Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: ve znamení Flashpointu

  12:00aktualizováno  1:00
Ačkoliv byl uplynulý týden na herní scéně docela rušný, jeden titul jasně dominoval nad všemi ostatními. Jednalo se o českou válečnou hru Operation Flashpoint, která aspiruje na místo nejlepšího titulu svého žánru. Myslíte, že se jí to podaří, nebo ji nějaký jiný titul svou propracovaností a hratelností předčí?

Necronomicon Ptáte se, v jakém duchu že se odehrával minulý týden? Mnoho věcí se pochopitelně točilo kolem Trháku týdne, ale i bez něj tu bylo rušno. Vyšlo pár opravdu zajímavých titulů, na které jsme se společně s vámi těšili již delší dobu, byl oznámen vývoj několika slibně vypadajících her, k tomu všemu přišly screenshoty, trailery a dema, novinky ze světa hardwaru... Zkrátka, bylo rušno. Tak se tedy déle nezdržujme a přejděme přímo k věci.

Trhák týdne - Operation Flashpoint
Někdy je zapotřebí pečlivě zvažovat, co označit jako trhák týdne, ale tentokrát byl tento úkol velice jednoduchý a zároveň i příjemný. Obdrželi jsme totiž několikadenní pozvánku přímo do sídla společnosti Bohemia Interactive, kde jsme měli možnost recenzovat hru Operation Flashpoint. Na vlastní oči jsme se přesvědčili, že se jedná opravdu o velice výjimečný počin nejen na českém herním trhu, ale i na celosvětové scéně. Nelze se tedy divit, že bylo této hře na našich stránkách poskytnuto takové množství prostoru jako žádné jiné hře. Kromě online rozhovoru s jedním z tvůrců, prvních dojmů z hraní a recenze jsme vám tedy přinesli i několik videí, zprávu o vydání speciální limitované edice a mnoho, mnoho dalšího.

Nové hry doma i ve světě
Minulý týden byl na vydané hry ve světě opravdu více než štědrý. Během oněch sedmi dnů totiž spatřilo světlo světa pět různých titulů, přičemž ve všech případech se jedná o velice kvalitní záležitosti, jež by neměly uniknout vaší pozornosti. Vše odstartovala společnost Simon & Schuster se svou realtimovou strategií Star Trek: Dominion Wars. V úterý pak následovala trojice her, které dominovala další RTS - Emperor: Battle for Dune, o které jsme vás informovali již minule, ale oficiálního vydání se dočkala až nyní. Podle prvních informací se jedná o po vizuální stránce dokonalou hru, ale s některými mouchami v herním systému... No, počkejme si na recenzi. Dále se na pultech obchodů objevil datadisk Blue Shift ke hře Half-Life. Ten měl původně vyjít pro Dreamcast a přerod na PC neproběhl tak úplně bez problémů. Úterní trojici pak uzavřela netradiční strategie Hostile Waters: Antaeus Rising, která sice již byla v některých zemích k sehnání delší dobu, ale do celosvětové distribuce se dostala až nyní. Poslední hrou, která spatřila světlo světa minulý týden, byla RTS Z2: Steel Soldiers, kvalitní pokračování neméně kvalitního prvního dílu.

3D WW II Do českých kamenných obchodů se dostala jediná novinka, zato však tak žhavá, že je zapotřebí ji prodávat v azbestovém obalu. Ano, opravdu se jedná o hru Emperor: Battle for Dune. Kéž by naši distributoři dokázali být vždy tak pružní jako v tomto případě, protože zde nebylo ani jednodenní zpoždění za celosvětovou distribucí, a přitom je ke hře k mání i český manuál.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Pochopitelně, že ani GameStore na vás s distribucí her nijak nezapomněl. Kromě běžných titulů vám ale nabízí i některé velice zajímavé herní periferie, takže se pojďme podívat, co na nás minulý týden přichystal.

