Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hry za pár korun z měsíce června

  12:00aktualizováno  2. července 11:13
I v červnu je tu pro vás přehled těch nejvýhodnějších koupí v herní oblasti. Chcete vědět, jak kvalitní hry byly covermountovány herními časopisy, zda jít do JRC či Levných knih, či dokonce zůstat sedět doma a objednat si výhodně počítačovou hru přes internet? Klikněte a čtěte!

Colonization Vítám vás u pravidelného měsíčního přehledu her, které dostanete za pomyslnou hubičku. Protože her, které dostanete opravdu zadarmo, je pomálu, stanovili jsme hodnotu hubičky v rozmezí 0 - 599 Kč. Trpíte-li nedostatkem peněz, nechutí utrácet přílišné částky za kvalitou neodpovídající hry, či jste prostě jen zvědaví, co se kde dá levně sehnat, ponořte se do následujícího textu.

Jako první probereme nabídku herních časopisů, která byla v červnu nebývale bohatá. Ačkoli Level připravoval tradičně velmi kvalitní titul, na prvním místě musíme zmínit magazín Score, který na své CD umístil fantastickou strategii Jagged Alliance 2, navíc společně s dvojící her staršího data, které si můžete zdarma (a hlavně legálně :o)) stáhnout též ze serveru PlneHry.cz - simulátorem Red Baron a RPGčkem Betrayal at Krondor. To vše seženete za lidových 180,-Kč.

A co ostatní? Překonat Jaggy 2 se nepodařilo, ale titul Kingpin, který nám na svém CD za 170,-Kč nabídl Level, je jistě více než solidní alternativou. Nehledě na to, že s pomocí návodu na našich stránkách se nacházejícího by vám dohrání této akční hry z prostředí Jagged Alliance 2 newyorkského undergroundu nemělo činit větších problémů. GameStar s novým šéfredaktorem v čele (viz náš rozhovor s Ivanem Šilerem o budoucnosti tohoto herního periodika) pak kontroval strategickou hrou Alien Nations, klonem legendárních Settlers. GameStar na stáncích seženete za 150,-Kč.

Nespali ani v Bohemia Interactive, a tak se v udaném termínu na stáncích a pultech objevila nová hra z edice GAME4U - tentokrát sice postarší, ale vynikající plošinovka Rayman. Tu seženete za 199,- Kč. Objevil se též GAME4U PACK 2, který stojí 499,- Kč a obsahuje hry Heroes of Might and Magic III, Pod a Caesar 2. A konečně nesmrtelný Martin Ludvík nám v edici nazvané Nejlepší hry nabídl závody Grand Touring.

Místem, kde můžete sehnat hry opravdu za hubičku, jsou určitě Levné knihy. Vycházel jsem z informací nacházejících se na internetových stránkách Levných knih KMa, nicméně protože nabídka se v těchto obchodech rychle mění, je možné, že můj přehled nebude dokonale přesný. Tak tedy: za neuvěřitelných 49,- Kč můžete sehnat simulátor soubojů Flying Heroes obřích robotů, trochu podobný MechWarrioru - Shattered Steel. Za 39,- Kč vás čeká fantastická strategická hra od Sida Meiera, Colonization. Co je podstatou této hry nejlépe vystihuje samotný název, takže se zdržíme dalších komentářů a přikročíme k další zajímavé nabídce. Pouhých 30,- Kč vás bude stát famózní strategická hra Jagged Alliance, takže si můžete ve spolupráci se Score poměrně levně zakoupit oba dva díly této bezesporu legendární série. Také Shadow Warriora, tuto fantasticky zábavnou a neuvěřitelně krvavou 3D akci, si můžete zakoupit za pouhých 29,- Kč. A na konec jsem si nechal nabídku nejvýhodnější, nejneuvěřitelnější a nejvíce potěšující: strategická hra Pirates (přesněji řečeno její GOLD verze pro Windows) je v řetězu Levných knih nabízena za 15,- Kč. Tak co, dáte si raději jedno pivko, anebo hru, nad kterou se budete týden dobře bavit?

Přejdeme k nabídce největšího distributora počítačových her u nás - Bohemia Interactive. I v červnu se totiž objevily některé opravdu zajímavé slevy. Za 599,- Kč tak máte možnost dostat doposud poslední hru českých Illusion Softworks, hru ač vysoce hodnocenou, hráči spíše nedoceněnou - simulaci soubojů nejrůznějších fantasy udělátek, ptáků a draků v Die Hard Trilogy 2 arénách neomezených žádnými zdmi jako v jiných multiplayer 3D akcích - Flying Heroes. Navíc po stažení příslušeného souboru ze serveru Cestiny.cz si hru můžete vychutnat kompletně v češtině.

O něco širší je nabídka titulů za "pětikilo" - tedy 499,- Kč, abych byl přesný. Vezmeme to v abecedním pořadí - střílečka Die Hard Trilogy 2, 3D realtimová strategie Dogs of War, výborná a originální strategická hra Dungeon Keeper 2, kde se stáváte pánem jeskyně a musíte bránit svůj dungeon před útoky otravných hrdinů a ostatních PJ. F1 World Grand Prix, což je titul, jehož název mluví za vše, Martian Gothic: Unification - vydařená akční adventure s originálním prvkem přepínání mezi třemi postavami, poměrně známý a i dnes mezi špičku patřící simulátor Mig Alley, RPG hra z notoricky známého světa, ač nepříliš originální, stále navýsost zábavná - Might and Magic VIII. Asi nejlepší nabídkou tohoto odstavce je strategická hra Pharaoh, pokračovatel slavné série Caesar, kde si stavíte město v prostředí starověkého Egypta. Dále tu máme druhý díl nejznámější série survival hororů - Resident Evil 2, povedenou 3D akční taktickou hru SWAT 3, sportovní hru s netradiční tématikou letních olympijských her Sydney 2000, zabugované megalomanské zakončení ságy Ultima - RPG hru Ultima IX: Ascension, nepříliš podařený simulátor kulečníku World Championship Snooker, jehož zlevnění se po vlastních Martian Gothic: Unification zkušenostech ani nedivím, a konečně sice nepříliš originální a strhující, ale dobře hratelnou fantasy RTS Warlords: Battlecry.

