Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – Warcraft III a sportovci

  12:00aktualizováno  31. března 2:51
První dojmy z Warcaft III *** Lara Croft se vrací *** Asijská historická realitmovka Dragon Throne *** Něco pro sportovce: Tiger Woods, Virtua Tennis, Kick Off a skvělé NHL 2k2 *** Metal Gear Solid II přichází *** Epic Endeavours – mod pro Baldur´s Gate II *** Xbox vstupuje do Evropy *** První dojmy z RPG Another War *** Návody na Evil Twin a Ramyana 2 ... a mnoho dalšího

Warcraft III: Reign of Chaos

A je to tady. Ve světě počítačových her konečně došlo k explozi, kterou už jsme mohli dlouho předvídat. Koncem března se totiž do obchodů začaly dostávat snad všechny tituly, které jsme tak netrpělivě očekávali. Recenze na ně se však již do uplynulého týdne nedostaly, nicméně můžete se na ně těšit již v brzké době. I tak však rozhodně bylo o čem psát, jelikož her vydaných i připravovaných je (naštěstí) stále dostatek. Recenze uplynulého týdne se vám možná budou zdát trochu monotématické, vždyť hned tři jsou zaměřené na sport, ale tato skutečnost je více než dostatečně vykompenzována novinkami a prvními dojmy.

Trhák týdne - Warcraft III a Metal Gear Solid II
Trhák týdne tentokráte nebylo v PC sekci vůbec těžké určit. Celkem bezkonkurenčně je jím hra Warcraft III: Reign of Chaos, kterou jsme měli možnost v redakci dlouze otestovat a nabídnout vám první dojmy. Tato realtimová strategie s prvky RPG patří mezi nejočekávanější (a také nejhypovanější :o)) tituly tohoto roku, takže se s našimi názory na tuto gamesku jistě rádi seznámíte. I v konzolové sekci je "vítěz" uplynulých sedmi dní celkem jasný – je jím vynikající taktická akce Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, kterou si mohou zasmažit majitelé platformy Playstation 2.

Tiger Woods PGA Tour 2002

Pondělí – Virtuální golf a Jackie Chan
Týden jsme zahájili tituly, které sice nemají věhlasné názvy, ale patří mezi hry kvalitní. PC recenze se podívala na zoubek golfové simulaci Tiger Woods PGA Tour 2002. Skutečný golf sice není hrou pro každého, ale v počítačovém ztvárnění je mnohem dostupnější – a Tiger Woods PGA Tour 2002 patří mezi to nejlepší, co tento žánr může nabídnout, čemuž odpovídá i hodnocení 80%. Konzolisté se v pondělí mohli ponořit do světa bojových umění. Umožnila jim to hra Jackie Chan Adventures na GameBoy Advance, ve které se hráči setkají s oblíbeným bijcem známým spíše z filmového plátna. Dalším článkem je novinka přibližující další titul z obrovské rodiny MMO her. Jedná se o gamesku Realm Wars, která by slov jejích autorů měla být "team based first-person massively multiplayer fantasy action game" a měla by hráčům umožnit zúčastnit se na straně jednoho z klanů obrovské bitvy, nebo spíš války, v rozlehlém fantasy světě zpracovaném ve 3D grafice. Posledním článkem do pravidelné čtveřice je Petrův Týden ve hrách, který vám připomene všechny zajímavé starší články.

Pondělní screenshoty:
Dragon Throne, No One Lives Forever 2, Paradise Cracked, Delta Force: Task Force Dagger

Another War

Úterý – válečné RPG a fotbálek
Úterní recenze se věnuje simulaci jednoho z nejoblíbenějších sportů na světě – fotbalu. I když slovo simulace asi není úplně namístě, jelikož Kick Off 2002 je fotbálkem spíše arkádovým. Bohužel, přestože se jedná o známé jméno, nepatří tato hra zrovna ke špičkám svého žánru. Dalším článkem jsou první dojmy z netradičního PRG Another War, které se neodehrává ani ve fantasy, ani ve sci-fi světě, jak jsme u erpégéček zvyklí, ale je zasazeno do prostředí druhé světové války. Jinak je ovšem vše v tom správném RPG duchu, takže nepřijdete o vývoj postav, boje, plnění questů, rozhovory a tak dále. V úterý nechyběl ani víceméně pravidelný článek o hardwaru, tentokráte zaměřený na grafické karty. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na konzolisty, které jistě potěšila recenze hry Dragon Quest VII, roztomilého RPG pro majitele herní platformy Playstation. V úterý jsme vás také informovali o nových konzolových sekcích na BonusWebu, kterými jsou Xbox.BonusWeb.cz a PS2.BonusWeb.cz (resp. PlayStation2.BonusWeb.cz).