 • Nejdříve tu máme vynikající humornou adventuru Stupid Invaders, v níž se snoubí šílenost, nelogičnost, komičnost, perverze a více záchodových mís, než jste kdy viděli (recenze na BW - 78%). K sehnání je za pouhých 849,- Kč, a to kompletně v češtině (detaily).
 • Dále pro vás GameStore přichystal speciální nabídku v podobě unikátního kompletu - za cenu 2 699,- Kč máte možnost získat hru Midtown Madness 2 (recenze na BW - 75%) spolu s výborným volantem Thrustmaster 360 Modena Racing Wheel. Taková akce je jen tak nevidí (detaily).
 • Když už jsme u herního hardwaru, nelze také nezmínit možnost koupě duálního joysticku WingMan Extreme Digital3D od Logitechu za 1 599,- Kč. Více podrobností o něm najdete zde.
 • Do uzávěrky minulého týdenního přehledu se nám nevešla hra Age of Empires II (recenze na BW - 92%). Ta následuje myšlenkově předchozí díl, ale starověk je nahrazen středověkem. Může být vaše za 1 719,- Kč (detaily).
 • Ke každé objednávce na GameStore.cz ještě navíc dostanete zdarma reklamní propisovací tužku.

  Half-Life: Blue Shift Pondělí - legendy a speciální edice OF
  Jako by šlo o dozvuk z minulého týdne, jenž byl zasvěcen hororům na herní scéně, dostala se k vám v pondělí recenze na adventuru Necronomicon. Každý ze studentů magických věd (nebo každý čtenář Terryho Pratchetta :o)) vám potvrdí, že se jedná o jednu z nejtemnějších knih, jakou kdy světová literatura spatřila. Protože ji ale mnoho lidí považuje pouze za legendu, přinesli jsme vám také článek o další hře, jež se již řadí do rodiny nesmrtelných ság a mýtů - Final Fantasy X. A také jsme pro vás připravili první díl seriálu, který bude na našich stránkách vycházet pravidelně každý měsíc. Je zaměřen na budgetové tituly a seznámí vás s novinkami na tomto poli a dá vám rady, kde, jak a za kolik je možné sehnat hry, jejichž cena se nevyšplhá nad hranici tisíce korun.

  V pondělí jsme vám přinesli také obvyklou dávku screenshotů. Nabídli jsme vám ke shlédnutí sadu obrázků z futuristického leteckého bojového simulátoru Echelon a z multiplayerové taktické akce Global Operations. Na své si ale přišli hlavně milovníci žhavých novinek, protože těch bylo opravdu požehnaně. Za připomenutí rozhodně stojí představení dvou nových procesorů od AMD a první informace o akční hře DNA. Hlavně jsme vám ale přinesli podrobnosti o chystaném vydání limitované vojenské edice české hry Operation Flashpoint. Co všechno v ní najdete, kde a za kolik ji budete moci sehnat, to zjistíte zde.

  Úterý - exkluzivní online chat
  Bezpochyby největší bombou druhého dne minulého týdne byl online chat s Markem Španělem o vývoji a budoucnosti hry Operation Flashpoint. Prozradil toho poměrně hodně, takže záznam rozhovoru rozhodně stojí za přečtení. Ale abychom vám ukázali, že zdaleka ne všechny akční hry mohou být tak vynikající jako právě Operation Flashpoint, přinesli jsme vám také preview na válečnou FPS 3D WW II. I ta je totiž výjimečná, i když z trochu jiného pohledu - někteří vývojáři her vám naslibují hory doly, a co vám pak za vaše peníze opravdu dají, je to nejhorší, co jste kdy viděli. Naštěstí to nelze prohlásit paušálně o všech hrách, a například takový nový Nascar 2002 vypadá opravdu zajímavě.

