Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce února

  12:00aktualizováno  5. března 10:51
Měsíc se s měsícem sešel a je tu náš pravidelný přehled levných titulů na herním trhu. *** Tip měsíce – Polda 4 za 599 *** Typing of the Dead za 180 *** Rally Championship Xtreme za 599 *** Flanker 2.5 za 499,- Kč a spousta dalších výhodných nabídek uvnitř článku!

Vítám vás u pravidelného přehledu her v cenové relaci 0 - 599 korun českých. Tentokráte nebudu zdržovat dlouhými úvody, neboť toho mám na srdci hodně, a pustím se rovnou do bilancování.

Tip měsíce - zmrtvýchvstání Pankráce Poldy
Jako trhák měsíce února nemůže být zvolena žádná jiná hra, nežli právě Polda 4 z produkce českých Zima Software. Co o této adventuře říká naše recenze? S příchodem Poldy 4 definitivně padla doba, kdy se nad hodnocením českých adventur velkoryse přivíraly oči. Petr Ticháček nakonec hru ohodnotil pěknými 77%. Novinky jako celkově vážnější pojetí hry, přiměřená délka a konečně i opravdu vynikající technické zpracování zkrátka udělaly své. Poldu 4 byste měli ve všech obchodech sehnat za cenu 599,- Kč, pokud si jím chcete udělat radost i vy, nejblíže to máte do našeho GameStore. :o)

Herní časopisy - zimní sucho?
Pochopitelně, že i ve sféře herních časopisů a jejich covermountingu nastalo zimní sucho - vydavatelství se vyčerpala náročnými vánočními tituly a je třeba šetřit na další atraktivní období. Přesto se i v této době projevují výrazné rozdíly v kvalitě přikládaných her, které nelze házet do jednoho pytle.
Vítězně v tomto směru vychází Score, kde jsme se dočkali Typing of the Dead - originální parodie na akční hru House of the Dead od Sierry, která slouží zároveň jako trenažér psaní na stroji. Ano! V Typing of the Dead má totiž každý zombík cedulku se svým jménem a vás nezachrání nic jiného, nežli jeho co nejrychlejší vyťukání do klávesnice. Geniální nápad, skvělá hratelnost - a navíc hra není ani rok stará. Co víc si přát? Snad balík freewarovek, z nichž nejzajímavější jsou Catch the Sperm 2, Little Fighters 2 či A Snake’s Life. To vše za 180,- Kč.
Laťku poměrně nízko nasadil Level. 3D plošinovka Earthworm Jim 3D není zrovna nejnovější - a co víc, ani ve své době nepatřila rozhodně k herní elitě. Někomu nemusí vyhovovat nepřehlednost a amatérské 3D zpracování, jinému zase přílišná úchylnost. A někomu se hra může právě proto líbit. Za 179,- Kč je vaše.
Nejhůře z pomyslné bitvy opět (bohužel) vychází Gamestar. 3D strategie Robo Rumble přeci jen patří k titulům, které už na první pohled vzbuzují spíše odpudivé asociace. Dvojcédéčko doposud nejlevnějšího herního časopisu u nás (150,- Kč) nezachrání ani skvělý freewarový scrabble Criss Cross.

GAME4U a Nejlepší hry - ať žije film
V edici GAME4U jsme se tentokráte dočkali hry podle známého filmu Život brouka, která se (jaké překvapení, že?) jmenuje Bug’s Life a jedná se o klasickou filmovou předělávku - nijak zázračnou 3D akční adventuru těžící především ze slavnějšího zpracování na plátnech kin.
Martin Ludvík se rozhoupal jen k reedici úspěšného titulu z Nejlepších her no. 12 - Nového Robinsona, adventury na motivy slavného románu Daniela Defoa, Robinson Crusoe.

Dynamic Systems - zajímavé ceny
Protože tu máme Dynamic Systems poprvé, podíváme se i na ne až tak aktuální, ale přeci jen zajímavé slevy či tituly za dobrou cenu. Začít můžeme dětskou hrou 3-2-1 Smurf za 599,- Kč, Driverem za 499,- Kč v edici Best of, Grand Prix 3 za 499,- Kč, Hogs of War za stejnou cenu, ostatně úplně stejně jako Imperium Galactica 2 (opět edice Best of). Na 399,- Kč zlevnil v edici Best of simulátor Ka-52 Team Alligator, 499,- Kč stojí vynikající strategie Mechcommander z edice Replay. Co potěší velmi je pád ceny skvělého, byť poněkud šíleného RPGčka Planescape: Torment na 599,- Kč, za stejnou cenu koupíte i hru podle stejnojmenného filmu Starship Troopers.
Na Playstation tu máme - úplně stejně jako třeba u Cenegy - několik znovu vydaných starších titulů za 599,- Kč: Abe’s Odysee, Doom, Driver, simulátor Eagle One, akci Gekido, závodní N’Gen a pinball True Pinball stojí dokonce jen 499,- Kč.

