Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: hry, text a video

  12:00aktualizováno  12:10
Více jak tucet trailerů ze špičkových her * Atlantis III odhaluje svoje tajemství * Jak to vypadá se šedým dovozem her? * Evil Twin jednou z nejlepších akčních adventur * Zúčastněte se soutěže o pět her NHL 2002 * Nové hry v českých obchodech * Planeta opic jako počítačová hra * Recenze, preview, novinky

Atlantis III: The New World Uplynulý týden se nesl nejen ve znamení herních videí, jak je uvedeno v Trháku týdne, ale také ve znamení oddalování nevyhnutelného. Ne, nebojte se, nestalo se nic tragického, jen se naše redakce musela přestěhovat do jiné (cca o 20 cm větší) kanceláře, což jsme odkládali tak dlouho, jak jen to šlo. V pátek jsme ale už nemohli dělat nic jiného, než si sbalit svých pět švestek a přestěhovat se na druhý konec chodby, aby byly všechny zdejší redakce pěkně pohromadě. Naše potíže se stěhováním stolů, skříní, archívu her a plakátů vás ale určitě moc nezajímají, tak raději přejděme k tomu, co se minulý týden událo na české i světové herní scéně zajímavého.

Trhák týdne - videa, videa, videa
Minulý týden jsme vám nabídli ke shlédnutí tolik videí, jako už dlouho ne. Nevěříte? Dohromady jich bylo patnáct a jedno bylo hezčí než druhé. Vzhledem k jejich enormnímu počtu zde nebudeme vyjmenovávat všechny (najdete je přímo v přehledu) a řekneme si jenom o těch nejlepších. Prim pochopitelne hraje trojdílné video z taktické akční hry Ghost Recon od společnosti Red Storm Entertainment (první díl, druhý, třetí), kterému zdatně sekundují trailery k akčním hrám Chaser, Medal of Honor: Allied Assault a Aliens versus Predator 2. To všechno jsme vám okořenili ještě technologickými záběry ze tří RPG - The Elder Scrolls: Morrowind, Cult a Asheron's Call. Aby se milovníci Slepiček necítili ošizeni, nabídli jsme vám i trailer k freewarové hře Moorhuhn 3... A byla zde i další videa, ta ale najdete už jen v příslušných sekcích...

Nové hry doma i ve světě
Tentokrát si naši hráči nemohli na nic stěžovat. Na trhu se objevily čtyři žhavé novinky, které musely udělat radost snad každému. Příznivci akčních RPG si užívají u Throne of Darkness, akční adventuristé u Spider-Mana a simulátoroví našenci mohou řádit u hry Sub Command. Zkrátka nepřišli ani ti, kdož dávají ze všeho nejvíc přednost sportovním manažerům - těm byl nbídnut titul Championship Manager 01/02.

Planet of the Apes A jaká byla situace ve světě? Dlužno podotknout, že horší než u nás. Světlo světa sice spatřila pětice titulů, ale jen dva jsou plnohodnotné - Magic & Mayhem: Art of Magic a datadisk Asheron's Call: Dark Majesty. Zbývající tři byly různé kompilace starších titulů - Command & Conquer: Theater of War, Fight Knight a Fleet Commanders. Jak vidno, buďme rádi, že jsme u nás :o).

Nové hry a akce na GameStore.cz
Nabídka internetového obchodu GameStore.cz již tradičně kopírovala dění na domácím trhu, ale objevila se zde jedna poměrně zásadní výjimka, o níž si povíme až v závěru sekce. Co zde tedy bylo za novinky? Pokud jste četli pečlivě předchozí odstavce, tušíte, o jaké hry že se to jedná. Ano, bylo to akční RPG Throne of Darkness (recenze na BW - 89%), které může být vaše za 1 499,- Kč (detaily), akční adventura Spider-Man (detaily) za stejnou cenu, ponorkový simulátor Sub Command (recenze na BW - 85%) taktéž za 1 499,- Kč (detaily) a fotbalový manažer Championship Manager 01/02 za 1 399,- Kč (detaily). Kromě toho je ale v nabídce ve formě předobjednávky taktéž vynikající akční adventura Evil Twin: Cyprien's Chronicles (recenze na BW - 86%), jejíž cena je stanovena na více než slušných 999,- Kč a která bude v distribuci již od 1.11.2001 (detaily).