  Heroes Chronicles: The Final Chapters Mezi další bezesporu kvalitní tituly patří i strategie Praetorians od Pyro Studios (tvůrci slavných Commandos), online RPG Shadowbane či multiplayerová akce Unreal Championship, ke kterým jsme vám přinesli nové screenshoty. Také jme vám nabídli ke stažení mod Half-Life Deathmatch Classic, ve kterým se setkáte se zbraněmi a mapami z původního Quaka, ale vše je pochopitelně předěláno do Half-Lifu. Milovníci realtimových strategií zase jistě uvítali oficiální editor map a kampaní pro hru Red Alert 2, který pracovníci Westwoodu nazvali FinalAlert2.

  Středa - Blue Shift a noví redaktoři
  Ve středu si k nám konečně našla cestu recenze na nejnovější epizodu pro Half-Life, která se dočkala názvu Blue Shift. Jaké okolnosti doprovázely její vznik, s jakými potížemi se museli její tvůrci vyrovnávat a jak nakonec vypadá výsledek - to vše najdete v recenzi, která je této hře věnována. Z dalších článků, které nemůžeme opominout, je zde např. představení druhého dílu akční adventury The Mummy či pátý díl oblíbeného hardwarového seriálu, v němž vám postupně představujeme všechny záludnosti, na které narazíme při prohrabávání se BIOSem.

  Ani ve středu jsme však nezaháleli, a tak jsme vám přinesli i hromadu dalších informací a downloadů. Za zmínku stojí mimo jiné nové obrázky z akční hry s third person pohledem Excalibur, totální konverze Mythu II do taktické akce s názvem Green Berets či z právě vydané realtimové strategie Z2: Steel Soldiers. Také jsme vám ukázali, jak vypadá graficky dokonalá RTS Emperor: Battle for Dune na počítači s grafickou kartou GeForce3 a představili jsme vám dvojici zajímavých her. Tou první je Dead to Rights, jež se na první pohled snaží dělat konkurenci blížící se akci Max Payne, a RPG Black Moon Chronicles, jež se bude odehrávat v tomtéž světě jako stejnojmenná strategie. A protože se rodina serverů společnosti Mobil Media a.s., do které patří i BonusWeb, neustále rozrůstá, přinesli jsme vám i informace o tom, že přijmeme nové redaktory. Více podrobností najdete zde.

  Crash Bandicoot Čtvrtek - dojmy z Flashpointu a Cenega
  Rozhodně nejzajímavějším článkem tohoto dne byly první dojmy, které v nás zůstaly z hraní oficiální ostré verze tak dlouho očekávané Operace Flashpoint. Pochopitelně se ještě nejednalo o recenzi - u tak komplexního titul je pár dní hraní pro vynášení jakýchkoliv soudů naprosto nedostatečné, ale ty pak zase není možné smrsknout jen do jediného článku. Jak tedy vypadá Operation Flashpoint na první pohled, se dozvíte zde. Že ale slavné jméno nezaručuje pokaždé úspěch, o tom nás přesvědčí recenze na tahovou RPG strategii Heroes Chronicles: The Final Chapters. Nejedná se sice o takový podvod jako v případě akce 3D WW II, ale i tak je naivita (či drzost) některých tvůrců až zarážející. Lépe na tom snad bude strategie Real War, která, jak již naznačuje její název, se pokusí představit nám válku taková, jaká opravdu je. A stejně jako v úterý, i dnes jsme vám přinesli velice zajímavý online rozhovor. Tentokrát na naše (a hlavně vaše) dotazy odpovídal Pavel Šťastný, marketingový manager společnosti Cenega, jež se ještě donadávna v našich krajích jmenovala Bohemia Interactive. Záznam rozhovoru, jenž se týkal přerodu společnosti, lokalizace her a mnohých dalších témat, najdete v tomto článku.

  Pracovníci společnosti 3D Realms konečně upravili stránku své 3D akce Max Payne a vydali pár nových obrazových materiálů, a tak jsme vám mohli dnes nabídnout ke shlédnutí několik nových obrázků z tohoto jejich připravovaného projektu. Kromě nich jsme pro vás nachystali i sadu screenshotů z her Aquanox a Medal of Honor: Allied Assault. Také jste si od nás mohli stáhnout (a ještě můžete :o)) dvojici trailerů - z právě vydané realtimové strategie Star Trek: Dominion Wars a online RPG Black Moon Chronicles: Winds of War. Hlavně jsme vám ale nabídli hratelnou demoverzi na hororovou akční adventuru Alone in the Dark IV. Tu jste si mohli stáhnout hned ve dvou velikostech - přijatelných 80 MB a „o něco“ větších 190 MB.