Playman - létáme a střílíme
Při hledání v ceníku nováčka na českém distribučním poli nás zarazilo, že oba tituly zlevněné pod naši hranici patří do žánru leteckých simulátorů. A rozhodně nejde o žádná ořezávátka: jak se vám líbí legenda Flanker 2.0 s možností bezplatného upgrade na 2.5 či Luftwaffe Commander za cenu 499,- Kč? Jejich milovníci tedy mohou jásat, ostatním nezbývá než si minimálně měsíc počkat.

TOP Distributor - ve víru závodů
Když vynecháme již minule zmiňovanou parádní akci Codename: Outbreak, připravili nám TOP Distributoři ještě jedno příjemné překvapení: rallye závody Rally Championship Xtreme, pokračování Rally Championship 2000, což je dosud jedna z nejlepších her v tomto úzce vymezeném žánru. Hra je kompletně v češtině, přičemž na překladu se podílel Radim Chrastecký (spolujezdec rallye speciálů) a řidič z české špičky - Tomáš Hrdinka (fotku jeho Subaru WRC najdete na krabici). Cena je 599,- Kč.

Cenega - těžké hledání
Těžké bylo tentokrát hledání slev v ceníku Cenegy - a nebylo to způsobeno jen jeho rozsahem. Slev se totiž objevilo na Cenegu až příliš málo. Začneme PCčky a „software original“ neboli hrami v anglické krabici, s anglickým manuálem a titulky. Za 499,- Kč si můžete koupit Kiss Pinball, Pack Essential Element, Virtual Pool 3, za cenu jen o stovku vyšší pak hned 11 (!) her s tematikou Pokémonu Pokerom. Zajímavá - leč trochu úsměvná - je nabídka Winter Games Promo za 150,- Kč. Mezi kompletně českými hrami se nám objevila hned pětice Lego her (Lego Creator, Lego Land, Lego Racers, Lego Rock Raiders a Lego Stunt Rally).
U software s českým manuálem došlo k pádu ceny Daikatany Johna Romera na 599,- Kč, stejně stojí Delta Force 3: Land Warrior. Do sekce světová klasika byly přemístěny Commandos (499,- Kč), zajímavý pack Dark Omen + Syndicate Wars (599,- Kč), Dungeon Keeper + Magic Carpet (599,- Kč) a dále například ještě Red Alert (499,- Kč), který je paradoxně o stovku dražší než o poznání novější Serious Sam (399,- Kč).
Slušně dlouhým telefonním seznamem by byl výpis Value PSX titulů, zmíníme tedy jen ty nejzajímavější: Hidden & Dangerous, Martian Gothic, Railroad Tycoon 2, Urban Chaos nebo Warzone 2100. Všechny jako obvykle za 599,- Kč.

Zahraniční budget - nečekaně bohatý měsíc
Na poli áčkových titulů vládne nefalšované herní sucho - a to by bylo, aby se to neprojevilo pořádným nárůstem podílu béčkových a budgetových projektů na trhu. Obyčejně bych sem zařadil i nově vyšlé datadisky, jenže za Black & White: Creature Isle a Tropico: Paradise Island chtějí autoři a distributoři částku tak nehoráznou, že se nedokázaly vejít ani do naší poměrně vysoko nasazené hranice.

