Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách - superhrdinové útočí

  12:00aktualizováno  9:02
Povedený čtvrtý díl série Heroes of Might & Magic *** Konečně originální a současně hratelná věc - superhrdinové ve Freedom Force *** Jaký byl apríl na Bonuswebu *** The Partners první virtuální sitcom, neboli simcom *** Spojí se AMD a NVIDIA v jednu silnou firmu? *** Datadisk k Settlers 4 stojí za vidění *** Ježek Sonic přešel na gameboy

ZOO Tycoon: Dinosaur Digs Hurá hurá - máme tady zelené jaro, žluté sluníčko, barevné velikonoce a rudý bonuswebácký apríl. Ovšem ne každý hráč považuje první dvě věci za čistě pozitivní. Vždyť jej odtrhávají od jeho oblíbených her a dokonce i od jeho nejoblíbenějšího Bonuswebu :-). Často ani tlusté zatažené závěsy ho neuchrání před tím odporným jarem. Dokonce ani prkna v několika vrstvách natlučená přes okna nepomáhají. Ale i když v současné době vychází slušná řádka kvalitních titulů, nemá smysl pořád sedět doma. Koneckonců můžete přeci hrát i v noci, pokud vás samozřejmě nedorovnal přechod na letní čas. A opravdu je co hrát. Pro konzole i pro písíčka se konečně objevují dlouho očekávané hry. Zdá se, že volba mezi skotačením v přírodě a elektronickými orgiemi nebude snadná.

Trhák týdne - erotická adventura a superhrdinové
Pokud pomine dvě ne zcela skutečné pecky, jimiž byla česká Extraliga 2003 a erotická adventura týmu Vochozka Anastasov, tak se největším trhákem týdne asi stalo čtvrté pokračování série Heroes of Might & Magic s kompletně přepracovanou grafikou. Ono "asi" v předchozí větě je tam oprávněně. Nikým příliš neočekávaný a o to výjimečnější je mix akce, realtimové strategie a RPG - superhrdinská hra Freedom Force. Je to skutečně jeden z mála nových titulů, který se v současné může pyšnit titulem originální.

Concept artworky z lokací erotické adventury Vochozky a Anastasova The Dick

Pondělí - rudý apríl
Kupředu levá, zpátky ni krok. Se Sovětským svazem na věčné časy, ale ani o minutu déle a spoustu dalších budovatelských hesel jste mohli vykřikovat při spatření naší pondělní rudé homepage - byl tady totiž rudý apríl a s ním i zaručeně pravdivé články. Interview s autory možného NHL killera hokejového simulátoru Extraliga 2003, vyvíjeného neznámou vsetínskou firmou Plum Brandy Sports, zaujalo téměř stejné množství čtenářů jako erotická adventura, na níž má pracovat tým Vochozka Anastasov. V obou článcích se objevily neuvěřitelné informace a je hezké, že jim mnoho z vás alespoň z části a na malou chvilku uvěřilo. Pokud vám ale aprílový Bonusweb unikl, nezoufejte, najdete jej na adrese www.bonusweb.cz/april2k2.

Pondělní screnshoty - Lara Croft a její poprsí

Warlords: Battlecry II

Úterý - Sonic se koulí
Úterý se však již neslo v tom nejserióznějším duchu jakého jsme schopni :-). Vždyť na druhém pokračování klasické realtimové strategie ze světa Warlords, tedy Warlords: Battlecry II, není nic legračního. Naopak, jedná se o hru, která se drží všech zaběhlých standardů svého žánru a nepřináší nic nového, to jí však nijak neubírá na kvalitě. Jedním z nejstarších herních hrdinů je bezesporu modrý ježek Sonic, borec, který vládl dnes již bohužel mrtvým konzolím od Segy. Tato firma však skončila jen s výrobou hardware, hry hodlá dělat stále a příchod Sonica na nejnovější gameboy ve hře Sonic Advance se opravdu povedl. Není to předělávka žádného jeho starého dobrodružství, ale kompletně nová hra se spoustou modernizací. Zajímavé zprávy k nám pak přiletěly z hardwarové oblasti. Vypadá to, že se druhý největší výrobce procesorů AMD spojí s největším výrobcem grafických čipů firmou NVIDA, přičemž tato firma navíc plánuje zahájit výrobu čipsetů pro základní desky. Netradičně v úterý jsme pak zveřejnili Týden ve hrách, tedy přehled bonuswebáckých článků z předminulého týdne. Obchodůchtivé čtenáře by také mohly zajímat změny jimiž prošlo zadávání inzerátů do našeho bazaru a majitele Gameboye Advance zase připravovaná reinkarnace původního Wolfensteina.

