Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce dubna

  12:00aktualizováno  2. května 3:19
Chcete nadále nakupovat levně? 3D akce Wheel of Time za 180,- Kč, závodní Plane Crazy za 179,- Kč, vesmírný simulátor Parkan za 150,- Kč, Deus Ex, Independence War 2 a Tennis Master Series za 599,- Kč, fantasy RTS Warlords: Battlecry již za 499,- Kč! O všech nových výhodných titulech se dočtete v našem pravidelném článku.

Vítám vás, vážení a milí čtenáři, u pravidelného přehledu nejvýhodnějších nákupů, co se poměru cena / výkon týče. Opět si probereme možnosti, kterak získat dobrou hru za cenu nepřesahující 599,- Kč, které se nám naskytly v posledních třiceti dnech, v měsící dubnu. Zabodovaly herní časopisy, zato herní distributoři malinko spali (na druhou stranu Heroes of Might & Magic IV za 999,- Kč by se staly tipem měsíce, kdybychom se nerozhodli striktně se držet vytyčených pravidel). Pojďme se přesunout z roviny obecné do konkrétní a probrat si dubnové slevy jednu po druhé...


Tip měsíce - Wheel of Time na SCORE CD
Covermountingovou bitvu českých herních časopisů, která stále neustává, tentokrát vyhrálo Score. Poprvé v historii tohoto časopisu byla přiložena hned 3 CD, na dvou z nich se pak rozkládala vynikající 3D akční hra s prvky RPG Wheel of Time. Kdo by snad tipoval, že půjde o titul inspirovaný knihami stejnojmenné ságy Roberta Jordana, měl by pravdu. Ve hře se vtělíte do ochránkyně kronik Elayny Sedai a vaším úkolem je zachránit svět před temnými plány hlavního zloducha zvaného Dark One. K tomu vám pomůže velká paleta nejrůznějších zbraní, ale především mocných kouzel. Hra běží v Unreal enginu a nabízí tak nevšední vizuální hostinu. Za 180,- Kč je vaše.

Herní časopisy - Plane Crazy a Claw
To, že časopisy Level i Gamestar přinesly méně atraktivní hry než Score, ještě neznamená, že nejde o zajímavé tituly. Ba právě naopak. Především Plane Crazy na Level CD je opravdu zábavnou a krajně netradiční závodní hrou. Posadíte se v ní totiž do kokpitu letadla, ale nehledejte za tím žádný sofistikovaný simulátor: Plane Crazy jsou divokou arcade závodní hrou se skvělou 3D grafikou. Za 179,- Kč je můžete mít i vy.
Claw na Gamestaru je evidentně slabším titulem. Ostatně jako známku vyčerpání po minulé Earth 2150 to lze celkem chápat. Jde o cca 5 let starou 2D plošinovku s roztomilým myším pirátem v hlavní roli. Claw má pěknou, kreslenou grafiku a docela slušnou hratelnost, nicméně hrám tohoto typu již dávno odzvonilo. Gamestar s CD stojí 150,- Kč.

GAME4U a Nejlepší hry
V již zabydlené a mnohými hráči netrpělivě očekávané edici GAME4U jsme se tentokrát dočkali Herkula, taktéž plošinovky, avšak s o třídu lepším zpracováním. Hercules od Disneyho nabízí celkem deset rozsáhlých úrovní a velkou řadu animovaných sekvencí. Na stánku jej můžete sehnat za 199,- Kč.
Do prodeje se též dostala reedice Nejlepších her 9, kde se nachází Parkan, podivná kombinace vesmírného simulátoru, strategie, akční hry a adventury. Stanete se v ní vesmírným dobrodruhem a v zásadě budete mít obrovskou volnost ve svém jednání - můžete se stát obchodníkem, pirátem nebo třeba strážcem vesmírného pořádku. Parkan stojí 150,- Kč.

GameStore - Deux Ex a NHL 2001
Pád cen postihl i internetový obchod GameStore. A že padaly ceny u opravdu zajímavých her, o tom vás snad přesvědčí tento výčet: Deus Ex (akce s prvky RPG od Warrena Spectora) za 599,- Kč, Fate of the Dragon (povedený asijský klon Age of Empires) za stejnou cenu, Gangsters 2: Vendetta (pokračování známé gangsterské strategie) za 599,- Kč a nejiná je cena Hitman: Codename 47 (taktická akce s nájemným vrahem v hlavní roli). Až na 499,- Kč pak spadla cena české verze druhého nejlepšího hokeje planety (pochopitelně po NHL 2002) - NHL 2001.

