Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – Warrior Kings a UFO

  12:00aktualizováno  24. března 9:51
Revoluční RTS Warrior Kings *** První dojmy z RPG Might & Magic IX *** UFO: Aftermath - cizácké preview z Čech *** Anarchy Online – skvělé sci-fi MMORPG *** C&C: Generals - návrat krále *** Baldur´s Gate mod 1.05 pro Diablo II *** Maximo: Ghosts to Glory *** Sudden Strike II – znovu super strategie

Warrior KingsS novým týdnem je tu i nový "Týden ve hrách" a s ním opět spousta novinek, neboť nyní můžu již s klidem v duši prohlásit, že letošní zimní půst je nenávratně pryč. Ačkoliv se sychravé počasí s příchodem prvního jarního dne ne a ne smířit, nám hráčům to v žádném případě nevadí. Konečně máme co hrát a nemusíme se zaobírat pochybnými tituly. Navíc je známo, že pořádnou pařbu si člověk lépe vychutná, pokud není rušen povykem rozjívených dětí na ulici. Paprsky slunce jsou sice pomyslným životabudičem a nádherně hřejí do zad, ale když se rozhodnou polechtat váš monitor při hře, rozhodně to nepochválíte. Podtrženo a sečteno, předchozí týden byl jako stvořený pro nerušené hraní, a tak se podíváme, co se za uplynulých sedm dní na BonusWebu a herní scéně urodilo.

Trhák týdne – revoluční strategie Warrior Kings
Zaručenou bombou minulého týdne se bezpochyby stala realtimová strategie Warrior Kings z dílen nových vývojářů Black Cactus. Tato hra bravurním způsobem zachycuje středověké bitvy. Zkušenosti, nesmírná variabilita jednotek, 3D terén a formace jsou prvky, které dávají válčení nový rozměr. Samozřejmě nezůstává jen u samotného boje, o tom se ovšem dozvíte již v recenzi. Minulý týden však nebyl pouze ve znamení této skvělé hry. Na našich stránkách jste si mohli přečíst též obsáhlé preview na očekávané RPG Might & Magic IX a výtečně vypadající strategie UFO: Aftermath a Command & Conquer: Generals. Jak vidíte, předchozí týden se opravdu vydařil, a to rozhodně není vše. :-)

Incoming ForcesPondělí – mimozemšťané útočí
Hned první den v týdnu jsme vás informovali o napadení naší rodné planety Země zelenými mimozemšťany ve hře Incoming Forces, kterou recenzoval Pavel Mondschein. Podle jeho slov jde o zábavný akční simulátor, ve kterém konečně budete moci dát těm nafoukaným pozemšťanům na frak. Je jasné, že narozdíl od předchozího dílu se tentokrát dáte na stranu útočníků, které jste dříve úspěšně likvidovali. To ovšem nic nemění na faktu, že hra získala pěkných 70%. Ještě lépe si však vedl Maximo: Ghosts to Glory pro PlayStation 2, kterého Robin Hejduk ocenil na rovných 85%: "Hratelnost, zábavnost a atmosféra ze staré dobré školy. Grafika, hudba a celková prezentace moderní doby. Ďábelská kombinace, která tady skvěle funguje." Zkrátka a dobře, neohrožený hrdina Maximo se vrátil v opravdu grandiózní podobě. Na začátku minulého týdne jsme vás též podrobně informovali o očekávané realtimové strategii z prostředí 2. světové války – Sudden Strike II. Té předcházela úspěšná válečná RTS Sudden Strike a vše nasvědčuje tomu, že opět půjde o velmi kvalitní titul. V pondělí jsme vám též nabídli tradiční přehled předchozích sedmi dnů v podobě Týdne ve hrách. Navíc jste si mohli přečíst o dvou zajímavých nových titulech – akční adventuře Templar a hororové akci Darkblack.

Pondělní screenshoty:
Team Factor, Dino Island, Might & Magic IX, Micro Commandos, The Druid King