  Pátek - novinky a zase novinky
  V pátek jsme vám přinesli například informace o novém DDR čipsetu SiS735 pro Athlony a Durony, který dokázal v předběžných testech porazit všechny konkurenty včetně AMD 760, a haldu novinek, ze kterých můžeme zmínit např. články o akční adventuře (spíše akční, než adventuře) Intergalactic Bounty Hunter či nejnovějším projektu s podivnou příšerkou v hlavní roli - Crash Bandicoot.

  Operation Flashpoint Asi nejočekávanější informací tohoto dne byla zpráva, že Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal je dokončen a nyní již jen putuje na cestu do lisovny. Jako protiklad k tomu bylo oznámení prací na jiném datadisku k jiné hře od jiné společnosti - Microsoft hodlá vydat datadisk Black Knight pro svou hru MechWarrior 4. Podrobnosti jsme vám přinesli v tomto článku. Dále jsme vám přinesli novinky ze světa PlayStation, trailer z akční hororové adventury Jekyll & Hyde a tři sady nových screenshotů. Jednalo se o obrázky k netradičnímu online RPG Citizen Zero, PS2 inkarnaci Baldur's Gate s názvem Dark Alliance a historické RTS Empire Earth.

  Víkend - ve znamení Flashpointu
  I o víkendu bylo na našich stránkách živo. O to se postarala česká válečná hra Operation Flashpoint, na níž jsme vám během víkendu přinesli nejen samotnou recenzi, v níž titul získal zaslouženě velice vysoké hodnocení, ale také několik rad do začátku a trojici videí, na kterých jsou zachyceny některé situace ze hry. Protože ale nejen Flashpointem je člověk živ, nabídli jsme vám i další články - například vzpomínku na hru Quake, jež se stala zakladatelem veleúspěšné série, a preview na hru Drakan II, v níž se opět setkáme s drakopaní Rynn a jejím společníkem Arokhem.

  Pokud se někomu zdálo, že jsme během týdne přinesli nezvykle málo demoverzí, tak si musel o víkendu svůj názor trošku poupravit. Cestu si k vám totiž našlo anglické demo na RPG Technomage, slovenskou realtimovou strategii State of War a akční adventuru, o níž tu již několikrát byla řeč - Jekyll & Hyde. Kromě toho jsme vám přichystali i spoustu nových screenshotů - např. z akční hry Return to Castle Wolfenstein, třetího dílu série Grand Theft Auto, vesmírného Freelanceru či slibného RPG Morrowind.

  Tak, a to je vše, přátelé. Doufáme, že se nám články z minulého týdne podařilo udělat radost všem našim čtenářům a že jsme na nikoho nezapomněli. A co pro vás chystáme na tento týden? Neradi bychom prozrazovali všechna překvapení, ale přineseme vám recenze na několik opravdu výjimečných titulů, spoustu novinek, zajímavých zpráv, downloadů... vždyť to znáte :o).

 • Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

  Cuphead

  Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Další z rubriky

  Návrat legendy. World of Warcraft Classic bude vycházet z patche 1.12

  World of Warcraft (Vanilla)

  Online hra na hrdiny World of Warcraft letos oslaví 14 let od uvedení v Americe a vyjde sedmá expanze Battle for...

  V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

  Assassin’s Creed Odyssey

  Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...

  Ani tahové strategie nebo hry pro děti nejsou v bezpečí před pornem

  Titan Quest

  Vytváření erotických modifikací není doménou jen těch nejoblíbenějších her, ale týká se i okrajových žánrů. Ani náročné...  Najdete na iDNES.cz