TOP Distributor - Tennis Master Series
U TOP Distributora jsme se dočkali především jednoho z těch lepších tenisových simulátorů Tennis Master Series v lokalizované verzi za velice příznivou cenu 599,- Kč. Co se slev týče, hra Chcete bít milionáře? (zábavná parodie na známou televizní soutěž) zlevnila na 257,- Kč a Hugo - Zimní hrátky na 199,- Kč. Ještě zajímavější pak jsou tituly v přípravě - do šesti set se vejdeme i při nákupu takových hitů, jakými jsou Hooligans nebo Warrior Kings bezesporu jsou.

Playman - Panzer General a Warlords Battlecry
V ceníku Playmana jsme také nalezli několikero příznivých hodnot. Co byste řekli 499,- Kč za hopsačku Flinstones? Nebo si za stejnou cenu raději koupíte propracovanou 3D tahovou strategii Panzer General: Scorched Earth? Stejně stojí i Rainbow Six: Rogue Spear (taktická akce), kreslená klasika Scooby Doo a fantasy realtimová strategie Warlords: Battlecry, odnož slavné tahové ságy. Dočkali jsme se i tří slev pro Playstation: Rainbow Six zlevnila na 599,- Kč a stejně tak dopadly i hry Rayman 2 a Worms World Party (asi netřeba představovat).

Dynamic Systems - I-War 2 a Grand Prix 3
U Dynamic Systems jsme se dočkali docela slušného počtu zlevněných titulů. Rozhodně nejatraktivnějším je Independence War 2: Edge of Chaos, vynikající vesmírný simulátor za 599,- Kč. Za stejnou cenu si můžeme koupit fantasy RTS Majesty: The Fantasy Kingdom Sim, strategii Pearl Harbour a sportovní simulátor SnowCross. Ještě o stovku levnější pak jsou závodní Europe Racer, Grand Prix 3, strategie Jagged Alliance: Unfinished Bussiness (nenechte se zmást touto slevou, hru můžete výhodněji koupit spolu s vánočním Score) a Wacky Races.

Cenega - Deus Ex a Rune
V ceníku Cenegy jsme tentokrát našli poměrně málo slev, byť zajímavých. Na 599,- Kč zlevnila prapodivná akce Sanity: Aiken´s Artifact, Romerova neslavná Daikatana a Deus Ex (geniální akce mixovaná s RPG made by Warren Spector), na 499,- Kč pak vynikající adventura Dragonriders: Chronicles of Pern podle knižní předlohy Anne McCaffrey, Zeus: Master of Olympus od Impressions a fantasy akce Rune s vikingem v hlavní roli.

Zahraniční budget
Tentokrát se urodilo her o trochu více, byť nejlepší zábavu nepřinesly originální hry za poloviční a ještě menší ceny, ale spíše datadisky ke Ghost Reconu, Settlers IV a The Sims.

Ambulance Driver
Toužíte po tom, stát se řidičem sanitky? Myslím, že hra Ambulance Driver by vám to mohla docela brutálním způsobem vytlouci z hlavy...
Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): "Pokud máte tu schopnost čtení mezi řádky, zřejmě vám neušlo, že se mi Ambulance Driver zrovna nelíbí. Po herní stránce ujde, ale hra mě nedokázala prakticky ničím zaujmout – ostatně pořád si myslím, že některé tituly budou nudné v jakémkoli zpracování. Pokud se někdo naučil díky Ambulance Driver programovat, proč ne, ale výsledek vám doporučit rozhodně nemohu."
Hodnocení: 30%