Pondělí - Atlantis a Comanche
Stalo se již téměř tradicí, že pondělí začínáme recenzí nějakého adventurního titulu. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy jsme se podívali na zoubek hře Atlantis III: The New World. Ačkoliv se jedná pravděpodobně o nejkratší a nejjednodušší díl celé trilogie, je také neprecizněji zpracován a nudit se u něj rozhodně nebudete. Zajímavě se také zatím jeví vrtulníkový simulátor Comanche 4. Není sice kdovíjak realistický (rambovské mise budou na denním pořádku), ale pokud vám tento odklon směrem k akčnosti nevadí, přijdete si na své. Závěrem jsme zde měli dva informační články o nově ohlášených titulech - první byl věnován třetímu dílu oblíbené série Lords of the Realm, druhý pak konzolovému RPG Rune.

Parkan: Iron Strategy Protože jsme věnovali Trhák týdne trailerům, řekněme si nejprve, jaké jsme zde měli dnes. Bylo to video z oblíbené freewarové hry Moorhuhn 3, záběry z realtimové strategie Battle Realms a druhé technologické video z připravovaného RPG The Elder Scrolls: Morrowind. Kromě toho jste si od nás mohli stáhnout demoverzi fotbalového simulátoru FIFA 2002 nebo si prohlédnout některý z nových obrázků z akční hry Call Sign: Charlie, strategie Disciples 2: Dark Prophecy, logické hry Berušky 2 či jednoho z nejočekávanějších titulů současnosti - Hidden & Dangerous 2. Dále jsme vás informovali o RPG Legend of Alon D'ar a přinesli jsme vám nejnovější informace o bojovce Dead of Alive 3.

Úterý - planeta plná opic a Etherlords
Do kin přichází film Planeta opic a na počítače si razí cestu akční adventura Planet of the Apes. V obou případech se nejedná o žádný počin, který by bořil hranice žánru, ale pokud chcete, zábavu si najdete v obojím. Nepočítejte ale s tím, že by mezi filmem a hrou existovala nějaká spojitost. To už je pravděpodobnější, že nějaký snímek bude natočený podle fantasy strategie Etherlords, ke které jsme vám přinesli obsáhlé preview. Je také nejspíš otázkou času, kdy se na stříbrná plátna probojuje některá z vesmírných strategií od společnosti Digital Reality. Jejich nejnovější počin Haegemonia: Legions of Iron k tomu má díky své příběhové kostře naprosto ideální startovní pozici. Abychom ale pořád jen neplkali o filmech, vraťme se k počítačům. Jistě se vám již stalo, že jste měli problémy s rozlišením monitoru, nastavenou frekvencí apod. Lékem na mnohé trable v této oblasti je program MultiRes.

Pochopitelně, že i dnes jsme pro vás měli připravené nějaké to video ze hry. Tentokrát to byl slovenský akční Chaser, který na zveřejněných záběrech vypadal opravdu velice výborně. Z dalších downloadových souborů můžeme jmenovat také třeba patch v1.10 pro oblíbenou akční hru Red Faction. Enormní nárůsty zaznamenaly dnes screenshotové galerie čtyř titulů - hororu Call of Cthulhu, taktické akční hry Rogue Spear: Black Thorn, simulátoru bojového vrtulníku Comanche 4 a realtimové strategie Star Wars Galactic Battlegrounds. Na závěr jsme si řekli, kdy by snad už konečně mohla vyjít akční hra Command & Conquer: Renegade a jak vypadá PC upravené do podoby GameCube.

