Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: předvánoční potopa

  12:00aktualizováno  11:29
Záplava kvalitních her na trhu * Ghost Recon vráží mezi taktické akce * Jak se nám líbili Commandos 2? * FIFA 2002 se snaží napodobit skutečný fotbal * Project IGI se vrací * Redakce je paralyzována Burnoutem * Nevyhráli jste náhodou originální hru NHL 2002? * Množství demoverzí * Max Payne 2 bude, ale kdy?

Casanova: The Duel of the Black Rose Neděle si právě vyměnila vášnivé objetí s pondělím a nadešel tedy čas ohlédnout se za uplynulým týdnem a říci si, co všechno nám přinesl. Bylo toho vskutku požehnaně - ostatně blíží se Vánoce, a tak nejen hříšníci nedojdou odpočinku, ale také herní vývojáři (a tím pádem i redaktoři) nemají nárok na pauzu. Vánoční shon se blíží a na horečnatém tempu, jímž se na nás hry valí, to je dobře vidět.

Trhák týdne - topíme se ve hrách
Podíváte-li se o kus níže, okamžitě pochopíte, co a proč je tentokrát Trhákem týdne. Ano, je to ona záplava her, která se na nás minulý týden vyvalila. A nejednalo se přitom o žádná béčka, nýbrž o velice kvalitní a dlouho očekávané tituly. Namátkou můžeme jmenovat třeba závodní onlinovou hru Motor City Online, akční thriller Aliens versus Predator 2, kvalitní stand-alone datadisk Rogue Spear: Black Thorn nebo úžasnou budovatelskou strategii Civilization III. Nuda nebyla ani u nás, ale o tom se dočtete o kousek níže.

Ptáte se, čím že je tento herní nášup zapříčiněn? Pochopitelně blížícími se Vánoci. Do těch nám zbývá už jen několik málo týdnů, mnozí z nás si začínají odstříhávat pomyslný metr a snaživci již nyní shánějí dárky pro své blízké. Můžeme tedy očekávat, že i v následujících týdnech bude situace stejná a že se nápor zajímavých novinek jen tak nezastaví.

Nové hry doma i ve světě
Jak jste se mohli dočíst o kousek výše, množství her, jež se minulý týden objevilo, bylo vskutku úctyhodné. Kromě již zmíněných titulů Motor City Online, Aliens versus Predator 2, Rogue Spear: Black Thorn a Civilization III jsme tu měli ještě realtimovou strategii Myth III: The Wolf Age, online RPG Fighting Legends, závodní hru 4x4 EVO 2, budovatelskou strategii Moon Tycoon, datadisk MechWarrior4: Black Knight a PC verzi „real-life“ thrilleru Majestic. Podařilo se nám též zjistit, že v Německu je již v prodeji realtimová strategie S.W.I.N.E..

Commandos 2 I u nás bylo poměrně rušno, i když pochopitelně jen v našich malých rozměrech. Na PC tedy přišly celkem tři nové tituly, které všechny stojí za pozornost - jak adventura Atlantis III: The New World, která vychází kompletně v češtině, tak fotbalová FIFA 2002 a budgetově zaměřená vláčkově-logická hra Loco Commotion. Doufejme, že se nic nezmění a že alespoň stejný nášup nás čeká i tento týden.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Pochopitelně, že ani na internetovém obchodě GameStore.cz nemohly chybět žhavé novinky. Připravena pro vás tedy je kvalitní adventura Atlantis III: The New World (recenze na BW - 80%), jejíž krátká herní doba je vcelku zdařile vyvažována ostatními přednostmi. Pokud o ni máte zájem, může být vaše za 1 459,- Kč (detaily). A pokud nemáte tento žánr příliš v lásce, snad vás potěší alespoň poslední fotbal od Electronic Arts - FIFA 2002 (recenze na BW - 65%). Za ten zaplatíte 1 499,- Kč (detaily).

