky a proplouváte úrovněmi plnými nástrah. Ty potom ničíte za pomoci děl a svoji kocábku si občas vylepšíte, aby se vám střílelo lépe.

Corsairs: Conquest at the Sea z roku 1999 je strategická hra, ve které se stanete privatýrem buď Anglie, nebo Francie. Na výběr byly dva herní mody, a to kampaň několika scénářů s různými úkoly, nebo čistě dobrodružný režim, kde je cílem postupně zabrat všechny přístavy na mapě. Corsairs vyšla jen v několika málo zemích a sklízela průměrná hodnocení. Chválena byla především za kreativitu a slušný příběh.

Cutthroats: Terror on the High Seas

Téhož roku se objevila ještě hra s názvem Cutthroats: Terror on the High Seas. Pochlubit se může historickou přesností, přičemž každou osadu na mapě ovládala jedna z pěti mocností. Některé osady se postupně rozhodly stát se nezávislými, například Tortuga či Belize. Tyto osady jste mohli napadnout a drancovat je pod černou vlajkou, nebo diplomaticky vyjednávat a získávat informace o nepřátelích. Ve městech jste mohli nakupovat spotřební zboží, navštěvovat guvernéra a přijímat úkoly. Jako pirát jste měli pochopitelně za úkol nashromáždit dostatek kořisti.

Rok 2000 s sebou přinesl dvě velké hry. Tou první byl čtvrtý díl kultovního Monkey Islandu, který se tentokrát jmenoval Escape from Monkey Island. Nadšení však opadlo, když se ukázalo, že je hra ve 3D a k tomu se dá ovládat jen na klávesnici. Opět byla napěchovaná vtípky a parádním příběhem, ale špatná hratelnost se neblaze podepsala na výsledku.

Sea Dogs

Druhou velkou hrou a tak trochu revolucí v žánru pirátských her je Sea Dogs od ruských tvůrců Akella. Je to 3D hra na hrdiny, kde jste si mohli dělat, co chcete. Jako Nicolas Sharp se musíte dostat ze španělského vězení a poté si zařídit loď, posádku a žít, jak sami uznáte za vhodné. Můžete se přidat k jednomu ze tří národů, nebo jednat na vlastní pěst jako pirát a přitom hledat svého dávno zmizelého otce či jeho odkaz.

V roce 2002 se na monitory hráčů dostala hra Treasure Planet: Battle at Procyon od Disney Interactive. Na první pohled nemá s klasickými piráty nic společného, ale pokud jste viděli stejnojmennou pohádku, určitě si vybavujete kapitána Johna Silvera, také přezdívaného Cyborg, který se svou vesmírnou plachetnicí brázdil vesmír s touhou po největším pokladu galaxie. V této strategii jste se mohli podívat, co se stalo 10 let po skončení pohádky a v roli Jima Hawkinse se vydat do paralelního vesmíru zjistit, odkud přilétají zrůdné pancéřové lodě. Ve hře prolétáváte vesmírem, plníte různé úkoly a bojujete s nepřátelskými plachetnicemi. Za zmínku stojí multiplayer, který kladl větší důraz na strategii hráčů.

Tropico 2: Pirate’s Cove

Budovatelskou sérii Tropico určitě znáte a jeden díl se specializoval právě na piráty. Tropico 2: Pirate’s Cove (recenze) vám dalo za úkol starat se o pirátskou kolonii na menším ostrůvku kdesi v Karibiku. Museli jste zajistit, aby zajatci coby hlavní pracovní síla neutíkali a piráti aby měli dost zábavy pro slunné dny. Mohli jste posílat loupeživé výpravy, ale těch jste se neúčastnili, což u budovatelské strategie moc nevadí. Nešlo o nejlepší díl v sérii, ale rozhodně s sebou přinesl špetku originality a hromadu zábavy.

Disney a jeho Piráti z Karibiku

V kinech právě běžel první díl Pirátů z Karibiku a tvůrci prvních Sea Dogs neměli daleko k dokončení druhého dílu. Toho využila společnost Disney a odkoupila práva na hru, do které byl přidělán příběh podobný filmu a místo Sea Dogs 2 tak vznikla hra Piráti Karibiku.

