Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce října

  12:00aktualizováno  12:10
Končí nám měsíc říjen a listopad je již za dveřmi. Přinášíme vám tedy další díl našeho pravidelného seriálu, který si oblíbili všichni, kdož mají zájem o kvalitní hry, ale nechtějí za jejich koupi dát více jak 600 Kč. V následujícím přehledu se tedy dozvíte, kde jsou k dostání zajímavé tituly, jež tuto cenovou hranici nepřekračují.

Battle of Britain Vítám vás u pravidelného přehledu her, které seženete z nejrůznějších legálních (!) zdrojů za méně než 600 korun českých. Tentokrát se nám toho hojně urodilo obzvláště na poli covermountovaných her u počítačových časopisů, ale ani jinde nepřišli ti, co si zakládají na poměru cena/výkon, zkrátka. Říjen 2001 se prostě z budgetového hlediska povedl na výbornou.

Tip měsíce: Might & Magic VII v češtině
Jednoznačným trhákem tohoto měsíce se stala přiložená hra u časopisu Level. Ačkoli Score na tom také nebylo nijak špatně a nad výběrem tipu měsíce jsem tak musel dlouho váhat, jedno z nejlepších RPGček poslední doby a navíc kompletně přeložené do češtiny u mě prostě tentokrát vyhrálo. Obě dvě CD, která MMVII zabírá, najdete spolu s papírovým časopisem a dalším CD s demoverzemi ještě i dnes na stáncích, a to za 170,- Kč.

Herní časopisy: silný měsíc
Levelem jsme se už zabývali o odstavec výše, je ovšem nutno podotknout, že ani ostatní herní magazíny nezklamaly. Score přineslo hru, jejíž recenze vycházely teprve na začátku tohoto roku na všemožných webech a v herních periodikách a rozhodně nebyly negativní: vynikající a především opravdu NOVÝ letecký simulátor z druhé světové války Battle of Britain najdete spolu se dvěma staršími hrami Abuse a Duck Hunting na stáncích za 180,- Kč.

Ground Control I Gamestar tento měsíc vyšel, tradičně jako poslední, tradičně za nejmenší cenu zvící 150,- Kč a tradičně s nejslabší, byť rozhodně ne nezajímavou přiloženou plnou hrou: tentokrát jde o postarší, leč vynikající kreslenou plošinovku Heart of Darkness, jejíž vývoj trval kvůli všemožným průtahům neuvěřitelných šest let.

GAME4U a Nejlepší hry: trojí radost
Bohemia Interactive nám na říjen připravila příjemný dáreček v podobě dva roky staré 3D akční hry Mortyr, za kterou vysolíte na stánku 199,- Kč. Po delší době se pak objevily hned dva tituly ze série páně M. Ludvíka Nejlepší hry: třinácté číslo s hrou Castrol Honda Superbike a reedice hry Pro Pinball: Big Race USA, obojí shodně za 150,- Kč.

Cenega: ceny klesají!
V nabídce největšího českého herní distributora jsem v říjnu nalezl několik opravdu příjemných slev. Posuďte sami z následujícího seznamu: 599,- Kč stojí manažer závodů formule 1 F1 Manager [am], vynikající 3D strategie Ground Control [am], poslední pokračování legendární série logických her Lemmings Revolution [cz] a datadisk k Ultimě Online The Second Age [am]. 499,- Kč si budeme muset připravit, budeme-li mít zájem o fotbalový manažer FA Premiere League Manager 2001 [cm], geniální 3D strategii ve vesmíru Homeworld [cm], simulaci závodů Syndicate motocyklů Superbike 2001 [cm] od EA Sports a známou strategickou hru od Westwoodu Command & Conquer: Tiberian Sun [cm]. 399,- Kč nás bude stát kompletně česká kreslená adventure se Zdeňkem Izerem ve všech rolích Horké Léto 2. Potěší i nabídka her za 299,- Kč: je tu kupříkladu 3D strategie Braveheart [cm], strategická pecka Civilization: Call To Power [cm], simulátor Fighter Pilot [cm] a akční hra Future Cop [cm].

Docela široký výběr je i mezi nově zlevněnými hrami na 199,- Kč: Chcete raději auta Screamer Rally [cm], strategii budovatelskou SimCity 2000 [cm], strategii taktickou Syndicate [cm], nebo byste raději akční Sin [cm], či snad dokonce legendární mix akce a RPG System Shock [cm]? Všechno je pro vás na skladě, navíc doplněno několika tituly za zcela lidovou cenu 99,- Kč: akční adventurou Dreams: To Reality [cm], 3D akční izometrickou střílečkou ve stylu Commanda ze ZX Spectra Expendable [cm], slavným leteckým simulátorem Falcon 3.0 [cm] a taktickou akcí Ubik [cm].

Dokonce i hry na Playstation se dočkaly několika málo slev pod naši deadline, takže vás mohu upozornit na tituly Grand Theft Auto 2 – asi netřeba dále komentovat - Micro Maniacs, čtvrtý díl známé série Micro Machines, tentokrát ovšem American McGee's Alice s běžci namísto aut, Superbike 2000, závody motocyklů od EA Sports a Tonyho Hawka – všechny tyto tituly zlevnily na 599,- Kč.