Úterní screenshoty:
Freelancer, Age of Mythology, Tactical Ops: Assault on Terror, Star Trek Starfleet Command III, G.I.Combat

NHL 2K2

Středa – hokej a asijské strategie
Ohlédnutí za středou začneme PC recenzí, která se tentokráte zaměřila na realtimovou strategii Mythical Warriors zasazenou do orientálního prostředí. Milovníci RTS se jistě nad tímto titulem pozastaví, ale popravdě řečeno, není o co stát. Náhoda tomu chtěla, že v ten samý den jsme si posvítili i na připravovanou hru Dragon Throne: Battle of Red Cliffs zasazenou rovněž do prostředí dálného východu. Tato hra je víceméně pokračováním úspěšné realitmovky Three Kingdoms: Fate of the Dragon a zatím to vypadá, že i přes velkou podobnost se svým předchůdcem by se mohlo jednat o povedené dílko. Pokud vás zajímají konzole a Xbox zvlášť, pak vás jistě zaujal článek o předčasném vstupu této platformy na český trh. Pro sportovní fanoušky jsme pak připravili recenzi na hru NHL 2k2. Tato hokejová simulace pro konzoli Dreamcast patří ke špičkám svého žánru, o čemž svědčí i zasloužené hodnocení 85%. Ve středu jsme také konečně vyhodnotili soutěž, ve které se hrálo o pět originálek Evil Twin a další zajímavé ceny. Kromě toho jsme vám také nabídli možnost zahrát si veselou velikonoční hru.

Středeční screenshoty:
Epic Endeavours (mod pro Baldur´s Gate II), FireStarter, O.R.B., Counter-Strike: Condition Zero, Xtreeme Forces, Divine Divinity

Tomb Raider: The Angel of Darkness

Čtvrtek – Lara Croft vstává z mrtvých
Tento den částečně navázal na začátek týdne, kdy jsme vám nabídli golf a fotbálek, a to hrou Virtua Tennis, o jejímž sportovním zaměření si z názvu jistě uděláte obrázek sami. Dalším článkem byla novinka určená především fanouškům půvabné archeoložky Lary Croft. Firma Eidos totiž připravuje na konec tohoto roku hru Tomb Raider: The Angel of Darkness, ve které se chystá oživit oblíbenou (ale i zatracovanou) počítačovou hrdinku. Sami autoři ale uznávají nutnost nějaké invence, takže kromě nového technického zpracování se snad dočkáme i duchaplnějšího myšlenkového náboje. Na příznivce konzolí čekala ve čtvrtek recenze na dlouho očekávanou akčně taktickou hru Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty pro platformu PS2. Tento titul patří ke špičkám svého žánru a tomu odpovídá i vysoké hodnocení 90%. Posledním do pravidelné čtveřice byl článek o grafických kartách, zejména pak o těch s čipy GeForce3 Ti 200 nebo Radeon 8500LE.

Čtvrteční screenshoty:
Sudden Strike II, IGI 2: Covert Strike, Lethal Dreams, Warcraft III

Warcraft III: Reign of Chaos

Pátek – Warcraft III se blíží
Páteční recenzi obstarala tentokráte hra Ray Crisis. Jedná se o klasickou střílečku odehrávající se v cyberprostoru, která vám dá vzpomenout na staré dobré časy jednoduchých her. Tuto recenzi doplnil preview na jednu z nejočekávanějších her tohoto roku – strategii Warcraft III: Reign of Chaos. Pokud jste zvědaví, jak se nám betaverze této hry v redakci líbila, tak si tento článek nenechte ujít. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na majitele herních konzolí. Na své si mohli přijít zejména majitelé platformy GameBoy Advance, jelikož jsme jim představili logickou hru Denki Blocks, která patří ke špičkám svého žánru, ostatně hodnocení 85% asi neobdržela náhodou. V pátek jsem udělali radost také RPGčkářům, zejména pak těm, kteří mají v oblibě hru Baldur´s Gate II a tituly postavené na Infinity Enginu vůbec. Naše novinka byla totiž zaměřena na hru Epic Endeavours, která je freewarovým modem právě pro Baldur´s Gate II. Rovněž jsme vám oznámili přípravu hry The Sims 2.