Úterní screenshoty - Haegemonia: Legions of Iron, Simon the Sorcerer 3D, Counter-Strike: Condition Zero

Úterní downloady - Wildlife Park (trailer), Settlers IV (patch), Return to Castle Wolfenstein (patch), Tiger Woods PGA Tour 2002, Jerusalem (demo)

Heroes of Might and Magic IV

Středa - hrdinové síly a magie počtvrté
Sérii Heroes of Might & Magic jistě není třeba blíže představovat, stejně jako se není třeba zmiňovat o nedočkavosti hráčů natěšených na čtvrté pokračování této ságy. Zcela nové grafické pojetí se sice některým fanouškům nelíbí, ale to nic nemění na faktu, že se jedná o velice povedený titul. Koneckonců ocenění Bonusweb Hit hovoří za vše. Pokud ale kromě počítačových her holdujete také televizním soutěžním, máme pro vás způsob jak spojit oboje dohromady. Stačí mít doma Playstation 2 a hru na motivy soutěže Weakest Link, u nás známé jako Nejslabší máte padáka. Playstationové zpracování je ale stejně podivné jako jeho televizní vzor. Grafika nestojí za moc a pokud dobře nevládnete anglickým jazykem a v hlavě nenosíte spoustu informací o Velké Británii, nemá se cenu o Weakest Link vůbec zajímat. K ostrovnímu království se vztahuje i připravovaná strategie Highland Warriors, jež by nás měla přenést na skotskou vrchovinu do doby, v níž se odehrával velkofilm Statečné Srdce. V této graficky skvěle zpracované hře bude třeba nejen bojovat, ale též zvládat poměrně komplikovaný resource management. Ke kořenům 3D akcí by se střílečkou Shoot to Kill chtěla vrátit firma Codemasters. Konzolisty by zase mohly zajímat nové motocyklové závody Riding Spirits. A jestli si chcete levně pořídit nějakou tu originálku, mrkněte se na náš přehled březnových her za pár kaček.

Středeční screenshoty - Specnaz, Lock On: Modern Air Combat

Settlers 4: Trójané a Elixír Síly

Čtvrtek - setleři se vracejí
Budujeme a budujeme, osidlujeme a osidlujeme. Kterou hru to nejvíce vystihuje? Samozřejmě Settlers. Pokud patříte mezi příznivce malých osadníků, určitě jste si nenechali ujít čtvrtý díl "setlerovské" série a zřejmě neopominete ani první skutečný datadisk k této hře. Jmenuje se Trójané a Elexír Moci a u nás, stejně jako původní hra, vychází kompletně v češtině. Najdeme v něm nový národ i nové možnosti. Je to prostě doplněk jak se patří povedený. Klasikou ještě klasičtější než Settlers, je Final Fantasy. Zatímco její desáté pokračování je již hotovo a na jedenáctém se pracuje, do Evropy míří Final Fantasy VI, tedy díl, který se zde nikdy oficiálně na playstationu neobjevil. Načerpat náměty z několika slavných sci-fi filmů, ty vzít a zakomponovat do mixu střílečky, RPG a adventury - na to se chystají autoři nadějné hry Y Project, v níž budeme bojovat s přerostlými hmyzáky na jedné kolonizované planetě. Naše hardwarová rubrika se ve čtvrtek zaměřila na potencionálního konkurenta nových grafických karet GeForce kartu Radeon 10000 a na nejsilnější procesory od AMD.