The Holy Sword: The Ring
Her žánru RPG není nikdy dost a inspirace japonskými konzolovými tituly není rozhodně na škodu. The Holy Sword: The Ring se však bohužel hodně, HODNĚ nepovedl.
Z recenze na BonusWebu (Michael Stern): "Je převeliká škoda, že někteří lidé dokáží dlouhé týdny pracovat na něčem, co je ve finále strháno a na věky věků zavrženo, a navíc vše vydat v nejúrodnějším období roku na hry. Přitom v případě The Holy Sword byl původní koncept (fantasy Battle Isle říznutá vývojem postavy a adventurou) lákavý, ne-li až originální (i když...). Takhle ho lze doporučit, snad jen aby byl přidáván k nákupu nad 100,- Kč jako tácek pod pivo. Nebo lépe pod absint, The Holy Sword nestojí ani za vzniklý pivní mozol."
Hodnocení: 30%

Ghost Recon: Desert Siege
Datadisk k jedné z nejlepších a nejrealističtějších akčních her minulého roku přinesl rozporuplné pocity.
Z recenze na BonusWebu (Jiří Sládek): "Celkově nelze tento datadisk považovat za nic převratného. Jeho největším přínosem jsou novinky v multiplayeru, a to je dost málo. Pokud vás ale bavil původní Ghost Recon, mohl by se vám líbit i tento addon, a pokud vás GR příliš nezaujal, tak si Desert Siege ani neinstalujte."
Hodnocení: 60%

The Sims: On Holiday
Zato datadisk k The Sims (kolikátý už?) přinesl zase jen a jen radost (svým autorům pak brzy přinese i komerční úspěch).
Z recenze na BonusWebu (Lucie Jiříková): "Datadisk On Holiday je určitě tou pravou volbou pro zaryté fanoušky The Sims a nejen pro ně. Obsahuje mnoho prvků, na které jsme už dlouho čekali. Za jeden z největších plusů bych označila právě hudbu, která je vskutku originální a podtrhuje zaměření tohoto datadisku. Jenom jsem zvědavá, s čím Maxis přijdou příště. Zdá se mi, že všechna témata už vyčerpali. Třeba zrovna váš Simík bude mít možnost, projít se jako první „člověk“ po Marsu..."
Hodnocení: 87%

Moraff's Maximum Mahjongg Volume 2
Toto je pro změnu největší zklamání měsíce. Hra, která by neuspěla ani jako freeware, je celá nevkusná, nehratelná a odporná.
Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): "Trapné herní módy, které herními módy vlastně ani nejsou, odporná grafika, asi tak stejně kvalitní ozvučení a koncentrovaná herní nuda, to vše je Moraff´s Mahjongg."
Hodnocení: 15%

Settlers 4: Trójané a Elixír moci
Na úplný konec jsem si pak nechal povedený datadisk k Settlers 4 (Trójané a Elixír moci), který u nás vychází kompletně v češtině.
Z recenze na BonusWebu (David Slížek): "Co říct na závěr? Trójský datadisk se opravdu povedl a po zklamání z Mission CD je to skvělá náplast. Je vidět, že na otázku, kterou jsem kladl v úvodu recenze (tedy: "Co dělá datadisk datadiskem?"), mistři z BlueBytu znají přesvědčivou odpověď. Trójané a Elixír Moci mají všechno, co má správný datadisk mít. Nový národ, nová kouzla, občerstvující změny ve strategii a především zajímavé a zábavné pokračování příběhu o boji s Morbusem."
Hodnocení: 80%


Tím jsme završili dnešní přehled a mně už nezbývá, než se s vámi rozloučit a těšit se zase za měsíc. Tak nashledanou!

Autor:
Nejčtenější

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Naughty Dog
Herní vývojář nařkl svého zaměstnavatele ze sexuálního obtěžování

Ani videoherní průmysl není osvobozen od kauz sexuálního obtěžování. Vývojář David Ballard zveřejnil nařčení, že byl v prestižním studiu Naughty Dog vystaven...  celý článek

Hajime Taniguchi aka Tokido
Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Wolfenstein II: New Colossus
Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v říjnu

Říjen bude dobrý měsíc. Alespoň z pohledu fandů videoher, kterým už tradičně začínají Vánoce předčasně. Pro svého favorita nezapomeňte hlasovat pod článkem v...  celý článek

Logitech G Powerplay
Herní myši Logitech G703 a G903 nabíjí přímo podložka. Jaké jsou?

Myš představuje pro hráče zcela zásadní doplněk, jehož pečlivý výběr ovlivňuje ve značné míře nejen herní prožitek, ale na profesionální či poloprofesionální...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.