Ještě levnější je druhý díl legendární strategie Sida Meiera, Civilization 2, kterou pořídíte za 299,- Kč, podobně jako kontrovezní akci SiN, za úplnou láci pak lze považovat následující tituly s cenovkou zvící 199,- Kč: letecký simulátor Apache Longbow, skvělou arcade zábavu Atomic Bomberman (pozor - nenechte se napálit; hru můžete za 150,- Kč sehnat na cover CD časopisu Score číslo 81, neutrácejte zbytečně!), trochu zvláštní, trochu úchylnou (jak už je u Crya zvykem) akční adventure Dreams: To Reality, skvělou third person akci Heretic 2 a kolegu ze stejné stáje, tentokrát ovšem čistokrevnou FPS - Hexen 2.

Co nového se událo na internetovém obchodě GameStore.cz? Začněme hrami za 599,- Kč. Za tuto cenu si můžete koupit závodní titul Le Mans 24 Hours (koupit) a poněkud zvláštní mix strategie a plošinovky Asterix: Gallic War (koupit). Něco málo přes 500,-Kč vás bude stát zakoupení zřejmě nejlepší české adventury v historii - Pohádky o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce (koupit). Warlords: Battlecry Pouhých 499,- Kč pak zaplatíte za GTA převedené do 3D, jinak také skvělou závodní hru s osobitou atmosférou a misemi přímo hýřícími skvělými nápady - Driver (koupit).

Domácí herní scénu bychom tímto měli probranou a můžeme se vrhnout do zahraničí. V červnu sice vycházely především áčkové a opravdu kvalitní tituly jako Z: Steel Soldiers, Emperor: Battle for Dune, Tropico, Operation Flashpoint a další a další, nicméně i přesto se pár zajímavých budgetů našlo.

Ačkoli název Antz navádí někam úplně jinam, je tato gameska nostalgickou, leč nepříliš podařenou vzpomínkou na slavného Dynablastera, respektive spíše jeho pokračování pod názvem Atomic Bomberman. Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Další klon slavného Atomic Bombermana, jenž si ani nedělá ambice svůj vzor překonat.
Hodnocení: 10%

Euro Racer To závodní hra z dílny nechvalně proslulého Davilexu, Euro Racer, vypadala na první pohled zajímavěji. Nicméně vyšla z toho opět nuda, nuda, šeď, šeď, a to především v oblasti zpracování. Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Skvělý nápad a svým způsobem zajímavé prostředí sráží na kolena zastaralé zpracování.
Hodnocení: 50%

Jessie's Wild West Rodeo je sám o sobě již dosti vystrašující název. Nicméně patříte-li do věkové kategorie mezi 3-8 lety, mohla by se vám tato hříčka líbit. Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein): Zdlouhavá a nepříliš pestrá hra určená malým dětem, jejíž největší devizou je roztomilé grafické zpracování.
Hodnocení: 43%

Leadfoot, simulaci offroadových závodů, jsme očekávali celkem napjatě. Co se ale nestalo - hra je to jen lehce nadprůměrná. Zkrátka a dobře - jde o typické béčko. Leadfoot Z recenze na BonusWebu (Ondřej Zach): Béčkový titul, jenž nepřekvapí grafikou, jako spíš několika zajímavostmi okolo.
Hodnocení: 57%

Další béčkovou hrou, které jsme se v červnu dočkali, byl Mr. Driller, poněkud zvláštní, leč celkově velmi slušně hratelný logický rychlík. Z recenze na BonusWebu (Pavel Mondschein & Alena Kiriloviczová): Ani jeden, ani druhý jsme nenašli nic výrazně odporného, co bychom chtěli téhle hře vytknout. Doporučení proto zní: poněkud jednotvárné, ale zábavné.
Hodnocení: 68%

Pinballů poslední dobou mnoho nevychází, musíme se proto spokojit s budgetovými tituly, jako je právě třeba Platinum Pinball. Z recenze na BonusWebu (Alena Kiriloviczová): Platinum Pinball se asi nejvýstižněji dá charakterizovat jako směska docela pěkných a docela hnusných stolů.
Hodnocení: 67%

A to je vše, co jsem pro vás dnes měl. Těším se na shledanou za měsíc, kdy si opět probereme ty nejlepší možnosti, kterak levně sehnat hry a zmíníme si zajímavé projekty světové béčkové scény. Mějte se!

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Městská akce nemusí být jako GTA. Yakuza pohledem zelenáče

Yakuza 0

Herní série Yakuza bývá mnohými charakterizována jako japonská verze populárního Grand Theft Auta. Loňský prequel a...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Která je vaše nejoblíbenější hra pro mobilní telefon nebo tablet?

Kingdom Rush: Frontiers

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří někdy hrají na mobilu či tabletu. Napište nám, které hry jsou vaše...

Najdete na iDNES.cz