[am] – anglický manuál; [cm] – český manuál; [cz] – hra kompletně v češtině

GameStore: jednotné slevy
Na říjnové nabídce internetového obchodu GameStore nás na první pohled překvapí jedna věc: všechny hry, které se ocitly nově pod naší hranicí, nabyly stejnou hodnotu 499,- Kč. Ne že by nám to nějak vadilo, to snad probůh opravdu ne, ale zajímavé to rozhodně je. Teď už ale k nabídce samotných her.

PC část trochu opožděně zlevňuje na zmiňovanou částku akční American McGee´s Alice, zde máme GTA2, akční hororovou adventuru Nocturne, taktickou akci Spec Ops 2, slavnou plošinovku Jazz Jackrabbit 2: The Secret Files, budovatelskou strategii Airport Inc., nepříliš povedenou simulaci provozu letiště, vynikající závodní hru Speed Busters, v jejíž konkurenci si aktuální díl Need for Speed ani nešrtnul, a konečně skvělou strategickou hru pro milovníky vláčků ale nejen je - Railroad Tycoon 2.

Civilization Levné knihy: nová várka her
Levné knihy jsem tentokrát navštívil, konkrétně šlo o pražskou prodejnu na Václavském náměstí, a takovéto jsou výsledky mého průzkumu s bločkem a propiskou v ruce: mezi nejdražší hry se řadí ty, za které narvete LK do chřtánu hned 199,- Kč. Jde o mechovské akce Starsiege a Mechwarrior 2, něco mezi interaktivním filmem a logickou hrou 11th Hour, budovatelskou strategii SimCity 2000, akční Die Hard Trilogy a Mage Slayer, first person střílečku Hexen 2, slavné RPGčko Dungeon Master 2, poměrně novou adventuru od THQ Red Jack a plošinovku Abe´s Exoddus, kterou ovšem levněji seženete na jednom z posledních Level CD. Úplně nejdražší však byla bezkonkurenčně postarší akční pecka Re-Loaded, která stála rovných 289,- Kč.

Už těsně pod stovku se vešla poněkud kontroverzní „záchranářská“ hra Emergency Room, jejíž třetí díl jsme nedávno recenzovali, a kompilace dvou akčních her Shattered Steel (mechovka) a Descent (snad znáte… :-)), obojí stojí 99,- Kč. 69,- Kč dáte za strategii Vikings z roku 1995, 49,- Kč vás bude stát interaktivní filmeček The Dame Was Loaded. Nejlevnější hry, které stojí za zmínku, se pohybují v cenové relaci 39 – 40,- Kč a jde o tituly Tempest 2000, Quest for Glory IV: Shadows of Darkness, Civilization, UFO a Conquest of the New World. Myslel jsem, jak se krásně duševně obohatím, když jsem spatřil v regálech CD Skate Board Park Tycoon s popiskem Magic: The Gathering a vedle něj logo Microprose. Bohužel, krásné plány zabývající se koupí a simulací smrtelně vážné nemoci alespoň tak na tři měsíce mi zhatil nápis Spanish, který se nenápadně skrýval v rohu krabičky. Na takové věci si musíte prostě v LK dávat bedlivý pozor…

Zahraniční budget: podzim je tu
S tímto faktem jsme se vyrovnávali především v recenzích, kdy se budgetové tituly do vydání BonusWebu prosadily jen málokdy. Proto jsem pro vás vybral namátkou ještě pár dalších levných her, které by vás mohly zajímat. Posuďte sami.

Skate Board Park Tycoon máme u nás na paměti především ve spojitosti se sázkou Vreca a Eskadra, následkem čehož je dlouhá, 10 000 znaků čítající recenze, avšak ve skutečnosti jde o hru tuctovou a podprůměrnou, byť nápad se stavbou skate parku je bezesporu vynikající. Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Dobrý nápad tentokrát pohřbila malá variabilita, trvanlivost, nepřehlednost a uživatelská nepříjemnost.
Hodnocení: 44%

Loveckých her se objevuje čím dál tím víc, my pro vás ovšem vybrali jednu z nejlepších - Field & Stream Trophy Hunting 5. Z recenze na BonusWebu (Luděk Zadražil): Pro zkušené lovce nebo pro ty, kteří se rádi toulají po lese a mají trpělivost… opravdu dobrý lov!
Hodnocení: 70%

Field & Stream Trophy Hunting 5 Zajímavé tituly mezi říjnovým zahraničním námi nerecenzovaným budgetem se našly, ale moc jich nebylo: upozornil bych vás na pokračování série akčních her od ValuSoftu WWII: Iwo Jima, další akční hru Get The Bunny od známé béčkové společnosti Data Becker, RPGčko Runesword II od Shrapnel Games, pokračování série Emergency Room s názvem Code Red, Hunting Unlimited od ValuSoftu, které se pyšní hned 175 misemi, třetí díl série Search and Rescue od Global Star Software a ještě třeba logický rychlík Egyptian Challenge od Crystal Interactive.

Tak to už je pro dnešek ode mne opravdu všechno, těším se zase za měsíc u našeho pravidelného seriálu. Na shledanou!

Zdroje: www.level.cz, www.score.cz, www.game-star.cz, www.game4u.cz, www.excal.cz, www.jrc.cz, www.levneknihy.cz (+ vlastní návštěva pražské prodejny na Václavském náměstí), www.gamestore.cz, www.gamespot.com, www.avault.com, www.gonegold.com

Autor:
Nejčtenější

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Hajime Taniguchi aka Tokido
Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Další z rubriky

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.