Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce října

  12:00aktualizováno  12:10
Končí nám měsíc říjen a listopad je již za dveřmi. Přinášíme vám tedy další díl našeho pravidelného seriálu, který si oblíbili všichni, kdož mají zájem o kvalitní hry, ale nechtějí za jejich koupi dát více jak 600 Kč. V následujícím přehledu se tedy dozvíte, kde jsou k dostání zajímavé tituly, jež tuto cenovou hranici nepřekračují.

Battle of Britain Vítám vás u pravidelného přehledu her, které seženete z nejrůznějších legálních (!) zdrojů za méně než 600 korun českých. Tentokrát se nám toho hojně urodilo obzvláště na poli covermountovaných her u počítačových časopisů, ale ani jinde nepřišli ti, co si zakládají na poměru cena/výkon, zkrátka. Říjen 2001 se prostě z budgetového hlediska povedl na výbornou.

Tip měsíce: Might & Magic VII v češtině
Jednoznačným trhákem tohoto měsíce se stala přiložená hra u časopisu Level. Ačkoli Score na tom také nebylo nijak špatně a nad výběrem tipu měsíce jsem tak musel dlouho váhat, jedno z nejlepších RPGček poslední doby a navíc kompletně přeložené do češtiny u mě prostě tentokrát vyhrálo. Obě dvě CD, která MMVII zabírá, najdete spolu s papírovým časopisem a dalším CD s demoverzemi ještě i dnes na stáncích, a to za 170,- Kč.

Herní časopisy: silný měsíc
Levelem jsme se už zabývali o odstavec výše, je ovšem nutno podotknout, že ani ostatní herní magazíny nezklamaly. Score přineslo hru, jejíž recenze vycházely teprve na začátku tohoto roku na všemožných webech a v herních periodikách a rozhodně nebyly negativní: vynikající a především opravdu NOVÝ letecký simulátor z druhé světové války Battle of Britain najdete spolu se dvěma staršími hrami Abuse a Duck Hunting na stáncích za 180,- Kč.

Ground Control I Gamestar tento měsíc vyšel, tradičně jako poslední, tradičně za nejmenší cenu zvící 150,- Kč a tradičně s nejslabší, byť rozhodně ne nezajímavou přiloženou plnou hrou: tentokrát jde o postarší, leč vynikající kreslenou plošinovku Heart of Darkness, jejíž vývoj trval kvůli všemožným průtahům neuvěřitelných šest let.

GAME4U a Nejlepší hry: trojí radost
Bohemia Interactive nám na říjen připravila příjemný dáreček v podobě dva roky staré 3D akční hry Mortyr, za kterou vysolíte na stánku 199,- Kč. Po delší době se pak objevily hned dva tituly ze série páně M. Ludvíka Nejlepší hry: třinácté číslo s hrou Castrol Honda Superbike a reedice hry Pro Pinball: Big Race USA, obojí shodně za 150,- Kč.

Cenega: ceny klesají!
V nabídce největšího českého herní distributora jsem v říjnu nalezl několik opravdu příjemných slev. Posuďte sami z následujícího seznamu: 599,- Kč stojí manažer závodů formule 1 F1 Manager [am], vynikající 3D strategie Ground Control [am], poslední pokračování legendární série logických her Lemmings Revolution [cz] a datadisk k Ultimě Online The Second Age [am]. 499,- Kč si budeme muset připravit, budeme-li mít zájem o fotbalový manažer FA Premiere League Manager 2001 [cm], geniální 3D strategii ve vesmíru Homeworld [cm], simulaci závodů Syndicate motocyklů Superbike 2001 [cm] od EA Sports a známou strategickou hru od Westwoodu Command & Conquer: Tiberian Sun [cm]. 399,- Kč nás bude stát kompletně česká kreslená adventure se Zdeňkem Izerem ve všech rolích Horké Léto 2. Potěší i nabídka her za 299,- Kč: je tu kupříkladu 3D strategie Braveheart [cm], strategická pecka Civilization: Call To Power [cm], simulátor Fighter Pilot [cm] a akční hra Future Cop [cm].

Docela široký výběr je i mezi nově zlevněnými hrami na 199,- Kč: Chcete raději auta Screamer Rally [cm], strategii budovatelskou SimCity 2000 [cm], strategii taktickou Syndicate [cm], nebo byste raději akční Sin [cm], či snad dokonce legendární mix akce a RPG System Shock [cm]? Všechno je pro vás na skladě, navíc doplněno několika tituly za zcela lidovou cenu 99,- Kč: akční adventurou Dreams: To Reality [cm], 3D akční izometrickou střílečkou ve stylu Commanda ze ZX Spectra Expendable [cm], slavným leteckým simulátorem Falcon 3.0 [cm] a taktickou akcí Ubik [cm].

Dokonce i hry na Playstation se dočkaly několika málo slev pod naši deadline, takže vás mohu upozornit na tituly Grand Theft Auto 2 – asi netřeba dále komentovat - Micro Maniacs, čtvrtý díl známé série Micro Machines, tentokrát ovšem American McGee's Alice s běžci namísto aut, Superbike 2000, závody motocyklů od EA Sports a Tonyho Hawka – všechny tyto tituly zlevnily na 599,- Kč.

