Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jedenáct nejočekávanějších her, které vycházejí v listopadu

aktualizováno 
Vybíráme jedenáct her, které vycházejí během listopadu a na něž se opravdu těšíme.

Far Cry 4 | foto: Ubisoft

Sezona je v plném proudu. Po nabušeném září a velmi slušném říjnu přichází neméně zajímavý listopad. Upozorňujeme, že toto není kompletní seznam her, které v listopadu vycházejí. V seznamu se dokonce nemusí objevit ani některé mediálně známé blockbustery. Vybíráme hry, které nám přijdou zajímavé, na které se sami těšíme, a to napříč celým herním spektrem od velkých jmen přes nezávislou scénu po mobilní kousky. Na vaše tipy se samozřejmě těšíme v diskuzi.

Hry řadíme podle data vydání.

4. listopaduCall of Duty: Advanced Warfare

Třaskavá akce se slibnou hrou ve více lidech
Call of Duty: Advanced Warfare se odehrává v blízké pochmurné budoucnosti, kdy pokročily nejen technologie, ale i způsob vedení války. Tvůrci si pohrávají s myšlenkou, jak by svět vypadal, kdyby se nejmocnější silou na světě staly soukromé vojenské společnosti, které dnes státy běžně využívají.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare

Akční válečná série Call of Duty se řadí ke komerčně nejúspěšnějším herním značkám. Hra tradičně dělí hráče na dva tábory: jedni si vychutnávají takřka filmovou atmosféru a pečlivou inscenací plnou výbuchů, včetně populárního multiplayeru, druzí tento přístup kritizují.

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3

Soukromá vojenská společnost jako nejmocnější síla na světě

7. listopaduFootball Manager 2015

Šéfujte fotbalovému klubu

Football Manager 2015

Football Manager 2015

Svůj tým se snažíte dovést k vítězství ne jako jeden z hráčů na hřišti, ale jako manažer v obleku, který rozhoduje o taktice a tom, kdo bude hrát a kdo sedět na lavičce.

Nový ročník se pyšní zjednodušeným uživatelským rozhraním, možností trénovat hráče individuálně či novým 3D enginem. První ohlasy z betaverze jsou ve valné většině pozitivní. Hra u nás vychází opatřená českými titulky.

Platforma: PC, MAC, Linux

12. listopaduRandal’s Monday

Černá komedie s asociálním opilcem

Randall’s Monday

Randal’s Monday

Tvůrci adventury Randal’s Monday si utahují prakticky ze všeho. Ostatně mnohé naznačuje už anotace „Veselý scénář napsaný nejlepším kamarádem souseda pána, který je kadeřníkem Terryho Pratchetta“.

Honza Srp, specialista Bonuswebu na adventury, po zhlédnutí prezentace na GamesComu napsal: „Poslední předváděnou hru Daedalic pouze produkuje, na svědomí ji má neznámá španělská společnost Nexus Game Studios. A musím říct, že jsem se do ní z fleku zamiloval. V Randal’s Monday se vtělíte do asociálního opilce a kleptomana, který je shodou nešťastných náhod nucen prožívat znovu a znovu nejhorší den svého života.“

Platforma: PC, MAC

Život asociálního opilce

13. listopaduAssassin’s Creed: Unity

V Paříži během revoluce

Dějištěm dalšího dílu z oblíbené akční série Assassin’s Creed se stává Paříž v době Velké francouzské revoluce. Díl s podtitulem Unity se podle tvůrců vrací v mnohém ke kořenům série, městské prostředí má být vymodelováno v měřítku 1:1. Paříž bude dosud nejrozsáhlejším městem v sérii, přičemž nová technologie by měla zvládnout vytvořit dav až z třiceti tisíc jednotlivců.

Assassin’s Creed: Unity
Assassin’s Creed: Unity
Assassin’s Creed: Unity

Assassin’s Creed: Unity

Unity také slibuje větší míru volnosti při řešení úkolů. Hlavním hrdinou je Arno Dorian, asasín s francouzsko-rakouskými kořeny. “Poté, co je Arnův otec a člen asasínského bratrstva zavražděn, se hlavního hrdiny z respektu k padlému protivníkovi ujímá Arnův adoptivní otec, jenž je zároveň členem templářského řádu,“ vysvětluje příběh Jakub Žežule v podrobném preview.