Šlo opět o dobrodružství, v němž jste mohli na moři přepadávat lodě, krást je a pak prodat, nakupovat nové a větší, prozkoumávat ostrovní džungle a města, pořizovat si nové osobní vybavení a v neposlední řadě rozvíjet schopnosti svojí postavy. Stinnou stránkou bylo ovládání.

Hra Port Royal je výborná strategie, nicméně tvůrci ze studia Ascaron chtěli hru pro širší publikum, a proto se u hry Tortuga: Pirates of the New World soustředili spíše na boj. Stejně jako v Port Royal jste zde mohli nakupovat a prodávat, ale protože byla hra značně zjednodušená, výroba surovin či produktů už zahrnuta nebyla. Šlo o velmi zjednodušenou obchodní strategii soustředěnou na boj, který však nebyl nikterak zábavný.

Tortuga: Pirates of the New World

Vývojáři z Ascaronu nelenili a v roce 2004 vydali remake původních pirátů od Sida Meiera. Z těch si hra vzala to nejlepší a ještě to vylepšila. Na začátku jste si mohli vybrat, v jakém letopočtu započnete svoji pirátskou kariéru, a zvolit, jaký budete upřednostňovat obor dovedností. Samozřejmostí byly přehledně zpracované námořní bitvy. Šlo také přijímat úkoly od guvernérů jednotlivých měst, tancovat s jejich dcerami, najímat posádku či bojovat v šermířských soubojích. To vše ve velice hezké grafice.

Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow

V roce 2006 vyšla opět hra na motivy filmových pirátů. Pirates of the Caribbean: Legend of Jack Sparrow (recenze) zachycovala příběh Jacka Sparrowa nejen podle filmu, ale podívali jste se i na místa, která byla ve filmu jen zmíněna a našlo se dokonce i pár zcela nových. Šlo o klasickou rubačku, kde jste hráli buď za Jacka, Willa Turnera, nebo Elizabeth Swannovou. Jejich komba se ovšem skoro nelišila a Will s Elizabeth je měli dokonce totožná. Mezi klady by se dal započítat občasný humor, logické hádanky a v neposlední řadě originální namluvení Johnym Deppem.

Další hrou od studia Akella byla Age of Pirates: Carribean Tales, kterou na první pohled nerozeznáte od jejich předchozích Pirátů Karibiku. Jde v podstatě o stejnou hru, změnil se jen příběh a hlavní hrdinové, kteří byli na výběr tentokrát dva. Dále byly přidány nové lodě, osobní věci, změněn byl samozřejmě celý svět a herní mapa. Hratelnost však zůstala naprosto stejná a se soundtrackem to nedopadlo jinak. Příběh se týkal dvou sourozenců, z nichž každý vlastnil jednu půlku mapy k pokladu. Vaším cílem bylo najít toho druhého a za pomocí celé mapy poklad najít. Zajímavé bylo, že jste mohli hrát za slečnu pirátku.

Black Bucaneer

Rok 2007 byl k pirátským hrám velice příznivý, vyšly totiž hned čtyři. Tou první je Black Bucaneer (recenze), taková polopirátská variace na Laru Croft. Jako mladík snící o pokladu jste ztroskotali na ostrově plném pastí a nebezpečných individuí. Hlavní hrdina se po dobu hraní neustále vylepšoval, získával více síly a životů. Mohl využít svého prokletí a změnit se na Černého bukanýra, který na nepřátele posílal zombie a rozdával obrovské rány. Po ostrově jste museli sbírat malé truhličky a řešit logické hádanky. Může to znít jako výborná hra, ale celé to kazila jednotvárnost v soubojích a špatná grafika.

Piráti on-line

Protože na poli pirátských her ještě nevyšla žádná velká on-line hra, snažila se tuto mezeru vyplnit hra Pirates of the Caribbean Online. Na začátku jste si vytvořili postavu a vyrazili do světa. Následně jste si museli sehnat loď, posádku a stát se obávaným kapitánem. Ve městech Tortuga, Port Royal a Padres del Fuego jste se mohli navíc setkat s filmovými postavami.