Představte si, že rasa bojovných mimozemšťanů objeví pozemské pouťové atrakce. Z relativně mírumilovného řádění na autodromu se tak stanou brutální souboje na život a na smrt v aréně a přesně o nich jsou Bumper Wars. Hezké, že? Ale co na to naše recenze?
Z recenze na BonusWebu (Tomáš Krajča): Pěkný nápad, humorné ladění hry s povedenými hláškami a několik dalších kladů bohužel nestačilo převážit zápory v podobě malé variability a nevalného technického zpracování.
Hodnocení: 39%

Už dlouho nevyšly žádné pořádné šachy. Vlastně od doby posledního Chessmasteru. Naštěstí v době nejvyšší nouze přichází titul s příznačným názvem Chess Tiger, kterému je do puntíku věrný.
Z recenze na BonusWebu (Jan Krátký): Chess Tiger je nadprůměrný šachový simulátor s podporou multiplayerové hry, který by si neměl nechat ujít žádný milovník tohoto netradičního sportu.
Hodnocení: 70%

Mondy ani po odchodu z BonusWebu nezanevřel na akční hry všech kvalit a rozhoupal se k recenzi budgetové střílečky Shadow Force: Razor Unit. Jak byl spokojen?
Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Na jednu stranu zábavná, na stranu druhou krátká a v některých směrech nedotažená akční hra.
Hodnocení: 56%

Dalším z řady tycoonů, který přistál na redakčním stole, byl simulátor stavby obchodního domu s příznačným názvem Mall Tycoon. Demoverze vypadala celkem zajímavě, avšak bohužel není všechno zlato, co se třpytí…
Z recenze na BonusWebu (Dimitrios Vlasakudis): Až na skvělý nápad a dobrou hudbu podprůměrná budovatelská strategie.
Hodnocení: 35%

Datadisk k Asheron’s Call - to přeci nemůžeme nechat jen tak. Asi taková myšlenka se zrodila v hlavách věrných čtenářů a rozhodli se orecenzovat si online perličku sami.
Z recenze na BonusWebu (čtenáři sobě): Povedený datadisk se slabšími dungeony, ale spoustou novinek.
Hodnocení: 84%

Agent Hlína z ruské produkce mi připomněl postarší a nepříliš úspěšnou strategii Remote Assault, byť jde o úplně jiný žánr (adventure). I jeho totiž vytvořil jeden, ano - čtete dobře - JEDEN jediný člověk. A podle toho to - bohužel - i dopadlo.
Z recenze na BonusWebu (Petr Ticháček): I přes svůj vyloženě kladný vztah k hlíně nemohu tak jednoduché a trestuhodně krátké hře udělit vyšší hodnocení. Bohužel.
Hodnocení: 50%

Pokusy o převedení tradičních arcade stříleček ve stylu Xenon či R-Type do 3D většinou nekončí zrovna slavně. A asi nebudete moc překvapeni, když vám prozradím, že stejný osud potkal i další titul - hru s úderným názvem Combat.
Z recenze na BonusWebu (Michael Stern): Další hra, která nepřežila implantaci třetího rozměru.
Hodnocení: 35%

Logických her obyčejně mnoho nerecenzujeme. Po pravdě - ono těch, které by si článek u nás zasloužily, zase tak moc není. Thor’s Trivial je ovšem onou pověstnou výjimkou, která potvrzuje pravidlo.
Z recenze na BonusWebu (Jan Krátký): Pokud umíte dobře anglicky, můžete se docela pobavit.
Hodnocení: 50%

Logický rychlík potom teprve ne, mohl bych dodat k předchozímu odstavci. V únoru se nám však jeden - a ne zrovna špatný - urodil. Jmenuje se Egyptian Challenge a více vám o něm prozradí David Slížek.
Z recenze na BonusWebu (David Slížek): Kvalitní logický rychlík, který vylepšuje prastarou hru Columns, ale ani to neznamená, že se do něj vyplatí investovat peníze. Jako freeware by hra dostala mnohem vyšší hodnocení.
Hodnocení: 55%

Nu, to je vše, co jsem pro vás tentokrát měl připravené (a že toho bylo požehnaně, téměř dvojnásobný rozsah oproti jiným měsícům hovoří za vše), těším se nashledanou zase za měsíc.

Autor:


Témata: simulátor, software


Nejčtenější

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Civilization III
Třetí díl kultovní Civilization je dočasně zdarma. Nepropásněte ho

Využijte časově omezené nabídky a zařaďte si starší, ale stále skvěle hratelný třetí díl Civilizace do vaší steamové knihovny úplně zdarma.  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Tracer z Overwatche
Blíží se sportovní revoluce? Vše, co víme o chystané lize v Overwatch

Již letos v prosinci začne zřejmě největší událost v historii progamingu. Blizzard spustí úvodní sezonu ligy ve hře Overwatch, která by časem mohla konkurovat...  celý článek

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.