Evil Twin: Cyprien's Chronicles Středa - míchanice Parkan a šedý dovoz
Originální počin opustil studia společnosti Nikita. Jmenuje se Parkan: Iron Strategy a jedná se o jakýsi mix klasické FPS, bojového simulátoru a realtimové strategie. Na první pohled se sice může zdát, že herní systém nemůže takovouto míchanici ustát bez pohromy, ale tvůrcům se opravdu podařilo vše skloubit tak, že je před nimi nutno smeknout imaginární klobouk. Přesto ale tato hra nerozbouřila klidné vody herního jezera tak, jako článek o neoficiálně dovážených hrách. Bylo zajímavé sledovat, kdo se jak projevoval v diskusi pod zmíněným textem :o). Pokud jste ale ve středu neměli náladu na hádky a osočování (kdo by také měl), mohli jste si odpočinout např. u preview na hru Heli Heroes, která v sobě spojuje klady osvědčeného (tzn. prastarého) herního systému a moderního výkonného enginu. Konzolisty zase jistě potěšil článek o hře Kingdom Hearts - okouzlujícím RPG.

Dnes jsme vám kupodivu nepřinesli žádné herní video, ale zato jste si od nás mohli stáhnout hned tři hratelné demoverze. Jednalo se o civilní vrtulníkový simulátor Search and Rescue 3, akční historickou strategii Ballerburg (k té jsme vám nabídli i screenshoty) a multiplayerové demo k akční hře Aliens versus Predator 2. Dobré zprávy jsme pro vás měli i ohledně vydání několika akčních her - Ghost Recon se dostal do fáze Gold a hra Return to Castle Wolfenstein by se měla objevit již na předvánočním trhu. Přinesli jsme vám též podrobnosti o linuxovém PS2, o hře Need for Speed: Hot Pursuit 2 a o potížích onlinové sekce Electronic Arts. Na závěr jsme pro vás měli pár zbrusu nových obrázků ze strategií Warlords: Battlecry II a z Cossacks: The Art of War.

Čtvrtek - zlé dvojčátko a zajímavé projekty
Na světový i český trh se v současných dnech dostává vynikající akční adventura Evil Twin, která vás zavede do prapodivného a trošku depresivního světa pochroumané fantasie malého sirotka. Propracovaný příběh a výtečná grafika patří mezi největší klady tohoto titulu. Dnes jsme vás také informovali o taktické akční hře Call Sign: Charlie a online RPG Mimesis Online, které spojuje nejen to, že oba tituly vznikají ve střední Evropě, ale také to, že zatím Patrician II vypadají velice slibně. To ale ještě neznamená, že se dočkají úspěchu - např. Operation WinBack se tvářil jako výboná akce a nakonec se v něm našlo takových chyb, až hanba mluvit... Hardwarové zasvěcence jsme dnes informovali mimo jiné o prvních motherboardech s KT266A.

Vzhledem k tomu, že jsme vám včera nenabídli ke shlédnutí ani jedno video, přinesli jsme vám dnes hned čtyři. Konkrétně se jednalo o in-game záběry z Medal of Honor: Allied Assault, intro ze hry Soul Reaver 2, první z trojice videí z taktické akce Ghost Recon a technologické video z RPG Cult. Následně jsme vás informovali o nové edici hry Operation Flashpoint a o dalším dílu série Gran Turismo. Stáhnout jste si od nás mohli nový build dema na hru FIFA 2002, neoficiální patch na RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor a obrázky ze strategie Master of Orion 3, z online RPG Earth and Beyond, šílené akce Serious Sam: Second Encounter a strategie ANNO 1503.

Pátek - Patrician a videa
Budovatelských strategií není na trhu mnoho, a když už se nějaká najde, tak se rekrutuje z kategorie Tycoonů. Patrician II je jiný - jedná se o mix obchodní, budovatelské a politické strategie. Dlužno podotknout, že výsledek vypadá nadmíru dobře. Pokud ale dáváte přednost spíše akčním titulům, pak by se měla vaše pozornost upnout ke hře Headhunter. Ta v mnohém připomíná Metal Gear Solid a alespoň na první pohled se nám zdálo, že není nikterak špatná. Abychom nějak zaplácli obsah vydání, přinesli jsme vám dvě novinky - na strategii World War II: Panzer Claws a na českou web-based strategii Monarchia. Na závěr jsme vám přinesli první díl návodu na hru Severance: Blade of Darkness.