Pondělí - záletník a Ghost Recon
Již vcelku tradičně jsme načali nový týden recenzí adventurního titulu. Tentokrát se ke slovu dostala hra Casanova: The Duel of the Black Rose. Slavný záletník se v tomto titulu nevěnuje ani tak milostným hrátkám, jako spíše odhalování intrik, soubojům na kordy a dalším dobrodružstvím, jimiž byl jeho skutečný život protkán. Dnes jsme vám také nabídli k přečtení dvě preview na velice zajímavé tituly - na závodní World Rally Championship a na taktickou akční hru Tom Clancy's Ghost Recon. V obou případech tvůrci dokazují, že ne každý vývojář se hodlá snížit ke kopírování, a přinášejí tak do obou žánrů něco nového. Na závěr jsme vám přinesli informace o akční hře Chrome, která alespoň na první pohled vypadá velice slušně.

Dnešní nášup obrázků byl opravdu nadprůměrný. Kromě nových screenshotů z akční hry Command & Conquer: Renegade jsme vám nabídli i neokoukané obrázky z realtimové FIFA 2002 strategie Lords of the Realm 3, právě oznámené 3D akce Chrome, akční adventury Galleon a orientální strategie Battle Realms. Podívat jste se mohli též na třetí technologické video z připravovaného RPG The Elder Scrolls: Morrowind a stáhnout jste si mohli wallpapery ke hře Strifeshadow či editor misí do hry Command & Conquer: Yuri's Revenge. Informovali jsme vás též o nových hrách v českých obchodech, o soutěži o světelnou pistoli GunCon 2 a o hře Dino Crisis: Gun Survivor.

Úterý - Commandos 2 a pirát silnic
Dlouhé dny čekání skončily a my jsme vám konečně přinesli tolik očekávanou recenzi na takticky pojatou realtimovou strategii Commandos 2. Jak se dalo čekat, nezklamala nás. Je sice o chloupek jednodušší než první díl, ale jinak přináší tolik vylepšení a novátorských prvků, kolik jsme si jen mohli přát. Druhá dnešní recenze byla z poněkud jiného soudku - zaměřila se totiž na závodní hru 18 Wheeler American Pro Trucker. Jak již název napovídá, v této hře se stanete řidičem dálkového kamionu a pokusíte se se svým těžkotonážním monstrem dopravit zboží na místo určení dříve než vaši soupeři. Ačkoliv je hra poměrně kvalitní, krátká herní doba výsledné hodnocení výrazně snižuje. Další dva články byly určeny specialistům - znalce hardwaru jistě potěší, že základní desky s DDR verzí čipsetu i845 přijdou na trh již ke konci listopadu, milovníkům simulátorů zase dozajista udělal radost článek o hře Destroyer Command, která tvoří se hrou Sub Command neporazitelnou dvojici.

Pokud se vám zdálo, že jsme vám již dlouho nenabídli ke stažení nějakou hratelnou demoverzi, tak jsme to dnes napravili - mohli jste si totiž od nás stáhnout demo na podařenou budovatelskou strategii Moon Tycoon. Kromě něj jsme vám nabídli ještě sadu wallpaperů k RPS Warlords: Battlecry 2 a intro z vesmírné realtimové strategie Star Trek: Armada II. Samozřejmostí byly nové obrázky, jež dnes pocházely z RPG Arx Fatalis, akční hry Kreed a právě vydané taktické budgetové akce Deadly Dozen. Mohli jste se též podívat na release list společnosti Fishtank Interactive podrobnosti ohledně fantasy akce Enclave a střílečky House of the Dead 3 Empire Earth pro Xbox. A pokud vás zajímalo, proč si bude společnost VIA dělat sama desky, přinesli jsme vám odpověď.