Pondělní downloady:
Polda 4 – trailer

Might & Magic IXÚterý – hráli jsme Might & Magic IX
Ubrečený úterní den jsme započali recenzí na Monet: Mystery of the Orangerie Museum, o níž se postaral náš mistr na adventury Petr Ticháček. Pokud jste si z názvu hry vybavili slavného francouzského malíře, rozhodně nejste tím "nejslabším článkem". :-) Tím ovšem veškerá legrace končí, neboť tento titul je extrémně specificky zaměřený. Navíc má "jednoduchý příběh, nepříliš zajímavé puzzly a nedotažené ovládání", a tak si hodnocení 40% rozhodně zaslouží. Nejen majitelé Gameboy Advance se dále mohli dočíst o kvalitách nové realtimové strategie Mech Platoon pro tuto platformu, ovšem autoři se též příliš nevytáhli, což podtrhuje i lehce nadprůměrné hodnocení 65%: "Čili, koho Mech Platoon potěší, kdo by si jej měl zahrát? Především hráč, který nikdy žádnou real-time strategii nehrál a pokud ano, tak jen velmi málo." Nejnavštěvovanějším článkem dne se však bezesporu stalo naše preview na RPG Might & Magic IX, i když můžeme s klidem prohlásit, že systém hry opět kráčí ve starých kolejích a nepřináší nic extra nového. To ovšem nic nemění na tom, že hra si jistě zachová své stálé příznivce. Čtveřici hlavních článků uzavírají pravidelné HW minutky (SiS 645DX deklasoval i850 a RDRAM, Prescott - další Pentium4 klepe na dveře). Navíc jsme vás ještě informovali o nové realtimové strategii, kterou dlouho tajili a nyní konečně odhalili Digital Reality. Krom toho EA Sports oficiálně oznámili nový fotbálek 2002 FIFA World Cup.

Úterní screenshoty:
Silent Storm, Fuel, Highland Warriors, The Y Project, 2002 FIFA World Cup (PC), UFO: Aftermath (artworky), DarkBlack

Command & Conquer: GeneralsStředa – Warrior Kings a C&C: Generals
Středeční den byl doslova nabitý k prasknutí tituly se zvučnými jmény. Absolutní bombou, která byla též zvolena trhákem minulého týdne, se stala hra Warrior Kings, jíž vám přiblížil Dimitrios Vlasakudis v extra podrobné recenzi. Verdikt zněl jasně: "Nesmírně propracovaná a nesmírně zábavná strategická hra, která hýří desítkami fantastických nápadů. I díky tomu je v mnohém revoluční a v něčem skoro dokonalá." Super hodnocení 93% a známka kvality "BW hit" jsou tedy nasnadě. Dalším neméně zajímavým titulem byla připravovaná realtimová strategie Command & Conquer: Generals z dílen autorů Red Alert 2. O této novince se hojně rozepsal Dan Přibáň a shrnul všechna známá fakta. Dle jeho slov to vypadá na velkolepý návrat krále. Pokud se však řadíte mezi milovníky adventur, jistě vás též zaujme rozhovor s tvůrci skvěle vypadající adventury Syberia. Pete Smith z konzolové sekce BonusWebu ve středu recenzoval Pro Evolution Soccer: "Nejhratelnější fotbalová špička současnosti. Zdeformovaná jména některých týmů (včetně našeho) a šílený komentář nemají šanci zkazit skvělý pocit ze hry." Jestliže tedy máte rádi sportovní hry a vezmete v úvahu hodnocení 75%, neměli byste si nechat tento fotbálek ujít. Některé z vás možná bude zajímat nová informace o Hitman 2: Silent Assassin, týkající se posunutí vydání.

Středeční screenshoty:
Trains & Trucks Tycoon, 2002 FIFA World Cup (PS2), Operation Flashpoint: Resistance

Středeční downloady:
2002 FIFA World Cup – demo, Unreal Tournament 2003 – trailer, Hotel Giant – demo

Diablo II: Baldur´s Gate mod 1.05Čtvrtek – oprašte své Diablo II
Ve čtvrtek nejvíce čtenářů uchvátil článek Diablo II: Baldur´s Gate mod 1.05, ve kterém jsme vás informovali o novém modu pro akční RPG Diablo II. Ten, jak již název napovídá, přináší do hry některé věci a příšery z hardcore RPG Baldur's Gate a nabízí tak prostřednictvím ještě mnoha dalších změn opět prodloužení zábavy. Náš nový a extrémně výkonný externista Vladislav Růžička recenzoval sci-fi tahovou strategii RIM: Battle Planets a udělil jí zasloužených 72%: "Pokud máte rádi tahové strategie (zejména šachy) a nevadí vám trocha unylosti, mohl by se vám RIM líbit. Netrpěliví a hyperaktivní lidé ať se raději drží dále." Michal Jonáš se vrhnul na zhodnocení Tenchu 2, druhého dílu taktické akce Tenchu pro PlayStation. Hra se mu však očividně příliš nezamlouvala: "Na jednu stranu více hratelných postav, zbraní a unikátní mise pro každý charakter, na stranu druhou nedotažené pohyby a špatná kamera", a získala tak ušmudlaných 65%. Ve čtvrtek jsme vám též přinesli HW minutky, tentokráte pojednávající o nejvýkonnějších procesorech současnosti a 19' palcových monitorech. Dále jsme informovali o nové hře Hero X se superhrdiny v hlavní rolích a přinesli jsme detaily o dalším pokračování ve slavné sérii Tomb Raider s prsatou Larou v hlavní roli, které ponese název Tomb Raider: The Angel of Darkness. Na závěr se nabízí otázka, zda se dočkáme dalšího RPG v sérii Baldur's Gate.