Drancování lodí, bitvy a šermířské bitky nebyly jedinou zábavou hráčů a v hospodách jste mohli s ostatními sednout k pokeru nebo blackjacku. V následujících letech přišly další aktualizace přidávající nové druhy mušket, šavlí, lodí a mnoho dalšího. Servery se odmlčely 19. září 2013.

Společnost Disney ždímala filmy do poslední kapky, a tak vznikla další hra s názvem Piráti z Karibiku: Na konci světa. Byla velice špatná, a to nejen graficky (hra využívala modely z rok staré Legendy Jacka Sparrowa). Hra působila uspěchaně, nudila a nepomohlo ani odfláknuté ovládání.

Tortuga: Two Treasures

Tortuga: Two Treasures (recenze) od vývojářů z Ascaronu si vedla podstatně lépe než hry od Disneyho. Jako Thomas Blythe, přezdívaný „Hawk“, se kvůli svému kapitánovi Černovousovi ocitáte v žaláři i se svojí milou. Když se konečně dostanete ven, jediné, po čem Hawkovo srdce prahne, je mít to Černovousovo nabodnuté na šavli.

Souboje na moři byly zpracovány na výbornou, navíc jste mohli používat speciální útoky jako výbušné sudy, drtivou salvu a mimo jiné i poslat na nepřátelskou loď Krakena. Tak dobře už nedopadly souboje na souši, které se výrazně podobaly těm z Disneyovských hrůz. I tak se ovšem Tortuga řadí mezi ty lepší hry, které jsou pro pirátské fandy samozřejmost.

V roce 2008 vyšla další pirátská on-line hra Pirates of the Burning Sea(recenze), založená na měsíčním předplatném. Šlo o velmi podobnou hru Pirates of the Caribbean Online, ale v lepší grafice a s více možnostmi, jak se ve světě zabavit. Mohli jste si vybrat kariéru, jakou se vydáte. Mohli jste být třeba námořní důstojník, privatýr, obchodník na volné noze nebo pirát, který měl ještě dvě podskupiny, a to buď bukanýr, nebo bezohledný hrdlořez. Spolu s ostatními hráči jste mohli formovat skupiny a se svými flotilami bojovat ve velkých námořních bitvách. V roce 2010 přešla hra na obchodní model free to play.

Pirates of the Burning Sea (PC)

Pirates of the Burning Sea (PC)

Buccaneer: The Pursuit of Infamy (v Česku vydána jako „Piráti a Bukanýři“) od Stickman Studios se dost podobala remaku Pirátů od Sida Meiera, avšak bojovat jste mohli jen na moři. Padesát misí zní dobře, jenže útoky na lodě či pobřežní osady se rychle omrzely. Bitvy byly navíc hodně o štěstí, protože kanony si střílely, kam se jim zachtělo, a bojovat proti malému škuneru mohlo znamenat váš konec.

Na řadě je další počin studia Akella, a to druhý díl Age of Pirates s podtitulem City of Abandoned Ships. Šlo o podstatně vylepšenou předělávku Pirátů z Karibiku. Výběr tří hrdinů nepřinesl jen jiný vzhled, ale celý začátek kampaně a navíc jste mohli zvolit kariéru korzára, obchodníka, či dobrodruha. Dále bylo jen na vás, jestli v krčmě přijmete úkol od některého z obchodníků jako doprovod, či navštívíte guvernéra, zda pro vás nemá nějakou dobře placenou prácičku. Kromě křižování moří bylo možno procházet se džunglemi či dungeony a hledat ztracené poklady dávno mrtvých kapitánů. Šlo o veliké zlepšení, přesto to pořád nebylo ono.

Původním názvem Age of Pirates: Captain Blood, dnes už jen Captain Blood je akční hra postavená na románu Rafaela Sabatiniho. V roli Petera Blooda, který byl kdysi praktickým lékařem, jste bojovali jak v námořních bitvách, tak na souši. A nebylo to špatné.