Platforma: PC, Xbox One, PlayStation 4

Jedenáct minut hraní AC: Unity

13. listopaduAssassin’s Creed: Rogue

Templáři nejsou jen banda zloduchů

Podíváme se do New Yorku a hodně času budeme trávit za kormidlem lodi Morrigan. V Rogue se chopíme asasína irského původu jménem Shay Patrick Cormack. Ten zanevře na svůj řád po nezdařené misi poté, co přežije pokus o vraždu ze strany svých bývalých bratrů a sester. Následně odpřisáhne věrnost úhlavním nepřátelům asasínů – templářům.

Assassin’s Creed: Rogue
Assassin’s Creed: Rogue

Assassin’s Creed: Rogue

Rogue byl původně oznámen pouze pro staré konzole PlayStation 3 a Xbox 360, v lednu se ovšem podívá i na PC. Od Rogue očekáváme zajímavý příběh a hlavní postavu, skutečných novinek však bude minimum (číst preview).

Platforma: PlayStation 3, Xbox 360, PC (leden)

Přeměna asasína v templáře

13. listopaduWorld of Warcraft: Warlords of Draenor

Populární fantasy on-line hra se vrací ke kořenům

V pořadí již páté rozšíření pro populární on-line hru na hrdiny World of WarCraft nese podtitul Warlords of Draenor a chce připomenout dřívější příběhy a nepřátele ze světa Warcraft. Podle autorů se v mnoha ohledech vrací ke kořenům.

Nová podoba kočičí formy pro druidy

Nová podoba kočičí formy pro druidy

Takto vypadá mapka pevnosti, na níž stavíte a vylepšujete budovy.

Takto vypadá mapka pevnosti, na níž stavíte a vylepšujete budovy.

U portálu je vážně rušno.

U portálu je vážně rušno.

Systémová aktualizace hry už je venku, datadisk zpřístupní nový svět a možnost postoupit až na maximální úroveň sto. Mezi hlavními novinkami se objevuje stavba vlastní pevnosti či bitevní zóna Ashran. Dojmy z betaverze čtěte na Bonuswebu zde.

Platforma: PC, MAC

Úvodní filmeček

14. listopaduLEGO Batman 3: Beyond Gotham

Tentokrát i do vesmíru

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

Jak název napovídá, v další hře, v níž se potkávají světy LEGO a Batman, se povídáme i mimo město Gotham. Kam? Rovnou do vesmíru.

Těšit se můžeme na více než 150 postav s rozličnými schopnostmi. Navštívíme ovšem i řadu ikonických míst, například Batmanovu jeskyni.

Platforma: PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3, PS Vita, 3DS

18. listopaduGrand Theft Auto 5 na nové konzole

Hezčí a nablýskanější

Městská akce Grand Theft Auto 5 pro Xbox 360 a PlayStation 3 vyšla loni v září, letos v listopadu se dočkají i majitelé Xboxu One a PlayStation 4 a v lednu 2015 pak PC hráči.

Tvůrci slibují vyšší rozlišení, větší dohled, hustší dopravu, nové zbraně, dopravní prostředky, více zeleně i další aktivity. V rádiu uslyšíme více než sto nových písniček.

Grand Theft Auto 5
Grand Theft Auto 5
Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5 (obrázky pocházejí z PlayStation 4 verze)

Ti, kteří vlastní verzi pro Xbox 360 nebo PlayStation 3 a uvažují o koupi vylepšené verze, si budou moci přenést všechny svoje postavy i dosažené úspěchy. A navíc, pokud dokončili prolog, obdrží další bonusy jako vzácná auta či dodatečné aktivity.

Platforma: Xbox One, PlayStation 4, PC (leden)

20. listopaduFar Cry 4

Peklo v Himalájích
První díl vyšel před deseti lety (velký tematický článek), třetí čtenáři Bonuswebu zvolili jako Hru roku 2012. Čtyřka má být podle autorů ze všech dílů nejrozlehlejší. Tentokrát se podíváme do Himalájí, konkrétně do fiktivního regionu Kyrat, který ovládá samozvaný despotický král.

Far Cry 4
Far Cry 4
Far Cry 4

Far Cry 4

„Cílem bylo dobýt drobnější pevnost. Někteří hráči volili razantní útok na bránu, kterou prorazí slon. Vstoupit do opevnění však bylo možné i méně nápadným způsobem. Z několika stran ji totiž obkličují pahorky, a tichošlápek se tak zvládne vyšvihnout na jednu ze zdí a nepozorovaně zaujmout taktické místo. Pro obsazení objektu je však stále třeba popravit nepřátele,“ píše v dojmech z hraní Andrej Brabec.