Čtvrteční screenshoty:
Another War, Ghost Recon: Desert Siege, Sudden Strike II

Čtvrteční downloady:
Hoverace – trailer, Baldur´s Gate mod 1.05 pro Diablo II

UFO: AftermathPátek – znovu nás napadnou ufoni
Pátečnímu dni bez jakýchkoliv pochyb vládlo preview na další pokračování v legendární sérii UFO s názvem UFO: Aftermath. Hru vyvíjí brněnská společnost Altar Interactive, která se již blýskla například úspěšnou sci-fi RTS Original War, a tak jsme se vydali na jižní Moravu, abychom vás mohli podrobně informovat. Recenzi jsme tentokrát soustředili na pole onlinových titulů a proklepli jsme poměrně nové MMORPG Anarchy Online. Ač se autoři zpočátku příliš nevytáhli, nezáviděníhodnou situaci zachránili bravurním způsobem. Ostatně zde je stručný a jasný verdikt: "Vynikající MMORPG, odehrávající se na sci-fi planetě Rubi-Ka. Pokud se rozhodnete do hry investovat, chytí vás, sežvýká a nepustí. A jestli někdy přeci jen shodou náhod uniknete, bude z vás jiný člověk, ale bude to stát za to." V posledním pracovním dni minulého týdne jsme vás dále informovali o připravované tahové strategii Silent Storm z prostředí 2. světové války. Nutno podotknout, že vypadá skvěle, ale bohužel vyjde až ve druhé čtvrtině příštího roku. Pro majitele konzolí, konkrétně opět GameBoy Advance, jsme přinesli recenzi na novou skvělou závodní hru GT Advance (80%) - "...jde o vysoce kvalitní autíčkárnu s širokým záběrem vozového parku, byť pouze japonské produkce, a s propracovanou grafikou." Z krátkých zpráv jste se mohli dočíst, že se chystá fantasy tahová strategie Warlords IV a první Xboxy se neoficiálním způsobem dostávají do českých obchodů.

Páteční screenshoty:
Anarchy Online, Blitzkrieg, Robin Hood, Chaser

Páteční downloady:
Chrome – trailer, Freedom Force – demo

Another WorldVíkend – ve znamení klasiky
Uplynulý víkend jsme, jak již nadpis napovídá, věnovali hlavně klasice a v sobotu jsme vám přinesli tituly, na které se jen tak nezapomíná. Se slzou v oku jsme zavzpomínali na legendárního detektiva Texe Murphyho, který se do našich srdcí vryl v adventurách Mean Streets, Martian Memorandum, Under a Killing Moon, Pandora Directive a Tex Murphy: Overseer, a neunikla nám ani originální akční adventura Another World, jíž jsme též vzdali hold. V neděli Martin Čapek recenzoval skvělé RPG Breath of Fire III pro PlayStation (80%): "Série Breath of Fire si stále zachovává punc vysoké kvality a v případě tohoto dílu Capcom stále dokazuje, že i na poli RPG umí. A moc!" David Otoupalík navíc opět jako vždy shrnul uplynulý týden na Plných Hrách a Tomáš Krajča vytvořil souhrn sekce Cheaty.BonusWeb.CZ. Pravidelnou součástí víkendové aktualizace jsou též návody, takže jsme vám tentokrát nabídli závěr třídílného návodu na 3D akční pecku Return to Castle Wolfenstein a první díl podrobného průvodce akční adventurou Evil Twin. Co se týče nových her, informovali jsme vás o MMORPG datadisku EverQuest: The Planes of Power, taktickém vesmírném simulátoru Star Trek Starfleet Command III, arkádové střílečce Operation Blockade a datadisku Medal of Honor: Team Assault ke slavné 3D akci Medal of Honor: Allied Assault. Navíc jste se mohli dočíst, co bude k vidění tento čtvrtek v pořadu Game Page a co najdete v dalším čísle Oficiálního českého PlayStation magazínu.

Víkendové screenshoty:
No Man's Land, Wildlife Park, EverQuest: The Planes of Power, Tower of Iron Will

Víkendové downloady:
Medal of Honor: Allied Assault – patch, Savage Skies – trailer, Beam Breakers – demo, BloodRayne - video

Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Nejlepší v sérii? Kritizovaná Call of Duty: Black Ops 4 v betě překvapila

Call of Duty: Black Ops 4

Na letošní díl Call of Duty se od jejího oznámení hrne celkem oprávněná kritika. Vydavatelství nadále dojí ty...Najdete na iDNES.cz