Ani v pátek se příliv trailerů nezastavil (a to navzdory faktu, že jsme stěhovali redakci na druhou stranu chodby, blíž ke kuchyňce, zato však dál od výtahů). Měli jsme tu druhé video z taktické akce Ghost Recon, k němuž jsme přidali ještě záběry z Rogue Spear: Black Thorn, dále trailer ke hře MechWarrior 4: Black Knight a in-game záběry z RPG Another War. Nové Tropico: Paradise Island obrázky jste mohli najít v galeriích realtimové strategie Myth III: The Wolf Age, bojového simulátoru MechWarrior 4: Black Knight a tahové strategie Europa Universalis II. Pár informací jsme vám též přinesli ohledně potíží Xboxu, zajímavém zdroji pro PC a hře Jedi Starfighter.

Víkend - soutěž o NHL a nové Tropico
Tak, a přišel víkend. Ten mimo jiné přinesl dlouho očekávanou soutěž o pět originálních her NHL 2002. Její uzávěrka je až tento víkend, takže vám nic nebrání se jí ještě zúčastnit. Měli jsme tu též zbývající dva díly na návod na hru Severance: Blade of Darkness a tradiční příběh z Ultimy Online. Přinesli jsme vám i reportáž z návštěvy vývojářského studia Appaloosa Interactive a podrobnosti o hře Tropico: Paradise Island.

Říkali jste si, že video z taktické akční hry Ghost Recon musí mít tři části? Pak jste měli pravdu, třetí díl jsme vám přinesli o víkendu. Podívat jste se mohli i na technologické video z pokračování slavného MMORPG Asheron's Call nebo na trailer k akční hře Aliens versus Predator 2. Připravili jsme pro vás též nové hratelné demo ke krvavé multiplayerové akci Gore a sadu nových wallpaperů ke graficky úžasné akční hře Unreal 2. Chybět nemohlo ani množství obrázků - o víkendu jsme tedy aktualizovali screenshotové galerie add-onu ke hře Settlers IV, datadisku Tropico: Paradise Island, pokračování oblíbené válečné hry Operation Flashpoint: Red Hammer, taktické akce Team Factor a akční adventury Outcast 2. Dále jsme vás informovali o tom, že hra Empire Earth je Gold, že Delta Force se chystá i na PSX, že PS2 bude mít další speciální ovladač a že se zvažuje možnost zfilmování slavného Half-Lifu.

A to je vše, milí přátelé. Bylo toho opravdu požehnaně, zvlášť co se různých in-game videí a trailerů týče. Zachovejte nám tedy přízeň a my se na oplátku budeme snažit, abychom vám i v příštích sedmi dnech přinášeli co nejaktuálnější a nejobsažnější informace z české i světové herní scény. Zatím na shledanou.

Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...Nejpopulárnější streamer Ninja nechce natáčet se ženami

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Než aby se stal předmětem drbů, nebo byl nařknut z nemístného flirtování, tak se raději oblíbený streamer Ninja úplně...

Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

KVÍZ: Poznáte DOSové klasiky podle obrázku z krabice?

Kvíz -  Poznáte DOSové klasiky podle obrázku z krabice?

Tentokrát to bude opravdu těžké. V následujícím kvízu naleznete výřezy z originálních krabic těch největších herních...

Herní hit Fortnite dorazil na Android. Na dotykové obrazovce je to bída

Fortnite Battle Royale na mobilu se systémem Android

Jedna z nejpopulárnějších her současnosti, Fortnite Battle Royale, se konečně dostala na obrazovky mobilních telefonů s...

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Po slabém červenci se kola herního průmyslu opět roztáčejí. Vychází totiž řada očekávaných her. Pro svého favorita...Najdete na iDNES.cz