Čtvrteční screenshoty - Unreal Tournament 2003, IGI 2: Covert Strike, Mario Sunshine, Battlecruiser Millenium XP1, Age of Wonders 2

Čtvrteční downloady - Gore (trailer), Hitchcock: The Final Cut (trailer), Army Men: RTS (demo), The Secret of Nautilus (demo)

Freedom Force

Pátek - superhrdinové útočí
Žádný velký hype neprovázel uvedení superhrdinovské hry Freedom Force a přesto se jedná o špičkový a především originální titul. V této kombinaci akční hry a strategie v reálném čase s prvky RPG se chopíte kontroly nad skupinkou superhrdinů a počnete bojovat proti zlu sužujícímu poklidné město Patriot. Množství novinek a v neposlední řadě i pěkná komiksová grafika staví tuto hru mezi nejlepší tituly tohoto roku. Zatímco postavy z Freedom Force jsou zcela neznámé, Mario patří mezi smetánku herního světa. Jeho putování ze šestnáctibitové konzole Super Nintendo ve hře Super Mario World bylo přeneseno na Gameboy Advance a přejmenováno na Super Mario Advance 2. Konverze se povedla a máme tu další špičkovou hru pro nový gameboy. Slyšeli jste už o herním žánru simcom, obdobě televizního sitcomu? Ne? Tak se podívejte na hru The Partners, která se velice netradičním způsobem chystá spojit televizní seriál ve stylu Ally McBealové a virtuální simulaci skutečného života The Sims. Jestli máte rádi velká zvířátka, respektive dinosaury, připravte se na datadisk Dinosaur Digs k budovatelské strategii ZOO Tycoon, v němž se budete starat o dávno vyhynulá prehistorická monstra. A pokud patříte mezi starší hráče, mohly by vás zajímat remake historických pecek jako Wings či Lord of the Rising Sun.

Páteční screenshoty - Dragonfarm, Lethal Dreams, Star Trek: Elite Force II

Páteční downloady - Carnivores: Cityscape (trailer), Dracula: Resurrection (trailer), Road Trip 2002 (demo), Cultures 2 (demo), Project Earth (demo), Global Operations (patch), Virtua Tennis (patch), Blood Omen 2 (patch)

Medal of Honor

Víkend - staré dobré hry
Víkend se nesl ve znamení klasiky. Příznivci aut si mohli zavzpomínat na tři díly arkádových závodů Crazy Cars, milovníci logických her pak na tři ztracené Vikingy na cestě domů, ve hře The Lost Vikings. Tato hra nabízela hodiny a hodiny zábavy, při níž vaše mozkové závity nikdy nevychladly. Třetí článek věnovaný klasickým herním kouskům pojednával o prvním titulu z dnes již legendární řady Medal of Honor. Málokterou hrou člověk projde bez jediného zaškobrtnutí a takový návod se může vždycky hodit. Pokud máte doma kreslenou 3D arkádu Rayman 2: The Great Escape, byla návodová sobota a neděle věnována právě vám. Vyšel totiž druhý a třetí (závěrečný) díl návodu na tuto hru. A jestli rádi hrajete zadarmo, nenechte si ujít přehled všech her, které v průběhu minulého týdne vyšly na Plných hrách. Fanoušky strategií určitě bude zajímat realtimovka Hearts of Iron zasazená do období druhé světové války. Příznivci multiplayerových bojů by pak mohli spíše ocenit pokračování Tribes 2, nazvané Tribes Fast Attack.

Víkendové screenshoty - City of Heroes

Víkendové downloady - Battlefield 1942 (trailer), SW Jedi Outcast: Jedi Knight II (trailer), Zanzarah: The Hidden Portal (triler), S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost (trailer), Blood & Lace (demo)

Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Nejlepší v sérii? Kritizovaná Call of Duty: Black Ops 4 v betě překvapila

Call of Duty: Black Ops 4

Na letošní díl Call of Duty se od jejího oznámení hrne celkem oprávněná kritika. Vydavatelství nadále dojí ty...Najdete na iDNES.cz