Lego hry jako Indiana Jones, Hvězdné Války nebo Harry Potter patří mezi úspěšné. Byla jen otázka času, kdy vznikne LEGO hra Piráti z Karibiku (recenze). A tak se i stalo. Úkolem je nasbírat vždy co nejvíce Lego kostiček a postupně projít celou pirátskou sérii od prvního dílu až k poslednímu. Postavičky parodují své filmové předlohy a vtipných momentů je ve hře požehnaně.

Lego Pirates of the Caribbean: The Videogame

Lego Pirates of the Caribbean: The Videogame

Mix strategie a pirátského řádění na moři s možností vylepšování lodě a kapitána či rabování pobřežních osad tu ještě nebyla. Pirates of Black Cove měla proto celkem našlápnuto stát se dobrou hrou, ale opak je pravdou. Kromě útočení na ostatní lodě, osady a vylepšování vlastní kocábky se ve hře nedalo dělat nic, co by vás u ní udrželo delší dobu. Spolehnout se nemohla ani na pitomý příběh.

Sims Medieval datadisk

Podívejme se na jeden netradiční přírůstek. Na jaře 2011 vyšel nový rozšiřující balíček pro The Sims Medieval, s názvem Pirates and Nobles. Šlo o větší rozšíření pro známý simulátor života a vztahů, avšak ve středověku. Ve vašem okolí se objevily dvě nové frakce, piráti z Aarbyvillu a šlechtici z Tredonie. Na jakou stranu se přidáte, je jen na vás. Příbytek si můžete vybavit pirátským nábytkem a ošatit svoji rodinu do pirátského či šlechtického oblečení a dokrášlit ji mnoha doplňky. Za zmínku stojí ještě více než tucet nových misí a hledání pokladů pomocí získaných map.

Risen 2

Piranha Bytes, tvůrci série Gothic, založili novou značku Risen, jejíž druhý díl se odehrával ve světě pirátů s fantasy potvorami a mýtickými titány. Jedním titánem je i dobře známý Kraken, který v Risen 2: Dark Waters sužuje lodě po celém moři a je na vás, abyste tomu učinili přítrž zabitím jednoho z titánských lordů - Maru.

Bohužel systém z her na hrdiny byl velmi zjednodušen, luky se vyměnily za pistole a muškety a oblíbenou magii vystřídalo umění voodoo. Hře moc nepomohly ani příliš jednoduché úkoly, na druhou stranu má Risen 2 hezkou grafiku a velmi dobře zpracované prostředí džungle. Příběh neurazí a když z moře vyjde první mluvící zrůda, přeběhne vám mráz po zádech.

Třetí díl obchodnické strategie Port Royal vám kromě klasického obchodování mezi přístavy nabídl i roli dobrodruha, který si špatnou reputaci získává za pomoci děl a mečů. Základem pro úspěšný život piráta je rychlá loď, loajální posádka a hromada zlata. I přesto si jako dobrodruh, či pokud chcete „pirát“, můžete vydělat hromadu zlata jako obchodník a pirátský vyděrač k tomu. Dobré ne? Ani ne, většina herních značek nepřekoná kvalitu a nápad prvního dílu a Port Royal 3 do nich bohužel patří.

Nejlepší nakonec?

Jako poslední titul tu nemáme nic menšího než Assassins Creed 4: Black Flag (recenze), který s klidným srdcem lze prohlásit za nejlepší pirátskou hru vůbec. Edward Kenway, snílek, kterému nestačí žít jako rolník, naslibuje své milé ženě bohatství a luxus, který údajně jednou přiveze ze svých budoucích dobrodružství.

Assassin's Creed 4: Black Flag

Assassin's Creed 4: Black Flag

Plány mu překazí neočekávané zatčení, avšak při převozu na lodi se dostane z okovů a za pomoci dalších uvězněných nebožáků ukradne menší loď. Kvůli bouři skončí na opuštěném ostrově ještě s jedním mužem, assassínem, který se pokusí Edwarda zabít. Nakonec to skončí Edwardovým triumfem, který neváhá a vymění své otrhané hadry za róbu mrtvého vraha.