Středa - nová FIFA, nový Ozzy
Všichni fotbaloví fanoušci se již dlouho těšili na hru FIFA 2002 od společnosti Electronic Arts. Ta totiž inzerovala, že nejnovější díl bude obsahovat velké množství novinek a vylepšení a posune tak celou sérii mnohem blíže skutečnému fotbalu. Co myslíte, podařilo se jí to? Ne tak docela. Nebuďme ale rozzlobení, pracovníci EA teď mají dost svých starostí. Zvláště těch několik stovek, které čeká propuštění. Proč tomu tak je, na to jsme se posvítili ve speciálním článku. A jestli jste si říkali, že s koncem měsíce bychom vám měli nabídnout další díl našeho pravidelného přehledu levných her, tak jste se nemýlili, ani tentokrát jsme na vás nezapomněli. Na závěr dne jsme vám nabídli k přečtení také článek o hře Ozzy's Black Skies, v níž se přímo angažuje i slavný hudebník Ozzy Osbourne.

Jeden čas se již zdálo, že se tohoto titulu nikdy nedočkáme, ale naštěstí se vše obrátilo k lepšímu a dělí nás od něj již jen několik týdnů. O jaké hře to mluvíme? O RPG Wizardry 8, k němuž jsme vám dnes přinesli hratelnou demoverzi. Mohli jste se také podívat na dvojici zbrusu nových videí - z online RPG EverQuest: Shadows of Luclin a z third-person akce Soul Reaver 2. Informovali jsme vás též o tom, že Master Rally se objeví nejen na platformě PS2, podívali jsme se zblízka na hru Hunter: The Reckoning a probrali jsme si výhody a nevýhody bezdrátové LAN.

Čtrvtek - vláčky a setkání bojovníků
Pokud vám učaroval nesmrtelný Railroad Tycoon, tak byste neměli přehlédnout hru Rails Across America. Po grafické stránce vás sice naprosto nijak neuchvátí, ale herní systém je dostatečně komplexní na to, aby vše bohatě vynahradil. Podobně je na tom i strategie Empire Earth, jíž jsme se dnes podívali také pořádně na zoubek. Je zde ale jeden rozdíl - u tohoto titulu si na grafiku moc stěžovat nebudete. Vizuální zpracování by mělo být na vysoké Moon Tycoon úrovni i u hry New York Race, která vás zavede do prostředí ne nepodobného slavnému filmu Pátý element. Dnes jsme vám též přinesli porovnání procesorů Athlon XP a Pentium 4 a reportáž z herní akce Prague Tekken Open.

Dnešek byl dnem patchů. Mohli jste si tedy vylepšit (či spíše opravit) taktickou akci Rogue Spear: Black Thorn, epické RPG Arcanum a týmově laděnou akční adventuru Project Eden. Měli jsme tu ale také dvě demoverze - na realtimovou strategii Primitive Wars a na Myth III: The Wolf Age. Také jsme vám nabídli šanci se podívat na pár novinek, a to díky traileru na strategii WarCommander a screenshotům z taktické akce Ghost Recon, leteckého simulátoru Project 1 a netradiční realtimovky S.W.I.N.E.. Přinesli jsme vám též první informace o špionážní akční hře IGI 2: Mercenary Force a expansion setu Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge. Na závěr jsme pro vás měli střípky ze světa PlayStationu a detaily o jedné kvalitní reprosoustavě od Logitechu.

Pátek - auta a volanty
Ve všech možných tycoonech jsme mohli budovat již prakticky všechno. Měli jsme zde ale budování vesmírné kolonie? Samozřejmě - v právě vydané hře Moon Tycoon. Sice se v ní najdou slabší místa, ale milovníky tohoto žánru dozajista osloví. Příznivci rychlých kol by si zase neměli nechat ujít závodní hru Burnout. Fakt, že na pár dní doslova paralyzovala téměř celou redakci, mluví za vše. Pro pécéčkáře je špatnou zprávou, že je hra určena jen pro PS2, takže jsme jim přinesli alespoň malou záplatu v podobě recenze volantu pro PC - Logitech MOMO Force. Taktéž jsme vás informovali o akční hře IGI 2: Mercenary Force - pokračování oblíbeného titulu Project IGI. Tento druhý díl by měl kromě standardních vylepšení také konečně nabídnout pořádnou AI a hlavně multiplayerovou podporu.