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Sedm minut hraní

20. listopaduDragon Age: Inquisition

Krvavá hra na hrdiny pro dospělé

Hlavní postava je inkvizitor, který se těší značné úctě. S jeho pozicí se pojí také unikátní schopnost zavírat portály do jiné dimenze. Těmi na zem proudí démoni. Sílu inkvizice je však během hraní třeba posilovat, například zakládáním nových táborů.

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition - obrázky z PC verze

„Titul je navíc směsicí otevřeného světa a příběhem hnaného titulu. Každá lokace je tak součástí většího dějového celku, umožňuje však i volné prozkoumávání světa,“ napsal Andrej Brabec v dojmech z hraní.

PC nároky můžete omrknout zde.

Platforma: PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3

Hledání inkvizirora

21. listopaduSonic Boom: Rise of Lyric

Modrý ježek jinak

Jde o prequel k připravovanému televiznímu seriálu Sonic Boom. Na Wii U vychází díl s podtitulem Rise of Lyric, na handheld 3DS pak Shattered Crystal. Hrát budeme nejen za modrého ježka Sonica, ale také za jeho kamarády.

Sonic Boom: Rise of Lyric

Sonic Boom: Rise of Lyric

Sonic Boom: Rise of Lyric

Sonic Boom: Rise of Lyric

Každý disponuje odlišnými schopnostmi, Sonic například rychlostí, Amy se ohání kladivem a podobně. Základem je klasická akce v rychlém stylu s hledáním tajných skrýší a samozřejmě bitkami se strážci úrovní.

Která listopadová hra vás nejvíce zaujala?

celkem hlasů: 5383

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 30. listopadu 2014. Anketa je uzavřena.

Far Cry 4 1745
Dragon Age: Inquisition 1428
Assassin’s Creed: Unity 774
World of Warcraft: Warlords of Draenor 326
Grand Theft Auto 5 na nové konzole 264
Call of Duty: Advanced Warfare 245
Football Manager 2015 242
Assassin’s Creed: Rogue 115
Randal’s Monday 101
LEGO Batman 3: Beyond Gotham 74
Sonic Boom: Rise of Lyric 69
Autor:
Nejčtenější

Everybody’s Gone to the Rapture
Úspěch není vše. Tvůrci Dear Esther dočasně odcházejí ze scény

Nezávislé studio The Chinese Room, které stojí za populárními hrami jako Dear Esther nebo Everybody’s Gone to Rapture oznámilo, že propustilo většinu...  celý článek

Marvel vs. Capcom: Infinite
Nebaví vás učení komb? Marvel vs. Capcom Infinite je bojovka pro vás

Jestli rádi bezmyšlenkovitě bušíte do ovladače, je bojovka Marvel vs. Capcom: Infinite něco pro vás.   celý článek

Destiny 2
Co budete hrát o víkendu?

Prozraďte, na které hry se chystáte o víkendu. Pustíte se do něčeho nového, nebo rozehrajete nějakou klasiku?  celý článek

Resident Evil: Revelations
Zaoceánská plavba s mutanty potřetí. Recenze Resident Evil Revelations

„Tati, já nechci zase na zaoceánskou plavbu,“ postěžoval si mladý hráč. „Kušuj,“ řekl otec Capcom a naservíroval mu tu samou hru už potřetí.   celý článek

PlayerUnknown’s Battlegrounds
Další soud na obzoru? Fortnite prý kopíruje Playerunknown’s Battlegrounds

Každý by se dnes chtěl přiživit na obrovském úspěchu hry Playerunknown’s Battlegrounds. Vývojáři firmy Epic se zřejmě nechali inspirovat až příliš, a tak si...  celý článek

Další z rubriky

Příprava týmu Fnatic před profesionálním zápasem. Hráči mají i týmové dresy.
Esportovci jako celebrity? Musí zapracovat na svém chování

S tím jak se stále zvyšuje popularita e-sportů, množí se i skandály jednotlivých sportovců. Nebudou nakonec největší překážkou pro získání masové oblíbenosti...  celý článek

Blizzard oslavil 25 let své úspěšné existence
Na založení Blizzardu si půjčil peníze od babičky. Dnes má miliardy

Mike Morhaime, prezident společnosti Blizzard a jeden z nejbohatších mužů v herním průmyslu, zavzpomínal na své nelehké začátky. Nebýt jeho štědré babičky,...  celý článek

Call of Cthulhu (2017)
Božstvo ztělesňující veškerou hrůzu světa. Mýtus Cthulhu ve hrách

Herní průmysl si od jiných médií půjčuje motivy a nápady odnepaměti. Nikoho nepřekvapí, že již na samém počátku sáhl i do pokladnice jednoho z nejkultovnějších...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.