Jak vidíte, Edward přišel k assassínství jako slepec k houslím a popravdě ho moc nezajímá, kdo to assassíni jsou. Proto se hra soustředí spíše na pirátský příběh Edwarda. Pasáže věnované souboji mezi templáři a assassíny jsou ve hře spíše navíc a popravdě: je to ta nejnudnější část hry.

Assassin's Creed 4: Black Flag

Assassin's Creed 4: Black Flag

Hraní za Edwarda je potěšením pro všechny milovníky pirátů. Herní mapa je obrovská a vy ji můžete prozkoumat křížem krážem. Kromě příběhových misí lze plnit i hromady vedlejších úkolů.

Největším lákadlem ke hraní je bezesporu grafika a hlavně zpracování moře, kdy vás nikdy nepřestane bavit houpat se na vlnách. A co teprve, když vás zastihne hurikán, to už je pomalu na plenky a kbelík.

Autor:
  • Nejčtenější

Tak to se nepovedlo. Opětovné vydání dvacet let staré hry skončilo ostudou

Radost z opětovného vydání retro stříleček Star Wars: Battlefront nevydržela fanouškům dlouho....

Nosit sexy obleček se v chystané hře nevyplácí, boj s ním bude daleko těžší

Natěšeným fanouškům chystané akční hry Stellar Blade učaroval přiléhavý kostým, který si hlavní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

To byla rychlost. Polda 8 sehnal za den milion a rozloučí se s Luďkem Sobotou

Za pouhý den se podařilo sehnat peníze na vznik české komediální adventury Polda 8. Naposledy v něm...

Generace Z už na konzolích hrát chtít nebude, myslí si bývalý šéf Xboxu

Bývalý šéf značky Xbox Peter Moore se v rozhovoru s magazínem IGN nechal slyšet, že hardware...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návrat legendárních Commandos se blíží, nový trailer vzbuzuje nostalgii

Po několika nepovedených remasterech původních dílů se letos dočkáme i regulérního pokračování...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Odpověď Applu na Dooma se jmenovala Marathon. Nyní míří zadarmo na Steam

Zatímco hráči na PC měli počátkem devadesátých let svého Dooma, majitele Macintoshů od Applu si...

Vyrábějí seznam woke her, fandí jim i Musk. Herní protestní hnutí nabírá sílu

O odporu proti konzultantské firmě, která podle kritiků kazí moderní hry korektní propagandou, se v...

Návrat legendárních Commandos se blíží, nový trailer vzbuzuje nostalgii

Po několika nepovedených remasterech původních dílů se letos dočkáme i regulérního pokračování...

Unikly specifikace PlayStationu 5 Pro, převezme žezlo nejvýkonnější konzole

Ačkoliv oficiálně nebylo prozatím nic oznámeno, citelně výkonnější verze konzole PlayStation 5 s...

Nutný výchovný pohlavek, souhlasí Bouček i Havlová s přerušením projevu na Lvu

Moderátor Libor Bouček ostře zareagoval na kauzu ohledně délky proslovu režisérky Darji Kaščejevové na předávání cen...

Švábi, vši a nevychované děti. Výměna manželek skončila už po pěti dnech

Nová Výměna manželek trvala jen pět dní, přesto přinesla spoustu vyhrocených situací. Martina ze Znojma se pokoušela...

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí HDD. Ve třech...

Chtěli, abych se vyspala s Baldwinem kvůli jeho výkonu, říká Sharon Stone

Herečka Sharon Stone (66) jmenovala producenta, který jí řekl, aby se vyspala s hercem Williamem Baldwinem (61). Měla...

Byla to láska na první pohled, říká hvězda Gilmorek o manželství s modelkou

Milo Ventimiglia (46), představitel Jesse ze seriálu Gilmorova děvčata nebo Jacka Pearsona ze seriálu Tohle jsme my, je...