Survivor: The Interactive Game V přípravě na víkend jsme vám již dnes nabídli pěknou várku downloadových souborů. Kromě wallpaperů ze strategie Etherlords a čtvrtého technologického videa z RPG The Elder Scrolls: Morrowind jsme tu měli hned tři hratelné demoverze. Zdarma jste si tedy mohli ozkoušet budgetovou týmovou akční hru Deadly Dozen, kreslenou adventuru Woody Woodpecker a závodní titul New York Race. Prohlédnout jste si též mohli nové obrázky z taktického RPG Paradise Cracked nebo si přečíst nové informace o hrách David Beckham Soccer, Legends of Wrestling či o připravovaných titulech společnosti MadCatz. Zajímavé novinky jsme vám přinesli i ohledně pedálů od ACT Labs, o tom, že Europa Universalis II je Gold, a o tom, jaké novinky pro PS2 se objevily v obchodech.

Víkend - návody a soutěže
Celý minulý týden probíhala soutěž o pět her NHL 2002, takže jsme vám o víkendu přinesli vyhlášení jejích výtězů. Pokud vás zajímá, zda jste také nevyhráli, můžete se podívat. Protože se na všechny ale pochopitelně nedostalo, mohli jste si alespoň zlepšit náladu přečtením nového příběhu z Ultimy Online nebo třeba traidiční sobotní úvahou. Přinesli jsme vám též dvojici návodů - ten první byl k adventuře Atlantis III: The New World a druhý pak k RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor (vzhledem k jeho rozsáhlosti se jednalo jen o první díl). Televizním divákům jsme nabídli jako bonbónek informace o hře Survivor: The Interactive Game, která má být přesnou kopií oblíbené televizní soutěže Survivor.

Jestli jste očekávali o víkendu množství downloadů, měli jste recht. Nabídli jsme vám tedy ke stažení hratelnou demoverzi na závodní hru Ballistics, oficiální mapy ke strategii C&C: Red Alert 2, demo k Demolition Derby, patch v1.29 CZ beta k válečné hře Operation Flashpoint, mapu pro Red Faction a patch pro Commandos 2. Měli jsme tu i nové obrázky - tentokrát se nám trošku zvětšily galerie add-onu ke strategii Settlers IV, online RPG World of Warcraft, vláčkovým Trainz a 3D akci C&C: Renegade. Informovali jsme vás též o plánech na vývoj hry Max Payne 2, o pokračování série King's Field, o jedné chytré vypalovačce a o knižním průvodci hrou Diablo II: Lord of Destruction.

A opět jsme u konce s dechem. To nemyslím jako metaforu, že jsme prošli celým přehledem, ale jako popis skutečnosti. Zatímco totiž právě dokončuji tento přehled, zbytek redakce pracuje na pondělním vydání a na větších článcích, které budou v průběhu týdne vycházet. Nebudu přesně prozrazovat, o co přesně půjde, ale máme pro vás pár velice milých překvapení z domácí i zahraniční scény, obsáhlá preview, recenze špičkových titulů všech žánrů a podobně. Prostě klasika. Jestli jste se tedy prokousali až sem, tak vám děkuji a za týden opět na shledanou.

Autor:
Nejčtenější

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Hajime Taniguchi aka Tokido
Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Další z rubriky

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Tracer z Overwatche
Blíží se sportovní revoluce? Vše, co víme o chystané lize v Overwatch

Již letos v prosinci začne zřejmě největší událost v historii progamingu. Blizzard spustí úvodní sezonu ligy ve hře Overwatch, která by časem mohla konkurovat...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.