Páteční screenshoty:
Soldier of Fortune II: Double Helix, Highland Warriors

Railroad Tycoon II

Víkend – ve znamení klasiky
Po pravdě řečeno, velikonoční víkend asi opravdu nebyl tou pravou chvíli k vysedávání u počítače. Počasí se vyvedlo, pivo teklo proudem a leckomu se zapalovala lýtka nejen od slunce. Pokud jste si přesto udělali čas a navštívili naše stránky, jsme vám za to dvojnásob vděční. Víkend jsme pojali trochu nostalgicky a zavzpomínali jsme na staré dobré pecky. V konzolové sekci se objevily klasiky hned dvě – akční adventura Flashback (na kterou ovšem jistě rádi zavzpomínají i PCčkáči či Amigisté) a akční RPG The Story of Thor. Klasiku pécéčkovou pak obstarala dvoudílná série Railroad Tycoon, jejíž první díl byl jednou z nejstarších her zabývající se výstavbou dopravního impéria. O víkendu jistě očekáváte také návody. A očekáváte je správně – tentokráte jsme vám nabídli pomoc s hrami Evil Twin (2. díl návodu) a Rayman 2 (1. díl návodu). Kromě toho samozřejmě nemohl chybět ani pravidelný Týden na Plných hrách.

Víkendové screenshoty:
Heroes of Might and Magic IV, Asheron´s Call 2, TES III: Morrowind, Duke Nukem: Manhattan Project

Downloady týdne:
Realm Wars (demo)
Resident Evil pro GC (trailer)
Call of Cthulhu (trailer)
Heroes of Might and Magic IV (trailer)
Virtua Fighter IV (4 videa)
Epic Endeavours (mod pro BG2)
Batman: Vengeance (trailer)
Team Factor (trailer)
Team Factor (demo)
The Elder Scrolls III: Morrowind (trailer)
Neverwinter Nights (intro video)
Dungeon Siege (trailer)
Disciples II: Dark Prophecy (hratelné demo)
Lineage II (trailer)
2002 FIFA World Cup (oficiální hratelné demo)
Ghost Recon: Desert Siege (trailer)

Autor:
Nejčtenější

Project Scorpio
Seznam her, které využijí výkonu Xboxu One X. Je jich přes sto

Xbox One X bude na nějaký čas nejvýkonnější konzole na světě. Prodávat se začne 7. listopadu za 13 490 korun a níže můžete nahlédnout do seznamu her, které...  celý článek

Výstava staré výpočetní techniky nazvaná Století  informace na Fakultě...
Hurá informatika. Jak se hrálo na školních počítačích

Učebny informatiky byly ještě na přelomu tisíciletí místy, kde někteří studenti viděli počítač poprvé. Místo učení pak na nich samozřejmě chtěli jen hrát hry.  celý článek

Příznivci krajní pravice v Charlottesville ve Virginii (11. srpna 2017)
Končím s vtipy o nacistech, slibuje populární youtuber PewDiePie

Po nedávných událostech v Charlottesville se jeden z nejpopulárnějších youtuberů rozhodl, že už nebude dělat žádné vtipy o nacistech.  celý článek

Mass Effect: Andromeda
Je to oficiální. Žádný další příběhový přídavek pro Andromedu nebude

To, o čem se dosud jen neoficiálně šeptalo, je nyní potvrzené. Mass Effect: Andromeda opravdu nedostane žádný další přídavek do hry jednoho hráče.   celý článek

Batrman: The Enemy Within
Recenze nového Batmana od Telltale nebude. Je to totiž pořád to samé

Ano, nový interaktivní seriál od Telltale se opět podařil. Pokud vás bavila první sezona, běžte si koupit i druhou. Pokud vás první sezona nebavila, druhou si...  celý článek

Další z rubriky

Soccer Fierce Battle
Severní Korea vydala vlastní verzi fotbalové hry FIFA

I v Severní Koreji se hrají počítačové hry, jenže ne ty západní. Fotbaloví fanoušci tak jsou například ušetřeni klasického rozhodování, zda je lepší FIFA, nebo...  celý článek

Jak už je u her od Bethesdy zvykem, neobdrželi jsme s předstihem novinářskou...
Vývojáři otočili, demoverze Prey je nakonec i na Steamu

Tvrdili, že kvůli možnosti vracení her na Steamu PC hráči demoverze nepotřebují. Teď už ji jejich hra má také.   celý článek

League of Legends
Slavný fotbalista vyhrál soud s autory League of Legends

Slavný nizozemský fotbalista Edgar Davids uspěl s žalobou proti provozovatelům hry League of Legends. Jedna z postav se totiž notně inspirovala jeho vzhledem.   celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.