[am] – anglický manuál; [cm] – český manuál; [cz] – hra kompletně v češtině

GameStore: jednotné slevy
Na říjnové nabídce internetového obchodu GameStore nás na první pohled překvapí jedna věc: všechny hry, které se ocitly nově pod naší hranicí, nabyly stejnou hodnotu 499,- Kč. Ne že by nám to nějak vadilo, to snad probůh opravdu ne, ale zajímavé to rozhodně je. Teď už ale k nabídce samotných her.

PC část trochu opožděně zlevňuje na zmiňovanou částku akční American McGee´s Alice, zde máme GTA2, akční hororovou adventuru Nocturne, taktickou akci Spec Ops 2, slavnou plošinovku Jazz Jackrabbit 2: The Secret Files, budovatelskou strategii Airport Inc., nepříliš povedenou simulaci provozu letiště, vynikající závodní hru Speed Busters, v jejíž konkurenci si aktuální díl Need for Speed ani nešrtnul, a konečně skvělou strategickou hru pro milovníky vláčků ale nejen je - Railroad Tycoon 2.

Civilization Levné knihy: nová várka her
Levné knihy jsem tentokrát navštívil, konkrétně šlo o pražskou prodejnu na Václavském náměstí, a takovéto jsou výsledky mého průzkumu s bločkem a propiskou v ruce: mezi nejdražší hry se řadí ty, za které narvete LK do chřtánu hned 199,- Kč. Jde o mechovské akce Starsiege a Mechwarrior 2, něco mezi interaktivním filmem a logickou hrou 11th Hour, budovatelskou strategii SimCity 2000, akční Die Hard Trilogy a Mage Slayer, first person střílečku Hexen 2, slavné RPGčko Dungeon Master 2, poměrně novou adventuru od THQ Red Jack a plošinovku Abe´s Exoddus, kterou ovšem levněji seženete na jednom z posledních Level CD. Úplně nejdražší však byla bezkonkurenčně postarší akční pecka Re-Loaded, která stála rovných 289,- Kč.

Už těsně pod stovku se vešla poněkud kontroverzní „záchranářská“ hra Emergency Room, jejíž třetí díl jsme nedávno recenzovali, a kompilace dvou akčních her Shattered Steel (mechovka) a Descent (snad znáte… :-)), obojí stojí 99,- Kč. 69,- Kč dáte za strategii Vikings z roku 1995, 49,- Kč vás bude stát interaktivní filmeček The Dame Was Loaded. Nejlevnější hry, které stojí za zmínku, se pohybují v cenové relaci 39 – 40,- Kč a jde o tituly Tempest 2000, Quest for Glory IV: Shadows of Darkness, Civilization, UFO a Conquest of the New World. Myslel jsem, jak se krásně duševně obohatím, když jsem spatřil v regálech CD Skate Board Park Tycoon s popiskem Magic: The Gathering a vedle něj logo Microprose. Bohužel, krásné plány zabývající se koupí a simulací smrtelně vážné nemoci alespoň tak na tři měsíce mi zhatil nápis Spanish, který se nenápadně skrýval v rohu krabičky. Na takové věci si musíte prostě v LK dávat bedlivý pozor…

Zahraniční budget: podzim je tu
S tímto faktem jsme se vyrovnávali především v recenzích, kdy se budgetové tituly do vydání BonusWebu prosadily jen málokdy. Proto jsem pro vás vybral namátkou ještě pár dalších levných her, které by vás mohly zajímat. Posuďte sami.

Skate Board Park Tycoon máme u nás na paměti především ve spojitosti se sázkou Vreca a Eskadra, následkem čehož je dlouhá, 10 000 znaků čítající recenze, avšak ve skutečnosti jde o hru tuctovou a podprůměrnou, byť nápad se stavbou skate parku je bezesporu vynikající. Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Dobrý nápad tentokrát pohřbila malá variabilita, trvanlivost, nepřehlednost a uživatelská nepříjemnost.
Hodnocení: 44%

Loveckých her se objevuje čím dál tím víc, my pro vás ovšem vybrali jednu z nejlepších - Field & Stream Trophy Hunting 5. Z recenze na BonusWebu (Luděk Zadražil): Pro zkušené lovce nebo pro ty, kteří se rádi toulají po lese a mají trpělivost… opravdu dobrý lov!
Hodnocení: 70%

Field & Stream Trophy Hunting 5 Zajímavé tituly mezi říjnovým zahraničním námi nerecenzovaným budgetem se našly, ale moc jich nebylo: upozornil bych vás na pokračování série akčních her od ValuSoftu WWII: Iwo Jima, další akční hru Get The Bunny od známé béčkové společnosti Data Becker, RPGčko Runesword II od Shrapnel Games, pokračování série Emergency Room s názvem Code Red, Hunting Unlimited od ValuSoftu, které se pyšní hned 175 misemi, třetí díl série Search and Rescue od Global Star Software a ještě třeba logický rychlík Egyptian Challenge od Crystal Interactive.

Tak to už je pro dnešek ode mne opravdu všechno, těším se zase za měsíc u našeho pravidelného seriálu. Na shledanou!

Zdroje: www.level.cz, www.score.cz, www.game-star.cz, www.game4u.cz, www.excal.cz, www.jrc.cz, www.levneknihy.cz (+ vlastní návštěva pražské prodejny na Václavském náměstí), www.gamestore.cz, www.gamespot.com, www.avault.com, www.gonegold.com

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Vylepšete si zážitek z Kingdom Come těmi nejlepšími uživatelskými mody

Kingdom Come: Deliverance mody

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je venku teprve 14 dnů, ale už pro ni existuje řada modifikací, které vám...

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz